در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • استان یزد مقام نهم کشور در کاهش تلفات جاده‌ای


  با توجه به کمبود اعتبار به دنبال ایجاد راهکارهای پایدارتر برای نگهداری از راه‌های استان هستیم تا با توان فکری و تکنولوژی نوین این هدف را به صورت علمی به پیش ببریم.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد با اشاره به اینکه این استان مقام نهم کشور را در کاهش تلفات جاده‌ای دارد از کاهش ۱۱.۳ درصدی تلفات جاده‌ای استان در ۶ماه اول امسال خبر داد.

  محسن صادقیان ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد عنوان کرد : یکی از اولویت‌های اصلی این اداره کل ارتقای ایمنی راه‌ها و کاهش تلفات جاده‌ای استان است . خوشبختانه در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۱۱.۳ درصدی تلفات جاده‌ای مواجه شده‌ایم که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

  برنامه‌ریزی برای ساماندهی و تعمیر اتوبوس‌ها و کامیون‌ها

  صادقیان با بیان اینکه یزد مقام نهم کشور را درکاهش تلفات جاده‌ای دارد ، به برنامه‌ریزی برای ساماندهی اتوبوس‌ها و کامیون‌های حمل بار و مسافر اشاره کرد و گفت: یزد دومین استان از نظر تعداد معادن و ششمین استان صنعتی کشور است و باید تدابیر خاصی برای کنترل بیشتر حمل بار در جاده‌های استان اتخاذ شود . مشکل عمده ما درحوزه حمل و نقل جاده‌ای عمر بالای ۱۵ سال ۷۰ درصد اتوبو‌س‌ها و کامیون‌هاست که درانتظار جذب اعتبار برای نوسازی آنها هستیم.

  وی یادآور شد: استان یزد دارای ۶۸۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۵۷ کیلومتر راه اصلی، ۹۸۰ کیلومتر راه فرعی، ۲۲۵۰ کیلومتر راه روستایی است که ۱۲۶۷ کیلومتر آن جزو راه‌های شریانی و ملی هستند. راه‌های استان یزد در مرکز کشور در کریدور شمال به جنوب قرار گرفته و زیر بار ترافیک ملی و حتی فراملی است. از این رو برای نگهداری از راه‌های استان استفاده از روش‌های پیشگیرانه نگهداری است که در چند سال گذشته اجرا شده است.

  صادقیان گفت: با توجه به کمبود اعتبار به دنبال ایجاد راهکارهای پایدارتر برای نگهداری از راه‌های استان هستیم تا با توان فکری و تکنولوژی نوین این هدف را به صورت علمی به پیش ببریم.

  وی با تصریح بر اینکه درسال‌های اخیر شاهد افزایش کیفیت و ایمنی راه‌های استان بوده‌ایم ، عنوان کرد : امیدواریم در سه سال آینده سطح ایمنی جاده‌های استان را به استانداردهای جهانی برسانیم.
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

  |

  نظرات کاربران