در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • کردستان مقام بیستم کشور از لحاظ ایمنی جاده‌ای


  ۵۰ گشت راهداری درقالب ۳۷ اکیپ این اداره کل و ۲۴ گشت در ۱۰۰ اکیپ بخش خصوصی برای عملیات راهداری زمستانی استان درنظر گرفته شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان از اختصاص ۵۰ گشت در قالب ۳۷ اکیپ راهداری این اداره کل و ۲۴ گشت در ۱۰۰ اکیپ بخش خصوصی برای عملیات راهداری زمستانی استان خبر داد.

  نعمت الله خواجه‌ای عنوان کرد: برای انجام راهداری زمستانی ۵۰۰۰ تن نمک و شن خریداری و حمل کرده‌ایم و ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین این اداره کل و ۲۰۰ دستگاه ماشین‌آلات بخش خصوصی (برای محورهای روستایی) اختصاص یافته است . ۴۰۰ نفر نیروی انسانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ۲۵۰ راننده بخش خصوصی عملیات راهداری زمستانی استان را انجام می‌دهند.

  وی با بیان اینکه تمام ۷۸۰۰ کیلومتر راه موجود در کردستان برف‌گیر است ، افزود : در این استان بالغ بر ۱۰۰ گردنه داریم که رانندگان باید با رعایت نکات ایمنی از جمله استفاده از زنجیر چرخ و سرعت مطمئن و نیز توجه به مه‌آلود بودن محورها به تردد بپردازند. برای انجام عملیات راهداری و تامین ایمنی رانندگان هماهنگی‌های لازم را با اورژانس و هلال احمر و پلیس راه انجام داده‌ایم و درمواقع بحرانی در صورت نیاز از ظرفیت استان‌های همجوار نیز استفاده می‌کنیم.

  وی همچنین با بیان اینکه کردستان مقام بیستم کشور را از لحاظ ایمنی جاده‌ای داراست ، ادامه داد : افزایش ایمنی راه‌های استان از برنامه‌های اصلی این اداره کل است که یکی از عوامل موثر در این زمینه توسعه بزرگراه‌هاست که امیدواریم محقق شود.
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

  |

  نظرات کاربران