در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش ظرفیت ناوگان کشتی های کانتینری بیکار در سال جاری میلادی


  میزان سفارش کشتی های جدید در سال جاری میلادی نیز روند نزولی را در پیش گرفت ، به طوری که از ۲.۳ میلیون TEU در سال ۲۰۱۵ به ۲۰۰ هزار TEUدر سال جاری میلادی تقلیل یافت.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، ظرفیت ناوگان کشتی های کانتینری بیکار دنیا به ۱.۷ میلیون TEU درسال جاری میلادی افزایش یافت.

  از یک سو ورشکستگی کشتیرانی هانجین کره جنوبی واز سوی دیگر امتناع ورزیدن شناورها از ارائه خدمات با سرعت بالا ، به عنوان محرک های اصلی رشد ظرفیت ناوگان کشتیرانی کانتینری بیکاردنیا به شمارمی آیند ، به طوری که در سال جاری میلادی، ظرفیت مذکور به ۱.۷ میلیون TEU افزایش یافت.

  به گفته موسسه تحقیقاتی Drewry، تعداد کشتی های بیکار در ماه نوامبر سال جاری میلادی به ۴۳۵ فروند با ظرفیت ۱.۷ میلیون TEU رسید که درمقایسه با ۲۳۸ فروند با ظرفیت ۹۰۰ هزار TEU در مدت مشابه سال گذشته، روند افزایشی چشم گیری را به نمایش می گذارد.

  درآغازسال ۲۰۱۵ ، کشتی های کانتینری بیکار فقط ۲.۵ درصد از ناوگان جهانی را در برمی گرفتند، اما درحال حاضراین رقم به ۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

  درادامه این گزارش با اشاره به ورود کشتی های بزرگ جدید به ناوگان دنیا و نیاز به اوراق سازی کشتی های قدیمی، سایز کوچک و ناکارآمد چنین آمده است : میزان اوراق سازی در سال های اخیر با رشد بی سابقه ای روبه رو بوده است، در سال جاری میلادی نیزکشتی هایی با ظرفیت بیش از ۶۰۰ هزار TEU اوراق شده اند.

  از سوی دیگر ، میزان سفارش کشتی های جدید در سال جاری میلادی نیز روند نزولی را در پیش گرفت ، به طوری که از ۲.۳ میلیون TEU در سال ۲۰۱۵ به ۲۰۰ هزار TEUدر سال جاری میلادی تقلیل یافت.

  آلفالاینر نیز با نگاهی بر موقعیت مأیوس کننده مالکان شناورهای پاناماکس نوشت : از زمان بازگشایی کانال توسعه یافته پاناما ، در حدود ۵۰ فروند شناور پاناماکس به منظور اوراق سازی فروخته شده اند.
  مطالب مرتبط

  افزایش ناوگان کشتی کانتینری بیکار در جهان

  افزایش ناوگان کشتی کانتینری بیکار در جهان

  کشتیرانی اورگرین تایوان سود خالص هفت میلیون و پنج TWD (دلار تایوان) معادل ۲۲۶ میلیون دلار را در سال ۲۰۱۷ میلادی به ثبت رساند ، در حالیکه ضرر خالص شش میلیون و ۶۰۸ هزار TWD از سوی این کشتیرانی در سال ۲۰۱۶ میلادی به ثبت رسیده بود .

  |

  بهبود مستمر در بخش فله و کشتی کانتینری در سال ۲۰۱۸ میلادی

  بهبود مستمر در بخش فله و کشتی کانتینری در سال ۲۰۱۸ میلادی

  چین به عنوان یک عامل محرک رشد تقاضای کشتیرانی فله خشک ، جهش عظیمی را در افزایش سطوح واردات نفت خام در سال ۲۰۱۷ میلادی به نمایش گذاشته است . این کشور قصد دارد جایگاه بزرگترین صادر کننده کالاهای کانتینری جهان را برای خود نگاه دارد .

  |

  بزرگترین کشتی کانتینری جهان

  بزرگترین کشتی کانتینری جهان

  به گزارش پرتال جامع صنعت حمل و نقل ، بزرگترین کشتی کانتینربر جهان متعلق به شرکت کشتیرانی OOCL در هنگ کنگ می باشد که در کتاب گینس نیز ثبت شده است .

  |

  نظرات کاربران