در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • پیش بینی منابع مورد نیاز بخش ریلی در برنامه ششم توسعه


  در برنامه ششم توسعه منابع خوبی را برای حوزه ریلی پیش بینی کردیم. در صورتی که دولت منابع کافی را اختصاص دهد، شاهد حرکت‌های قابل توجهی در صنعت ریلی خواهیم بود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رضایی کوچی گفت : با ورود جدی راه آهن کشور به موضوع توسعه دوخطه‌ها و همچنین توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و بین المللی ، توجه دولت و مجلس به آن بیش از گذشته است .

  رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به رویکرد مجلس و این کمیسیون نسبت به حمل‌ونقل ریلی اظهار داشت: با توجه به بهره‌وری بالا در بخش ریلی و همچنین کاهش آلاینده‌های زیست محیطی ، مجلس ورود جدی به مباحث مختلف ریلی دارد.

  وی با بیان اینکه در تخصیص منابع مجلس و دولت خوب عمل نکرده است ، اظهار کرد : در برنامه ششم توسعه منابع خوبی را برای حوزه ریلی پیش بینی کردیم . در صورتی که دولت منابع کافی را اختصاص دهد ، شاهد حرکت‌های قابل توجهی در صنعت ریلی خواهیم بود .

  نماینده مردم جهرم یادآور شد : به آینده راه آهن کشور خوشبین هستم و در خصوص اصلاح ساختار راه آهن تلاش‌هایی را خواهیم کرد .
  مطالب مرتبط

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  در شرایط کنونی که با تحریم های ظالمانه طرف هستیم ، تامین ریل در داخل کشور‌ ، پشتیبانی بسیار موثری در جهت توسعه حمل‌و‌نقل ریلی محسوب می‌شود . تحویل اولین محموله ریل ملی ، نوید این را می دهد که دغدغه راه آهن جمهوری اسلامی برای تامین ریل رفع و این امر با افزایش تولید حاصل می‌شود ...

  |

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  استفاده از سرمایه بخش خصوصی می‌تواند تکمیل آزادراه‌ها ، بزرگراه‌ها و سایر پروژه‌های عمرانی را تسریع کند البته باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شرکت‌ها به‌صورت کنسرسیومی عمل کرده و وارد کار شوند و در نهایت به یک سمت و سویی کشیده شود که خروجی کار تسریع در تکمیل این ...

  |

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  همزمان با تلاش برای افزایش حمل بار و جابجایی مسافر ضروری است که نسبت به ارتقاء ایمنی راه‌آهن نیز اقدام گردد که در این خصوص مشاور اصلاح ساختار راه‌آهن پیشنهادهایی برای ساختار آتی ایمنی راه‌آهن ارائه داده که در مرحله نهایی کردن می باشد .

  |

  استفاده از کالاهای ایرانی در حمل‌ونقل ریلی موجب صرفه‌جویی ارزی

  استفاده از کالاهای ایرانی در حمل‌ونقل ریلی موجب صرفه‌جویی ارزی

  با توسعه خوبی که اخیراً در خطوط ریلی انجام شده است ، می‌توان از بسیاری از نقاط کشور برای حمل کالا از حمل‌ونقل ریلی استفاده کرد . در این میان افزایش سرعت حمل بار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر راه‌آهن بتواند سرعت حمل کالا را افزایش دهد ، می‌تواند در حمایت از تولید کالای ...

  |

  نظرات کاربران