در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در تونل قلاجه استان ایلام


  بهره‌برداری از تونل باعث کاهش ۱۲ کیلومتری گردنه برف‌گیر قلاجه خواهد شد و ۲۵۰ متر ارتفاع که خودروها باید طی کنند را کاهش خواهد داد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام به همراه مدیرکل راه و شهرسازی از راه‌های ارتباطی استان و تونل قلاجه بازدید کردند.

  در این بازدید حجت‌الاسلام والمسلمین لطفی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام ایام اربعین حسینی (ع) را به مردم شریف استان تسلیت گفت و از زحمات مردم و مسئولین استان که در راه خدمت به زائران حسینی سنگ تمام گذاشتند تقدیر کرد و افزود:

  با وجود جغرافیای منطقه ایلام و کوهستانی بودن این منطقه در سال‌های اخیر در بحث جاده‌ای اقدامات خوبی به انجام رسیده است و پروژه‌های بزرگی هم در دست اجراست از جمله تونل قلاجه و چهار خطه ایلام به مهران که امیدواریم دولت محترم با تأمین اعتبارات در تسریع اجرای این پروژه‌ها همت نماید. با توسعه راه‌های استان که در حال اجراست زمینه توسعه همه‌جانبه استان فراهم می‌گردد.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان در این بازدید گفت : طول تونل قلاجه که بین استان‌های ایلام و کرمانشاه قرار دارد ۲۵۰۰ متر و با راه‌های طرفین ۳۷۵۰ متر است، حفاری و کف کنی آن به‌طور کامل به پایان رسیده و هم‌اکنون پیمانکار مشغول اجرای عملیات لاینینگ است که تاکنون بیش از ۶۰۰ متر از ۱۰۷۴ متر لاینینگ آن نیز به انجام رسیده است، در کل پیشرفت فیزیکی تونل نزدیک ۹۰ درصد است و بعد از عملیات لاینینگ می‌بایست نصب سیستم‌های روشنایی و تهویه عملیاتی شود.

  میرجعفریان در خصوص مزایای این تونل گفت: بهره‌برداری از این تونل باعث کاهش ۱۲ کیلومتری گردنه برف‌گیر قلاجه خواهد شد و ۲۵۰ متر ارتفاع که خودروها باید طی کنند را کاهش خواهد داد و این امر در صرفه‌جویی زمان و مصرف سوخت تأثیر زیادی خواهد داشت.
  مطالب مرتبط

  وضعیت پروژه‌های راهسازی محور اربعین در استان ایلام

  وضعیت پروژه‌های راهسازی محور اربعین در استان ایلام

  پل روگذر ارغوان بار ترافیکی ورودی شهر ایلام به سمت مهران را به کنارگذر شرقی منتقل خواهد کرد و با توجه به بهره‌برداری از ۴ کیلومتر چهارخطه خروجی شهر ایلام به مهران از سمت این کنارگذر دیگر در ورودی و خروجی شهر ایلام گره ترافیکی نخواهیم داشت .

  |

  نظرات کاربران