در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • اطلاعات تکمیلی درباره قطار ترکیبی تهران – کربلا و قیمت بلیت


  در طول مدت ایام اربعین امسال (از ۲۰ آبان‌ماه تا ۵ آذر) ، برای مسیر تهران - خرمشهر - تهران، تعداد ۴۰ رام قطار با ظرفیت ۳۵۰۰۰ صندلی پیش‌بینی‌شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون مسافری راه‌آهن از راه‌اندازی قطار ترکیبی تهران - کربلا هم‌زمان با ایام اربعین از امروز (۱۸ آبان) و به قیمت ۱۳۰ هزار تومان خبر داد.

  میرحسن موسوی معاون مسافری راه‌آهن با اعلام این خبر گفت: هم‌زمان با اربعین حسینی به‌منظور رفاه زائرین اباعبدالله الحسین قطار ترکیبی تهران - کربلا راه‌اندازی می‌شود. حرکت این قطار روز سه‌شنبه مورخ ۹۵/۸/۱۸در ساعت ۱۵:۳۰ است و از تهران به سمت شلمچه (۹۶۰کیلومتر) حرکت و در آنجا پس از انجام تشریفات گذرنامه به‌وسیله اتوبوس (۳۵کیلومتر) به بصره اعزام می‌شود و سپس به‌وسیله قطار (۴۸۰ کیلومتر )به کربلا عزیمت می‌کند. به گفته وی طول مدت سفر ۲۷ ساعت بوده و جمع کل بهای بلیت ۱۳۰ هزار تومان است.

  معاون مسافری راه‌آهن در خصوص برنامه قطارهای فوق‌العاده ایام اربعین تصریح کرد: در طول مدت اربعین سال جاری در مسیر تهران – خرمشهر - تهران ۴۰ رام قطار به ظرفیت ۳۵ هزار صندلی پیش‌بینی شده است . همچنین به‌منظور جابجایی مسافرین حدفاصل ایستگاه خرمشهر به شلمچه (۱۷ کیلومتر) هر نیم ساعت یک قطار پیش‌بینی شده که در مجموع ظرفیت این مسیر ۱۱۵ هزار صندلی بوده و در کل صندلی ایجادی اربعین امسال ۱۵۰‌هزار صندلی است. با مسئولان راه‌آهن کشور عراق هماهنگ شده است تا در ایستگاه بصره تا کربلا، در ایام اربعین روزانه ۵ رام قطار برای سیر راه‌اندازی کنند تا زائران متقاضی بتوانند از این سیستم حمل‌ونقلی برای رفتن به کربلا و مسیر برگشت استفاده کنند.‌

  معاون مسافری راه‌آهن بیان کرد: در طول مدت ایام اربعین امسال (از ۲۰ آبان‌ماه تا ۵ آذر) ، برای مسیر تهران - خرمشهر - تهران، تعداد ۴۰ رام قطار با ظرفیت ۳۵۰۰۰ صندلی پیش‌بینی‌شده است. جهت سوار و پیاده شدن مسافران‌ و رفاه حال زائران، یک سکو در ‌مرز شلمچه و همچنین‌ سکویی دیگر در ۳ کیلومتری مرز شلمچه احداث شده است .

  موسوی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در ایام اربعین قطار فوق‌العاده‌ای در مسیر مشهد – خرمشهر به زائرین اباعبدالله حسین (ع) خدمت‌رسانی خواهد کرد . به گفته موسوی پس از ایام اربعین، این قطار هر سه‌شنبه به سمت کربلا تردد می‌کند.
  مطالب مرتبط

  تشریح گزارش وضعیت پروژه‌‌های در دست اجرای حمل‌ونقل ریلی حومه‌‌ای

  تشریح گزارش وضعیت پروژه‌‌های در دست اجرای حمل‌ونقل ریلی حومه‌‌ای

  سهم حمل‌ونقل ریلی از جابجایی مسافران حومه ای حدود ۱۷ هزار نفر است که حاکی از سهم ۰.۵ درصدی ریل است . در حالی که سهم ریل در حمل‌ونقل حومه‌ای توکیو ۵۷ درصد و در کشورهای اروپایی بیش از ۲۴ درصد است .

  |

  توسعه قطارهای حومه‌ای و منطقه‌ای از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی

  توسعه قطارهای حومه‌ای و منطقه‌ای از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی

  قطار ریل باس که با مبلغ قراردادی ۳۰ میلیارد تومان خریداری شده توسط یکی از شرکت‌های داخلی و با همکاری یکی از شرکت‌های خارجی تولید شده ، امروز در خدمت مردم شریف درود قرار خواهد گرفت که به مردم درود از این بابت تبریک می‌گوییم .

  |

  نظرات کاربران