در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آغاز عملیات حذف نقاط حادثه خیز محور سورشجان - سودجان


  ترددهای بالای جاده‌ای در استان و شرایط جوی استان موجب می‌شود آمار تصادفات خصوصاً واژگونی ۱۷ درصد افزایش یافته و عمده این تصادفات به دلیل واژگونی و ناشی از رفتار راننده‌ها است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، سرپرست اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان شهرکرد گفت : به منظور بالا بردن ایمنی تردد جاده‌ای از آذرماه امسال عملیات اجرایی حذف نقاط پر تصادف محور سورشجان - سودجان ، مطالبه چندین ساله مردم بخش لاران ، مردم استان و گردشگران آغاز شد.

  علیرضا مالکی سرپرست اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان شهرکرد با اعلام این خبر گفت : عملیات اجرایی حذف پیچ جاده ورودی شهر هارونی به طول ۹۱۲ متر با حجم خاک‌برداری و ترانشه برداری به مقدار ۲۳ هزار و ۸۲۸ مترمکعب و خاک‌ریزی به حجم ۳۹۸۵ مترمکعب، در حال انجام است .

  وی ضمن بیان نکات فنی این پروژه گفت : حجم بیس ۳۲۹۲ مترمکعب و مقدار ۸۳۲۲ کیلوگرم پریمکت و آسفالت قریب به ۸۸ هزار مترمربع است که با برآوردهای انجام شده مبلغ ۸ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه مورد نیاز است . با حذف این نقطه حادثه‌خیز علاوه بر بالا بردن ضریب ایمنی نسبت به آزادسازی و شانه سازی حریم راه اقدام شد.

  سرپرست اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان شهرکرد همچنین از حذف نقطه حادثه‌خیز وانان در این محور به طول ۲۳۰ متر و خاک‌برداری و ترانشه برداری به حجم ۱۵۰۰۰ مترمکعب خبر داد که با برآورد هزینه‌ای به مبلغ کل برآورد ۵ میلیارد ریال در حال اتمام است .

  علیرضا مالکی با اشاره به آزادسازی و حذف نقطه حادثه‌خیز اسدآباد گفت : این عملیات با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال از ابتدای آذرماه امسال آغاز شد که پس آزادسازی تخریب و عقب‌نشینی ساختمان‌ها و درختان کنار مسیر به طول ۲۲۰ متر ، احداث دیوار حائل جهت تعریض مسیر به حجم ۴۰۰ مترمکعب و انجام خاک‌ریزی با مصالح تونان جهت اصلاح مسیر به حجم ۱۰۰۰ مترمکعب انجام شد . وی اظهار امیدواری کرد با اقدامات انجام شد و اصلاح هندسی و فنی جاده شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای در این محور باشیم .

  شایان ذکر است : به ازای هر یک کیلومتر راه در استان چهارمحال و بختیاری یک پیچ خطرناک وجود دارد و از سه هزار و ۷۳۲ کیلومتر راه در چهارمحال و بختیاری ، یک هزار کیلومتر راه شامل ۱۵۱ گردنه است . ترددهای بالای جاده‌ای در استان و شرایط جوی استان موجب می‌شود آمار تصادفات خصوصاً واژگونی ۱۷ درصد افزایش یافته و عمده این تصادفات به دلیل واژگونی و ناشی از رفتار راننده‌ها است .
  مطالب مرتبط

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری ۷۲۷ کیلومتر از راه‌های استان شانه‌سازی شدند . همچنین در راستای نگهداری و ایمنی راه‌ها ، در این مدت ۱۰۵ کیلومتر از آسفالت سطح راه‌های استان همدان روکش شدند .

  |

  نظرات کاربران