در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • فروش اینترنتی بلیت قطار خرمشهر به تهران برای زائرین اربعین


  افزایش رام‌های قطار تهران - کربلا یا مشهد - کربلا در حال بررسی و کارشناسی است تا در صورت نبود محدودیت و توافق با راه‌آهن عراق تعداد و مسیرهای آن افزایش یابد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون مسافری راه‌آهن گفت: با توجه به اعزام زائران حسینی از ۲۰ تا ۲۸ آبان و بازگشت آن‌ها از دوم و سوم آذرماه، قطارهای متعددی در پیک سفر برای مسیر خرمشهر به تهران پیش‌بینی‌ شده است.

  میرحسن موسوی با اشاره به مدیریت قطارهای مسافری برای زائران حسینی در طول ایام اربعین اظهار داشت : یک تیم کارشناسی به‌ منظور بررسی فرایند اعزام مسافران در طول مسیر به مناطق عبوری قطار تهران - شلمچه فرستاده شده تا در اعزام قطارهای بعدی بر مبنای نتایج کارشناسی برنامه‌ریزی مدنظر قرار گیرد. با توجه به اعزام زائران از ۲۰ تا ۲۸ آبان و بازگشت آن‌ها از دوم و سوم آذرماه قطارهای متعددی در پیک سفر برای مسیر خرمشهر - تهران پیش‌بینی‌ شده و تهیه بلیت‌های مسیر نیز از طریق اینترنت برای فروش ممکن و تا این لحظه بیشتر بلیت‌ها فروخته‌شده است.

  معاون مسافری راه‌آهن با بیان اینکه «این بلیت‌ها به زائران امکان برنامه‌ریزی برای بازگشت و دسترسی به قطار خرمشهر - تهران را می‌دهد» گفت: بسیاری از زائران در زمان تهیه بلیت رفت ، زمان برگشت خود را مشخص کرده و هم‌زمان به‌صورت آنلاین آن را خریداری‌ کرده‌اند. قطارهای ترکیبی تهران-کربلا از سه‌شنبه هفته گذشته حرکت خود را آغاز کردند و تمام بلیت‌های این قطارها به‌طور یکسره به فروش رفت و زائران با استفاده از این قطار از تهران به شلمچه جابجا می‌شوند و پس از انجام تشریفات گمرکی در شلمچه ، مسیر ۳۵ کیلومتری تا ایستگاه راه‌آهن بصره را با استفاده از اتوبوس طی می‌کنند و بقیه مسیر را با استفاده از قطار تا طی می‌کنند.

  به گفته معاون مسافری راه‌آهن علاوه بر قطارهای قبلی، در ایام اربعین ۴۰ رام قطار فوق‌العاده خرمشهر برای جابجایی زائران و یک ریل‌باس برای جابجایی مسافران برای  ۱۷ کیلومتر حدفاصل خرمشهر تا شلمچه پیش‌بینی شده است که با توجه به تعداد تقاضا هر نیم ساعت یک‌بار حرکت می‌کند. طبق هماهنگی با راه‌آهن کشور عراق قرار بر پیش‌بینی روزانه ۵رام قطار از بصره تا کربلا گذارده شد تا مسافران و زائران با مراجعه به ایستگاه راه‌آهن بصره و تهیه بلیت به کربلای معلا اعزام شوند.

  معاون شرکت راه‌آهن با بیان اینکه «طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده درصدد راه‌اندازی قطار هفتگی تهران-کربلا در روزهای سه‌شنبه بعد از اربعین هستیم» یادآور شد: همچنین افزایش رام‌های قطار تهران - کربلا یا مشهد - کربلا در حال بررسی و کارشناسی است تا در صورت نبود محدودیت و توافق با راه‌آهن عراق تعداد و مسیرهای آن افزایش یابد.
  مطالب مرتبط

  تشریح گزارش وضعیت پروژه‌‌های در دست اجرای حمل‌ونقل ریلی حومه‌‌ای

  تشریح گزارش وضعیت پروژه‌‌های در دست اجرای حمل‌ونقل ریلی حومه‌‌ای

  سهم حمل‌ونقل ریلی از جابجایی مسافران حومه ای حدود ۱۷ هزار نفر است که حاکی از سهم ۰.۵ درصدی ریل است . در حالی که سهم ریل در حمل‌ونقل حومه‌ای توکیو ۵۷ درصد و در کشورهای اروپایی بیش از ۲۴ درصد است .

  |

  توسعه قطارهای حومه‌ای و منطقه‌ای از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی

  توسعه قطارهای حومه‌ای و منطقه‌ای از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی

  قطار ریل باس که با مبلغ قراردادی ۳۰ میلیارد تومان خریداری شده توسط یکی از شرکت‌های داخلی و با همکاری یکی از شرکت‌های خارجی تولید شده ، امروز در خدمت مردم شریف درود قرار خواهد گرفت که به مردم درود از این بابت تبریک می‌گوییم .

  |

  نظرات کاربران