در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • انسجام در پروژه های بزرگراهی کرمان با انتزاع راهداری


  اکنون ۹۷۰ کیلومتر راه روستایی کوهستانی فاقد آسفالت در کرمان جنوبی داریم که با کسب اعتبار موردنیاز آسفالته می‌شوند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، به گفته مدیر کل راه و شهرسازی کرمان جنوبی انتزاع راهداری از این اداره کل به انسجام و تسریع در پروژه‌های بزرگراهی و راه‌سازی منجر می‌شود.

  محمدساردویی عنوان کرد : سیاست انتزاع راهداری از اداره‌های کل راه و شهرسازی بسیار خردمندانه بوده و به انسجام هرچه بیشتر فعالیت‌های اداره‌های کل راه و شهرسازی منجر می‌شود و از حجم کارهای فیزیکی آنها می‌کاهد. با این انتزاع امور راهداری، ایمنی و نگهداری راه‌ها به دستگاهی دیگر منتقل شده و ما فرصت بیشتری برای پرداختن به برنامه‌های مهم وزارت راه و شهرسازی در احیای بافت فرسوده و اجرای طرح‌های جامع و تفصیلی خواهیم داشت.

  ساردویی در معرفی عمده‌ترین پروژه‌های بزرگراهی این اداره کل گفت: کرمان جنوبی در جنوب شرقی کشور قرار دارد و نیمی از آن کوهستانی است . یکی از طرح‌های راه‌سازی کرمان جنوبی، پروژه راه شریانی جیرفت - سه راهی بم به سمت زاهدان است که ۴۵ کیلومتر آن در محدوده کرمان جنوبی قرار دارد و ۲۰ کیلومتر آن تکمیل شده و مابقی نیز سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد.

  وی به بزرگراه جیرفت - کهنوج - رودان به طول ۲۱۰ کیلومتر اشاره کرد و گفت : ۱۲۰ کیلومتر این بزرگراه تکمیل شده و هشت کیلومتر را تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسانیم.

  ساردویی با اشاره به اینکه ۱۸۰ کیلومتر از بزرگراه جیرفت - بافت - سیرجان در کرمان جنوبی واقع است ، افزود: ۱۵ کیلومتر این محور تکمیل شده و تا اوایل سال آینده ۱۱ کیلومتر دیگر از این محور به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین ۴۷ کیلومتر از راه شریانی کهنوج - رودبار جنوب - ایرانشهر در کرمان جنوبی قرار دارد که پنج کیلومتر آن افتتاح شده و پنج کیلومتر نیز تا اسفند به بهره‌برداری می‌رسد.

   

   

  مدیر کل راه و شهرسازی کرمان جنوبی همچنین به ساخت پل‌های ورودی جیرفت اشاره کرد و گفت : این پل‌ها درمجموع ۴۲۰ مترطول دارند و در حال نصب شمع‌های آنها هستیم. همچنین سال گذشته ۷۰ کیلومتر راه روستایی ساخته شد و امسال نیز در حال ساخت ۲۲۰ کیلومتر دیگر راه روستایی هستیم . اکنون ۹۷۰ کیلومتر راه روستایی کوهستانی فاقد آسفالت در کرمان جنوبی داریم که با کسب اعتبار موردنیاز آسفالته می‌شوند.

  برنامه‌ریزی برای افزایش ایمنی و کاهش تلفات جاده‌ای

  احسان عراقی‌زاده ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمان جنوبی نیز در سخنانی از برنامه‌ریزی برای افزایش ایمنی و کاهش تلفات جاده‌ای کرمان جنوبی خبر داد و گفت : ممکن است در آغاز ، اجرای طرح ادغام راهداری به عنوان نهادی سخت‌افزاری با حمل و نقل جاده‌ای که عملکردی نرم‌افزاری صرف دارد با بروز مشکلاتی همراه باشد ولی درآینده نزدیک این دو نهاد با یکدیگر همسو می‌شوند و با انجام صحیح مدیریت راه‌ها با کاهش آمار تلفات جاده‌ای مواجه می‌شویم. به زودی هفت دستگاه دوربین کنترل سرعت هوشمند در محورهای مواصلاتی کرمان جنوبی نصب می‌شود و برای رفع ۷۹ نقطه حادثه‌خیز برنامه‌ریزی شده است.

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمان جنوبی همچنین به مشکل کمبود اعتبار برای نوسازی ماشین‌آلات راهداری اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین مشکلات ما فرسودگی و عمر بالای ماشین‌آلات راهداری است که با اعتبارهای اختصاص یافته قادر به تعمیر و نوسازی آنها نیستیم.
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

  |

  نظرات کاربران