در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • صرفه جویی در وقت و هزینه سفر با احداث کنارگذر جنوبی تهران


  در احداث ابنیه فنی این آزادراه گروه متخصصین معماری در زمینه طراحی پل‌ها و حاشیه راه مشغول به کار هستند و از طرفی سیستم نظام مدیریت و کنترل کیفیت (QA و QC) در این پروژه فعال است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها از افتتاح قطعه ۴ کنارگذر جنوبی تهران در بهار ۹۶ خبر داد و گفت : سرعت عمل در فعال کردن پروژه‌ و تملک اراضی ، صرفه جویی قابل ملاحظه در وقت و هزینه سفر ، استفاده از گروه متخصصان معماری و مشاور ایمنی از ویژگی‌های خاص آزادراه جنوبی تهران است .

  معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها روند احداث آزادراه جنوبی تهران را مثبت ارزیابی کرد و گفت : ۱۴۳ کیلومتر کارگاه فعال و ۴۰ جبهه کاری نشان دهنده این است که روند احداث این پروژه در شرایط مطلوبی قرار دارد و با توجه به پیشرفت فیزیکی ۳۶ درصدی قطعه چهار حدفاصل آزادراه تهران - قم تا آزاد راه حرم تا حرم در صورت شرایط مساعد آب و هوایی منطقه برای انجام کار ، این بخش در بهار سال ۱۳۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد .

  سید حسین میرشفیع در خصوص اقدامات شاخص در این پروژه توضیح داد : در احداث ابنیه فنی این آزادراه گروه متخصصین معماری در زمینه طراحی پل‌ها و حاشیه راه مشغول به کار هستند و از طرفی سیستم نظام مدیریت و کنترل کیفیت (QA و QC) در این پروژه فعال است .

  وی همچنین بکارگیری مشاور ایمنی در این آزادراه را از شروع مرحله مطالعات را مهم دانست و عنوان کرد : رعایت نکات مهم در ایمنی و اصول و قوانین HSE به ویژه از شروع مطالعات موجب کاهش مخاطرات پروژه می‌شود و صلاحیت مهندسین مشاور بازرسی ایمنی راه مورد تایید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است .

  کنارگذر جنوبی تهران همسو با شاخص‌های پدافند غیرعامل

  میرشفیع احداث آزادراه کنارگذر جنوبی تهران را با رعایت شاخص‌های پدافند غیرعامل همسو دانست وگفت : آزاد راه مذکور در زمان بروز حوادث طبیعی و زلزله نقش مهمی در امدادرسانی و پدافند غیرعامل در تهران و پنج استان قزوین ، مرکزی ، البرز ، قم و تهران ایفا می‌کند .

  معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها در خصوص مزایای بهره‌برداری از این پروژه افزود:‌ این آزادراه موجب کاهش ۹۰ دقیقه‌ای زمان سفر برای وسایل نقلیه سبک و ۱۱۰ دقیقه‌ای وسایل نقلیه سنگین می‌شود و با صرفه‌جویی ۷۰۰ میلیون لیتر بنزین و ۱۶۰۰ میلیون لیتر مصرف گازوییل در طول دوره بهره‌برداری و کاهش ۵.۴ میلیون تن گازهای گلخانه‌ای نقش موثری در صرفه‌جویی در منابع طبیعی و مادی برای کشور دارد.
  مطالب مرتبط

  تدوین کلیات دستورالعمل عملیات زمستانی شرکت فرودگاه‎ها

  تدوین کلیات دستورالعمل عملیات زمستانی شرکت فرودگاه‎ها

  هر فرودگاه باید دستورالعمل برفروبی ویژه خود را تهیه و تا پایان مرداد ماه به دفتر مقررات فرودگاهی ، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ارسال کند . همچنین هر فرودگاه ملزم است ، تا پایان شهریور ماه هرسال، اولین جلسه نحوه مواجهه و مقابله را برگزار و نیز گزارش آمادگی پرسنلی و تجهیزاتی ...

  |

  بهره برداری از قطعه ۴ آزادراه جنوبی تهران در نیمه اول سال جاری

  بهره برداری از قطعه ۴ آزادراه جنوبی تهران در نیمه اول سال جاری

  عملیات اجرایی این آزادراه مطابق برنامه زمان بندی شده در حال انجام است و با توجه به زمان شروع احداث در سال ۱۳۹۴ پیشرفت فیزیکی تمامی قطعات این پروژه قابل قبول و در برخی مواقع از برنامه زمان‌بندی هم جلوتر بوده است .

  |

  انتصاب قائم مقام شرکت راه آهن

  انتصاب قائم مقام شرکت راه آهن

  عاشوری پیش از این ، عهده دار سمت هایی از قبیل مدیرکل دفتر مهندسی شرکت رجا ، معاون اجرایی شرکت قطارهای مسافری رجاء ، معاون فنی شرکت قطارهای مسافری رجاء، مدیرکل امور اقتصادی و سرمایه گذاری ، مدیرعامل واگن پارس ، مدیرعامل شرکت راه آهن حمل و نقل ، معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه ...

  |

  نظرات کاربران