در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • استقرار ۳۴۲ دستگاه برف‌روب در راهدارخانه ‏های کرمانشاه


  در سال‏ جاری ۱۷۴ کیلومتر از راه‏ های استان روکش ، ۷۰۶۰ کیلومتر جاده لکه‏ گیری و ۶۶۲ نقطه آشکارسازی شده که در نقاط پرحادثه روشنایی و چراغ چشمک‏ زن نصب شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده ‏ای کرمانشاه از صدور ۵۵۰۰ کارت هوشمند برای رانندگان خبر داد و گفت : از این تعداد ۳ هزار فقره برای ناوگان مسافری صادر و ۲ هزار فقره کارت هوشمند قدیمی نیز تمدید شده است ‏.

  بهمن خسروانی در نشستی به مناسبت هفته راهداری ، به فعال بودن ۲۱ هزار نفر راننده در بخش جابجایی اشاره کرد و ادامه داد : از این تعداد ۱۷ هزار و ۳۵۷ نفر در بخش بار و ۳۶۳۴ نفر در بخش مسافر‏بری فعالیت می‏کنند.

  وی وظیفه اداره‏ کل راهداری و حمل‌ونقل را نگهداری و بهسازی راه‏ ها دانست و گفت : در استان از ۸۰۰۶ کیلومتر راه ، ۹۸۳ کیلومتر آن به‏ صورت فرعی و ۵۱۵۳ کیلومتر آن نیز به شکل راه روستایی است.

  وی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی این اداره کل در فصل سرما تصریح کرد : با استقرار ۳۴۲ دستگاه برف‌روب در راهدارخانه ‏ها و ۵۴۰ نفر راهدار ، در مواقع لزوم به مسافران خدمت‏ رسانی می ‏شود .

  خسروانی به ذخیره ۱۵ هزار تن شن و نمک برای ریختن روی جاده‏ های استان در مواقع نیاز اشاره کرد و گفت : در سال‏ جاری ۱۷۴ کیلومتر از راه‏ های استان روکش ، ۷۰۶۰ کیلومتر جاده لکه‏ گیری و ۶۶۲ نقطه آشکارسازی شده که در نقاط پرحادثه روشنایی و چراغ چشمک‏ زن نصب شده است .

  وی با اشاره به ۱۴ هزار کیلومتر نصب نیوجرسی و ۲ هزار متر خط‌کشی جاده‏های استان ، خاطرنشان کرد : برای بازگشایی راه‏ ها در هنگام بارش برف ۸۰ نقطه و ۸۰۰ دستگاه پل لایروبی تعبیه شده است . ۴۵۰۰ کیلومتر از راه‏ها نیز پاکسازی شده است ‏. ۱۴۴ راهدارخانه مرمت و مجهز شده است .

  وی مهمترین بخش استان را ترانزیت کالا اعلام کرد و یادآور شد : بعد از بندر‏عباس دومین استان کشور در ورود و خروج کالا هستیم‏ . خسروانی به خروج ۷۳۴ هزار و ۸۳۶ تن کالا در ۹ ماه سال‏جاری از مرز پرویزخان اشاره و اظهار کرد : در این مدت ۸۵ هزار مسافر از مرز پرویزخان تردد کرده ‏اند که ۴۴ هزار مسافر از این تعداد وارد و ۴۱ هزار مسافر از این مرز خارج شده ‏اند .

  خسروانی با اشاره به اینکه در ۹ ماه سال‏ جاری حدود پنج میلیون تن کالا در استان جا به ‏جا شده است ، تصریح کرد : ۱۳ هزار کامیون و کامیونت در ۶۷  شرکت حمل‌ونقل کالا مسوولیت جابه‌جایی کالا را برعهده دارند.
  مطالب مرتبط

  ضرورت جلوگیری از سواستفاده معاندین نظام از اعتصابات و تجمعات رانندگان

  ضرورت جلوگیری از سواستفاده معاندین نظام از اعتصابات و تجمعات رانندگان

  در رابطه با بحث سالم‌سازی و برخورد با تخلفات دریافت کمیسیون‌های اضافی توسط شرکت‌های حمل‌ونقل و در خصوص عدم توزیع عادلانه بار و تضعیف سالن‌های اعلام بار ، سهمیه سوخت ، حذف اولویت بومی‌گرایی ، عدم پرداخت کرایه حمل توسط گیرندگان کالا و قوانین مربوط به کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲ و ...

  |

  تشریح نقش راه آهن در حمایت از کالا و تولیدات ایرانی

  تشریح نقش راه آهن در حمایت از کالا و تولیدات ایرانی

  در حال حاضر تولید کنندگان کشورمان معتقد هستند که صنعت کشور جوابگوی تولید ریل است و می توانند در تولید لکوموتیو و واگن با صنعت گران خارجی رقابت کنند از این رو نگاهمان برای تامین ریل باید به تولیدات داخلی باشد .

  |

  نظرات کاربران