در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • پیگیری جدی برای رفع نقاط حادثه‌ خیز استان زنجان


  تا به امروز در حدود ۴۷ نقطه پرتصادف و حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی استان زنجان در کمیسیون ایمنی مصوب شده که اصلاح این نقاط به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان با تأکید بر اینکه رفع نقاط حادثه‌خیز ، جزو اولویت‌های این اداره‌کل است ، گفت : این مهم به جد پیگیری می‌شود.

  جواد یوسفی معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت : در منطقه زنجان تا به امروز همه تلاشمان بر این بوده تا اهتمام جدی نسبت به شناسایی و رفع نقاط حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی استان داشته باشیم . جاده به‌عنوان یکی از سه عامل اصلی در بروز تصادفات، نقش عمده‌ای دارد، به همین خاطر باید همه تمهیدات لازم در خصوص ایمن‌سازی این عامل مؤثر صورت گیرد، هرچند معتقدیم عامل انسانی هنوز بیشترین عامل سوانح جاده‌ای را به خود اختصاص داده است.

  وی با اشاره به اینکه آشکارسازی نقاط پرخطر با تابلو ، چراغ چشمک‌زن ، خط‌کشی ویژه و یا نصب گاردریل، از جمله اقداماتی است که برای توجه رانندگان صورت می‌گیرد، تصریح کرد: تا به امروز در حدود ۴۷ نقطه پرتصادف و حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی استان زنجان در کمیسیون ایمنی مصوب شده که اصلاح این نقاط به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

  این مسئول با یادآوری اینکه بحث تخصیص اعتبارات در حوزه نگه‌داری راه‌ها، همواره یکی از دغدغه‌هایی است که از دیرباز تا به امروز با آن دست به گریبان بوده‌ایم ، اظهار کرد : علاوه بر کمبود اعتبارات، دغدغه دیگری که با آن مواجه‌ایم ، این است که نقاط پرحادثه تمام‌شدنی نیست ؛ چرا که با افتتاح یک مسیر روستایی ، تقاطع این محور با راه اصلی یک نقطه پرتصادف محسوب می‌شود ، با این وجود سعی می‌کنیم با روش‌هایی مانند اجرای تقاطع‌های غیر هم‌سطح ، نقاط حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی استان را برطرف کنیم.

  معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان با بیان اینکه رفع نقاط حادثه‌خیز توانسته است تا حدود زیادی تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای را کاهش دهد، بیان کرد: خوشبختانه آزادراه‌های زنجان از وضعیت مطلوبی برخوردار است و این در حالی است که بیشترین دلیل بروز سوانح رانندگی در این محورها مربوط به عامل انسانی بوده و جاده تأثیر چندانی در بروز این سوانح نداشته است.
  مطالب مرتبط

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری ۷۲۷ کیلومتر از راه‌های استان شانه‌سازی شدند . همچنین در راستای نگهداری و ایمنی راه‌ها ، در این مدت ۱۰۵ کیلومتر از آسفالت سطح راه‌های استان همدان روکش شدند .

  |

  نظرات کاربران