در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آغاز طرح ترافیکی زمستانی در جاده های سراسر کشور


  جایگزینی محلول آب و نمک به جای شن و نمک به جهت مسایل محیط زیستی و استفاده محدود از نمک در این شیوه و کاهش آسیب به رویه‌های راه در دستور کار ادارت کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قرار دارد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، طرح ترافیکی زمستانی با حضور رئیس پلیس راهور ناجا ، معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مسئولین سایر دستگاه‌های امدادی در جاده‌های کشور، و به طور همزمان در سایر استانهای کشور از امروز آغاز و تا ۲۰ اسفندماه سال‌جاری ادامه دارد.

  سردار تقی مهری رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت : در هفت ماهه سال ۹۵ ، تعداد تلفات ناشی از تصادفات رانندگی ۲۸۸ نفر کاهش داشته است که به میزان ۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش نشان می‌دهد و امید است علی‌رغم افزایش خودروها و میزان ترددهای وسایل‌نقلیه، همچنان شاهد کاهش این آمار در کشور باشیم. طرح ویژه ترافیکی زمستان سال‌جاری از امروز با حضور همه‌ی دستگاه‌های امدادی و دست‌اندرکار آغاز و تا ۲۰ اسفند ماه در ۲۹ استان کشور که نزولات جوی برف و باران دارند همچنین بالغ بر ۱۰۰ گردنه برف‌گیر به صورت هماهنگ اجرا می‌شود.

  سردار مهری با بیان این که توجه رانندگان به علایم راهنمایی ورانندگی، هشدارهای راهداران و هواشناسی و همچنین پلیس راه، می‌تواند نقش چشمگیری در کاهش سوانح و تصادفات جاده‌ای داشته باشد، افزود: در فصل زمستان باتوجه به شرایط ناپایدار جوی و بارش برف به ویژه در محورهای کوهستانی، داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات کافی و لازم برای خودروها الزامی است ورانندگان باید با آمادگی کافی در جاده‌ها تردد کنند . هم‌وطنانی که از وسایل‌نقلیه عمومی استفاده می‌کنند ، می‌توانند پیشنهادات ، نظرات و احیاناً شکایات خود را به پلیس راهور ناجا و دستگاه‌های مربوطه اعلام نمایند.  

  براساس این گزارش ، اسماعیل غلامی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با حضور در این رزمایش، اظهار داشت: برگزاری این رزمایش، نهاد همدلی و هماهنگی دستگاه‌های دست‌اندرکار در راستای هدف معین و مقدس خدمت‌گذاری به هم‌وطنان و مسافران در جاده‌‌های مواصلاتی کشور است که در نتیجه ایجاد بسترهای حمل و نقلی ایمن‌تر و روان‌تر در شبکه‌ راه‌ها، کاربران جاده‌ها بتوانند با اطمینان خاطر سفر کنند. در طرح زمستانی سال‌جاری با به‌ کارگیری ۷۷۰ راهدارخانه ثابت و موقت، ۱۵۰۰ اکیپ راهداری ، ۹ هزار دستگاه انواع ماشین‌آلات و ۱۲ هزار نیروی راهدار خدمات‌رسانی به مسافران و تردد کنندگان در جاده ها انجام می شود.

   

   

  معاون حمل و نقل این سازمان با اشاره به این که علیرغم محدودیت‌های اعتباری و گستردگی شبکه راه‌های کشور، تلاش‌های قابل توجهی در زمینه تأمین اعتبارات مورد نیاز در بخش راهداری صورت گرفته است، افزود: به دلیل اهمیت موضوع راهداری زمستانی و تأمین تجهیزات مورد نیاز درراهدارخانه‌ها، ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار به استان‌ها تخصیص داده شده است تا اکیپ‌های راهداری در حداقل زمان ممکن در جاده‌های برف‌گیر و انسداد یافته حضور یافته و به مسافران در راه مانده امدادرسانی و در صورت لزوم اسکان پیدا کنند.

  وی استفاده از فناوریهای روز دنیا در انجام عملیات راهداری در کشور را از برنامه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دانست و گفت : جایگزینی محلول آب و نمک به جای شن و نمک به جهت مسایل محیط زیستی و استفاده محدود از نمک در این شیوه و کاهش آسیب به رویه‌های راه در دستور کار ادارت کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قرار دارد.

  غلامی در ادامه سخنان خود به رانندگان جهت سفر در ایام زمستان توصیه کرد: قبل از حرکت در مسیرها و جاده‌های کوهستانی وبرفگیر از وضعیت راه‌ها از طریق سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور به نشانی www.141.ir و یا از طریق تماس با تلفن گویای ۱۴۱ از وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها اطلاع پیدا کرده با اطمینان  خاطر سفر نمایند.

  این گزارش می‌افزاید در ابتدای این مراسم فرمانده پلیس راه کشور از هماهنگی فعالیت‌های دستگاه‌های حاضر در جاده‌ها و خدمت رسانی به هموطنان گزارشی ارائه نمود.

  اضافه می‌نماید در این مراسم که مدیرکل دفتر بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل ،مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران نیز حضور داشتند، تعدادی از انواع ماشین‌آلات راهد اری زمستانی به صورت نمادین در مانور یاد شده عملیات انجام دادند.
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  نظرات کاربران