در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • مقاوم سازی اقتصاد ایران با قرارداد تحویل ۸۰ فروند بوئینگ


  خرید ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ که به زودی با نهایی شدن قرارداد خرید ۱۰۰ فروند ایرباس و ۲۰ فروند ای‌تی‌آر تکمیل می‌شود نشان از عزم جدی ما برای نوسازی ناوگان هوایی ایران دارد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، آخوندی در مراسم امضای قرارداد تحویل ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ با تاریخی خواندن این روز برای صنعت هوانوردی کشور ، این قرارداد را در راستای مقاوم کردن اقتصاد ایران خواند و از پشتیبانی رییس جمهوری و دیگر همراهانش در سازمان‌های وابسته برای به انجام رساندن این تلاش ، سپاسگزاری کرد.

  عباس آخوندی ، وزیر راه و شهرسازی بعد از امضای قرارداد تحویل ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ گفت: امروز یک روز تاریخی است که ظرفیت اثرگذاری جدی بر صنعت حمل و نقل هوایی و از آن فراتر امنیت ایران منطقه و جهان دارد این قرارداد پس از ۴۱ سال بین هما و بوئینگ امضا می‌شود و یک پیام روشن برای جهان دارد. آن پیام این است که علی‌رغم تمام جنگ‌افروزی‌هایی که اسرائیل و داعش و پشتیبانانشان درمنطقه دارند ، بازرگانان و فعالان اقتصادی به ویژه در صنعت حمل و نقل با امضای این قرارداد این علامت را به جهانیان می‌دهند که ما پشتیبان صلح، آرامش، امنیت و توسعه روابط انسان دوستانه و نیز اقدام بر مبنای سیاست برد-برد هستیم.

  آخوندی افزود: امضای این قرارداد دراین شرایط که برنامه جامع اقدام مشترک در فضای سیاسی و درمرحله تردید جدی قرار گرفته است، یک بار دیگر اهمیت حفاظت و مراقبت از دستاوردهای به دست آمده را گوشزد می‌کند. امیدواریم علی‌رغم تغییر و تحول در دولت آمریکا که در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد این کشور همچنان که فعالان اقتصادی آن از سیاست‌مدارانش می‌خواهند و با امضای این قرارداد و ایجاد تعهد ثابت کرده‌اند همچنانان به تعهدات خود پایبند باشند. امیدواریم این پختگی و مسئولیت‌پذیری درجامعه سیاسی آمریکا حاصل شده باشد تا فضایی فراهم کند که دنیا باور کند و جهان امیدوار باشد که با گفتگو می‌توان به صلح رسید.

   

   

  وی از امروز به عنوان یک روز تاریخی برای صنعت هوانوردی ایران یاد کرد و گفت: ما اولین گام را برای نوسازی ناوگان هوایی برداشتیم. خرید ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ که به زودی با نهایی شدن قرارداد خرید ۱۰۰ فروند ایرباس و ۲۰ فروند ای‌تی‌آر تکمیل می‌شود نشان از عزم جدی ما برای نوسازی ناوگان هوایی ایران دارد . مبنای کار ما در این ارتباط استفاده از ظرفیت مزیت‌های نسبی ایران، افزایش قدرت رقابت در صنعت هوانوردی و بازپسگیری سهم ایران از صنعت حمل و نقل هوایی منطقه و جهان است.

  برای حصول به این هدف سیاست ما رقابت تجاری درسطح بین‌المللی از طریق افزایش کارآیی و خدمت بهتر به مردم ایران و جهان و کسب رضایت آنان است.

  وی ادامه داد: میزان صندلی خریداری شده طی این قرارداد معادل ۵۰ هزار صندلی است که پیش از دو برابر تمام صندلی‌های ناوگان فعال موجود است و این گام نخست برای بازسازی ساختاری «هما» است. درآینده ما شرکت هما را از حیثیت حقوقی و مالی نیز بازسازی نموده و سهم آن را در بازار بورس اوراق بهاردار ایران و حتی بازارهای بین‌المللی در صورت اخذ مجوزهای قانونی عرضه خواهیم کرد . صرفا طی قرارداد بوئینگ در صنعت هوانوردی بیش از ۸۰۰۰ شغل شامل مشاغل فنی خلبانی، مهمانداری، مهندسی و تعمیرات ایجاد خواهد شد. افزون بر این ده‌ها هزار شغل غیرمستقیم دیگر در مبدا و مقصد و همچنین در شهرهای دوردست ایران شکل خواهد گرفت. به گمان ما این راهکار بنیادین برای مقاوم کردن اقتصاد ایران در برابر تکانه‌های ملی و بین‌المللی است.

  وی افزود: درپایان باید از زحمات مدیریت و تمام نیروهای کارشناسی فنی حقوقی و بازرگانی هما و سازمان هواپیمایی کشوری و نیز قائم مقام خود در امور بین‌الملل که این قرارداد تاریخی را به ثمر رساند سپاسگزاری کنم . همچنین لازم می‌دانم از همکاری‌های مدیران ارشد و کارشناسان وزارت امور خارجه ، اقتصاد و دارایی ، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی جمهوری اسلامی صمیمانه تشکر کنم . از راهنمایی و پشتیبانی شخص رئیس جمهور دکتر روحانی که درتمام این فرایند همراه ما بود سپاسگزاری می‌کنم.
  مطالب مرتبط

  برگزاری اولین نمایشگاه فرصت‌های طراحی و ساخت قطعات هوانوردی

  برگزاری اولین نمایشگاه فرصت‌های طراحی و ساخت قطعات هوانوردی

  این نمایشگاه دو روزه ۱ و ۲ مرداد در دانشکده صنعت هواپیمایی برگزار می شود که قرار است در روز دوم آن از ساعت ۱۵ تا ۱۷ کارگاه آموزشی «آشنایی با مراحل اخذ گواهی‌نامه برای طراحی و ساخت قطعات هواپیما بر اساس استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری» برگزار شود .

  |

  عزم و اراده محکم وزارت راه و شهرسازی برای حل مشکلات رانندگان و کامیونداران

  عزم و اراده محکم وزارت راه و شهرسازی برای حل مشکلات رانندگان و کامیونداران

  وقتی برای شرکت حمل و نقلی که در روز سه تا چهار بارنامه صادر می‌کند ، صرفه اقتصادی نداشته باشد به جای ۸ درصد کمیسیون قانونی ۲۰ تا ۳۰ درصد کمیسیون دریافت می‌کند . این ساختار باید اصلاح شود و اجزای حمل و نقل در جایگاه اصلی خودشان تعریف شوند .

  |

  تشریح عملیات پروازی حج تمتع سال ۱۳۹۷

  تشریح عملیات پروازی حج تمتع سال ۱۳۹۷

   به گزارش پرتال حمل و نقل ، مرتضی دهقان معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در مصاحبه ای اختصاصی به تشریح عملیات پروازی حج تمتع ...

  |

  نظرات کاربران