در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • توجه ویژه به جذب سرمایه گذاری در فعالیت های حمل و نقل جاده ای


  تعامل مؤثر و تلاش هر چه بیشتر در راستای ارتقاء سطح جایگاه حمل‌ونقل جاده‌ای استان از جمله توانمندی‌هایی است که در ایجاد بستر مناسب و نیز تحقق اهداف تعریف شده اقتصاد مقاومتی در اقدام و عمل مؤثر واقع خواهد شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس در جلسه هم‌اندیشی کمیته اقتصاد مقاومتی (اقدام و عمل) حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس گفت : در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت خدمتگزار تدبیر و امید ، توجه جدی به مزیت‌های نسبی اقتصادی استان به‌ویژه در حوزه جذب سرمایه‌گذاری در ابعاد مختلف فعالیت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای بیش از بیش مورد توجه جدی قرار گیرد .

  علیرضا سیاهپور افزود : استان فارس با دارا بودن ۴۳ هزار و ۹۰۷ کیلومتر راه همسنگ (۱۱ درصد درصد کل کشور) و ۱۶ هزار و ۹۱۲ کیلومتر (۲/۷ درصد کل کشور) طول راه شامل : بزرگراه، راه اصلی ، فرعی و روستایی و فعالیت ۵۴ هزار راننده حرفه‌ای بخش کالا و دارا بودن ۳۷ هزار انواع ناوگان باری (مقام نخست کشور) عمدتاً تحت پوشش ۲۳۲ شرکت فعال حمل‌ونقل جاده‌ای کالا با جابه‌جایی بیش از ۲۴ میلیون تن کالا که قابلیت حمل بیش از ۴۰ میلیون تن کالا را نیز داراست به‌عنوان بخشی از ظرفیت کم‌نظیر فارس در تعیین مشی اهداف اقتصاد مقاومتی تعریف می‌شود.

  وی همچنین فعالیت نزدیک به ۷ هزار راننده بخش مسافری با بیش از ۴ هزار انواع وسایط نقلیه عمومی (ناوگان مسافری) متعلق به ۱۱۹ شرکت مسافر استان از جمله ویژگی‌های برجسته دیگر به‌ویژه در حوزه گردشگری و جابه‌جایی مسافر اعلام کرد و افزود: فعالیت ۴۴ انجمن صنفی کارفرمایی (شرکت‌ها) و کارگری (رانندگان) کالا و مسافر تحت پوشش دو کانون مرکزی در استان به همراه ارائه خدمت ۱۷ شرکت تعاونی حمل‌ونقل بار و ۱۸ شرکت بخش فرآورده‌های نفتی حاکی از عزم جدی متولیان و دست‌اندرکاران در تحقق خواسته‌های صنفی ؛ تعامل مؤثر و تلاش هر چه بیشتر در راستای ارتقاء سطح جایگاه حمل‌ونقل جاده‌ای استان از جمله توانمندی‌هایی است که در ایجاد بستر مناسب و نیز تحقق اهداف تعریف شده "اقتصاد مقاومتی در اقدام و عمل " مؤثر واقع خواهد شد.

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس با اعلام آمادگی کامل فعالان بخش حمل‌ونقل جاده‌ای فارس در تعامل بین بخشی (دولتی و خصوصی) و هم‌افزایی با دیگر دستگاه‌های اجرایی مرتبط استان به‌ویژه در بحث صادرات غیرنفتی و جابه‌جایی به‌موقع محصولات و تولیدات کارخانه‌ها و مراکز اقتصادی گفت: در امر ایجاد توسعه پایدار و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در استان پهناور فارس با عنایت به این مطلب که بیش از ۹۰ درصد از جابه‌جایی کالا و مسافر استان از طریق جاده انجام می‌گردد، راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان به‌عنوان شریان اصلی جریان ساز دارای گفتمان و برنامه ویژه است .
  مطالب مرتبط

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری ۷۲۷ کیلومتر از راه‌های استان شانه‌سازی شدند . همچنین در راستای نگهداری و ایمنی راه‌ها ، در این مدت ۱۰۵ کیلومتر از آسفالت سطح راه‌های استان همدان روکش شدند .

  |

  نظرات کاربران