در حال بارگذاری ...
 • اجرای شش طرح راهسازی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی


  در راستای طرح توسعه راه‌های کویری پروژه بهسازی محور بیارجمند - خانخودی بهار ۹۴ برای افزایش ایمنی و رونق گردشگری آغاز شده و اسفند امسال به پایان می‌رسد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راه و ترابری سمنان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و نامگذاری سال ۹۵ به «اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل» از اجرای شش طرح راهسازی این استان در راستای برنامه ملی عدالت بنیان‌کردن اقتصاد در توسعه عدالت اجتماعی خبر داد.

  سید عبدالمجید نژاد صفوی ، مدیر کل راه و ترابری استان سمنان توضیح داد: شش طرح راهسازی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دست اجرا داریم. یکی از این طرح‌ها بهسازی راه شاهرود به محور شمال به طول ۳۲ کیلومتر است که کل اعتبار موردنیاز ۱۴۰ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال است که پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصدی دارد و برای ادامه پروژه با مشکل عدم تخصیص به موقع اعتبار مواجه هستیم. طرح اجرایی دیگر احداث راه اصلی دامغان-فولادمحله به طول هفت کیلومتر است که کل اعتبار موردنیاز ۳۰ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال است. این پروژه پیشرفت ۶۰ درصدی دارد و برای ادامه پروژه با مشکل عدم تخصیص به موقع اعتبار و معارضین زمین‌‌های روستای استانه مواجه هستیم.

  نژاد صفوی افزود: دیگر طرح دردست اجرا بهسازی محور ایوانکی-گیلان-آبسرد-دماوند به طول پنج کیلومتر است که کل اعتبار موردنیاز ۲۲ هزار میلیون ریال است. این پروژه ۶۵ درصد پیشرفت کرده است.

  مدیر کل راه و ترابری سمنان به احداث راه اصلی گرمسار - سیمین دشت - فیروزکوه به طول ۱۲ کیلومتر و پیشرفت ۶۰ درصدی اشاره کرد و گفت : کل اعتبار موردنیاز این پروژه ۵۲ هزار و ۸۰۰میلیون ریال است. برای تکمیل این پروژه با مشکل کمبود اعتبار و معارضین پل راه‌آهن و سازمان آب و عدم ارائه نقشه‌های مناسب و به‌موقع مواجه هستیم.

  وی با اشاره به طرح احداث راه بیارجمند - چاه جم به طول سه کیلومتر با اعتبار حدود ۱۳ هزار میلیون ریال، افزود: دیگر طرح در دست اجرا ، بهسازی راه اصلی سمنان-فیروزکوه به طول ۱۰ کیلومتر است که ۵۵ درصد پیشرفت کرده و کل اعتبار موردنیاز آن ۴۴ هزار میلیون ریال است. درمجموع ۶۹ کیلومتر راه با اعتبار موردنیاز ۳۰۳ هزار و ۶۰۰ میلیون ریال در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دردست اجرا داریم. در راستای برنامه ملی عدالت بنیان کردن اقتصاد و توسعه عدالت اجتماعی طرح توسعه و تکمیل راه‌های روستایی استان دردست اجراست که بهسازی محور سمنان به روستای اعلا عملیاتی شده و دی ماه امسال به پایان می‌رسد.

   

   

  حذف و اصلاح نقاط حادثه‌خیز استان

  وی همچنین به طرح حذف و اصلاح نقاط حادثه‌خیز اشاره کرد و افزود: قرار است تا پایان امسال ۱۸ نقطه مستعد حادثه با اولویت تقاطع اعلام شده توسط پلیس راه را رفع کنیم . در راستای طرح کریدور شمالی-جنوبی، پروژه احداث باند دوم محور دامغان-معلمان به طول ۴۵ کیلومتر  برای کاهش سوانح رانندگی و صرفه‌جویی در مصرف سوخت عملیاتی شده است. همچنین در راستای طرح نگهداری راه‌های شریانی محورهای شرقی پروژه بهسازی محور شاهرود-طرود-سطوه بهار امسال شروع شده و اسفند ۹۷ به پایان می‌رسد.

  مدیر کل راه و ترابری سمنان ادامه داد: در راستای طرح توسعه راه‌های کویری پروژه بهسازی محور بیارجمند-خانخودی بهار ۹۴ برای افزایش ایمنی و رونق گردشگری آغاز شده و اسفند امسال به پایان می‌رسد. همچنین پروژه بهسازی محور تهران-مشهد(شامل اصلاح شیب شیروانی و روشنایی و نورپردازی ۱۰ پل و احداث پارکینگ و ۶۰ باب سکوی نماز)بهار ۹۴ شروع شده و اسفند ۹۷ به پایان می‌رسد.

  وی همچنین گفت: در راستای طرح توسعه و تکمیل راه‌های روستایی، پروژه تعریض و بهسازی محور پیغمبران را برای روان سازی عبور زائران و رونق گردشگری دراستان عملیاتی کرده‌ایم. همچنین پروژه بهسازی محور دستجرد-عباس‌آباد تابستان امسال شروع شده و اسفند ۹۷ به اتمام می‌رسد. در راستای طرح حذف و اصلاح نقاط حادثه‌خیز در راه‌های کشور پروژه ساماندهی سه راهی تالش-مجن را برای کاهش هزینه‌های سربار بودجه ملی ناشی از بروز حوادث جاده‌ای اجرا کرده‌ایم.
  مطالب مرتبط

  خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان دلیل ۷۰ درصد از حوادث جاده‌ای استان سمنان

  خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان دلیل ۷۰ درصد از حوادث جاده‌ای استان سمنان

  رفع این مشکل هم با ایجاد استراحت‌گاه‌های بین راهی و جاذبه‌های جاده‌ای که منجر به توقف رانندگان می شود ؛ چه بصورت موقت و چه ثابت در ایام سال و با ورود بخش خصوصی ، اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری که بانی این موضوع هستند ، میسر است .

  |

  بهره‌برداری و کلنگ‌زنی پروژه‌های مهم راهسازی استان سمنان در هفته دولت

  بهره‌برداری و کلنگ‌زنی پروژه‌های مهم راهسازی استان سمنان در هفته دولت

  بهره‌برداری از پروژه بزرگراهی مهم که نقش حیاتی در مسایل کلان حوزه راه و تردد کشور دارد ، در دست انجام است . این پروژه احداث ادامه آزادراه حرم تا حرم از شهر گرمسار تا سرخه است که پیشرفت خوبی داشته است .

  |

  نظرات کاربران