در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش محسوس تصادفات جاده‌ای در استان آذربایجان غربی


  برای کاهش تصادفات جاده‌ای برای فعال کردن ۴۲ دوربین ثبت تخلف درمحورهای استان مکان‌یابی صورت گرفته که اوایل سال ۹۶ فعال می‌شوند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی با اشاره به افزایش محسوس تصادفات جاده‌ای استان از برنامه‌ریزی برای رفع ۳۵ نقطه حادثه‌خیز و نصب ۴۲ دوربین ثبت تخلف هوشمند در محورهای استان خبر داد .

  عبدالحسین علی اکبری ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان آذربایجان غربی عنوان کرد : متاسفانه در هشت ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۱۶ درصدی تصادفات جاده‌ای مواجه شدیم. در این راستا کمیته‌ای با حضور پلیس راه استان با برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلند مدت تشکیل داده‌ایم که رفع ۳۷ نقطه پرحادثه در اولویت آنهاست . احداث پل‌های موردنیاز و اصلاح تقاطع‌های غیرهمسطح در کاهش میزان تصادفات جاده‌ای موثر هستند که ازجمله برنامه‌های بلند مدت دراین راستا محسوب می‌شوند .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت : یکی از دلایل کاهش تصادفات جاده‌ای امسال نسبت به سال گذشته شرایط جدی مساعدتر و افزایش تردد بوده است. برای کاهش تصادفات جاده‌ای برای فعال کردن ۴۲ دوربین ثبت تخلف درمحورهای استان مکان‌یابی صورت گرفته که اوایل سال ۹۶ فعال می‌شوند.

  علی اکبری همچنین تعداد مجتمع‌های خدماتی رفاهی فعال در جاده‌های استان را ۱۳ باب اعلام کرد و گفت: ۱۷ مجتمع نیز در دست ساخت داریم که به پیشرفت ۶۰ تا ۷۰ درصدی مراحل احداث رسیده‌اند.

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی به عمر بالای ناوگان مینی‌بوس‌رانی استان اشاره کرد و افزود : عمر متوسط اتوبوس‌های بین شهری استان ۱۰.۶ سال یعنی جوان‌تر از متوسط کشورزی و عمر متوسط کامیون‌ها ۱۶ سال یعنی برابر متوسط کشور است. درعین حال عمر ناوگان مینی‌بوس‌رانی استان ۲۴ سال یعنی بالاتر از استاندارد است.

  علی اکبری همچنین با بیان اینکه اغلب محورهای اصلی و فرعی استان از شمال تا جنوب برف‌گیر هستند و گشت‌های راهداری برای انجام عملیات ضربتی موردنیاز مستقر شده‌اند، گفت: ۸۹ گردنه در استان داریم و از جمله گردنه‌های اصلی و برف‌گیر می‌توان به گردنه قوشچی درمحور ارومیه-سلماس و قره‌تپه درمحور سلماس-خوی و گردنه‌های واقع در تکاب و بوکان اشاره کرد.
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

  |

  نظرات کاربران