در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • مطالبات مردم برای احداث پروژه جاده مریوان - سنندج


  فاز دوم پروژه یعنی ۲۲ کیلومتر باقیمانده بسیار مهم‌تر از فاز اول بوده و برای تسریع در احداث آن به سه قطعه تعریف شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و شهرسازی کردستان بیان کرد : پروژه مریوان - سنندج از جمله مطالبات مردم ، نمایندگان مجلس و از تأکیدات دولت محترم است .

  شهرام ملکی گفت: این مسیر حساس و مهم از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است و بر اساس وعده‌ای که داده‌ایم در صورت تأمین اعتبار لازم ظرف ۲۴ ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد . با تلاش مجموعه همکاران ، ۳۰ کیلومتر از آن طی سنوات گذشته عملیات اجرایی آن انجام و حدود ۹۵ درصد پیشرفت دارد .

  وی با اشاره به اینکه در تونل «همرو» و «گزردره» در دل این ۳۰ کیلومتر واقع شده گفت : تونل همرو به طول یک هزار و ۳۲۶ کیلومتر به اتمام رسیده و فقط کف‌سازی و آسفالت آن باقی‌مانده است. امیدواریم که فاز یک پروژه (۳۰ کیلومتر احداث شده) تا پایان سال تکمیل شود.

  مدیرکل راه و شهرسازی کردستان بیان کرد : فاز دوم پروژه یعنی ۲۲ کیلومتر باقیمانده بسیار مهم‌تر از فاز اول بوده و برای تسریع در احداث آن به سه قطعه تعریف شده است.

  ملکی افزود: قطعه نخست فاز دوم ۷۱۰۰ متر طول دارد که ۱۰ میلیارد تومان برآورد قیمت شده، قطعه دوم که تونل «باغان» با طول یک هزار و ۸۸۴ متر به اضافه ۳ کیلومتر ورودی و خروجی تونل ،۶۲ میلیارد تومان و قطعه سوم نیز ۹/۹ کیلومتر با آورد هزینه ۲۵ میلیارد تومان تعیین تکلیف شده است.

  به گفته مدیرکل راه و شهرسازی کردستان تمهیداتی اندیشیده تا پایان امسال هر چقدر مطالبه برای این پروژه داشته باشیم بدون محدودیت از محل اسناد خزانه توسط وزارت راه قابل پرداخت است.
  مطالب مرتبط

  تشریح پروژه های راهسازی هدف‌گذاری شده استان کردستان در سال ۹۷

  تشریح پروژه های راهسازی هدف‌گذاری شده استان کردستان در سال ۹۷

  بهبود وضعیت راه‌های روستایی و ارتقای شاخص برخورداری از راه روستایی مناسب در رسیدن به میانگین کشوری از جمله اهداف موردنظر بوده که امسال نیز هدف‌گذاری‌های مناسب بدین منظور انجام شده و تلاشمان این خواهد بود که این مهم یعنی بهره‌مندی روستائیان عزیز از راه مناسب آسفالته و ایمن ...

  |

  نظرات کاربران