در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بندر خرمشهر از بنادر پیشرو در آیین نامه تأیید صلاحیت ایمنی


  کارفرمایان و تمام شرکت هایی که اکنون در بندرخرمشهر در حال فعالیت هستند ملزم به معرفی و تعیین نماینده HSE هستند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون اداری و مالی بندر خرمشهر گفت : الزام پیمانکاران بندرخرمشهر به اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی از جمله تاکیدات ویژه ما در جلسه مشترک با رؤسای ادارات و کارشناسان HSE بندر خرمشهر و جمعی از پیمانکاران شرکت های خصوصی مستقر در این مجتمع بندری بود .

  معاون اداری و مالی این بندر ، گفت : در نشست مشترکی با حضور نماینده اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، رؤسای ادارات و کارشناسان HSE بندر خرمشهر و جمعی از پیمانکاران شرکت های خصوصی مستقر در این مجتمع بندری بر الزام پیمانکاران بندر خرمشهر به اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی تأکید شد . این نشست در خصوص ارائه توضیحات و تعیین نقشه راه اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی شرکت های خدماتی ، پشتیبانی و فنی و مهندسی مستقر در بندر خرمشهر برگزار شد .

  وی در ادامه افزود : برگزاری نشست مذکور در راستای ابلاغ آیین نامه تأیید صلاحیت ایمنی در امور پیمانکاری توسط اداره کل بازرسی کار و تشریح روند و نحوه دریافت این گواهینامه صورت گرفت . بر اساس این آیین نامه کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که به عنوان پیمانکار مشغول فعالیت هستند موظفند قبل از عقد هرگونه قرارداد پیمانکاری، به منظور صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور و پیشگیری از حوادث ناشی از کار ، گواهینامه صلاحیت ایمنی را از ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور دریافت کنند .

  زائر سلیمانی با اشاره به اینکه بندر خرمشهر بعنوان یکی از بنادر پیشرو کشور در پی اجرای این آیین نامه است ، تأکید کرد : شرکت های خدماتی ، پشتیبانی و تأسیساتی مستقر در بندر خرمشهر باید تا زمان مقرر شده نسبت به اخذ گواهینامه مذکور اقدام کنند . پیمانکاران مستقر در بندر خرمشهر موظفند پس از گذراندن دوره های ایمنی و اخذ گواهینامه این دوره ها را برای کارگران خود نیز برگزار کنند .

  به گفته معاون اداری و مالی بندرخرمشهر طبق مفاد این آیین نامه ، کارفرمایان و تمام شرکت هایی که اکنون در بندرخرمشهر در حال فعالیت هستند ملزم به معرفی و تعیین نماینده HSE هستند.
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از ترمینال مکانیزه مواد معدنی بندر خرمشهر در هفته دولت

  بهره برداری از ترمینال مکانیزه مواد معدنی بندر خرمشهر در هفته دولت

  یک دستگاه شیپ لودر با اعتبار ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تن که ظرفیت بارگیری بالایی برای بارگیری مواد معدنی دارد توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذار خریداری شده و تهیه یک دستگاه دیگر نیز در دست اقدام است .

  |

  نظرات کاربران