در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • همکاری بندر و گمرک برای تسهیل تجارت و افزایش کارایی


  بندر شهید رجایی مهم‌ترین بندر تجاری ایران به شمار می‌رود که با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه حدود ۱۰۰ میلیون تن کالا، به‌تنهایی بیش از ۵۵ درصد صادرات و واردات و ۷۰ درصد ترانزیت بنادر کشور را بر عهده ‌دارد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، در نشست مشترک مدیرکل و جمعی از معاونین و مدیران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با ناظر گمرکات استان و مدیرکل جدید گمرک شهید رجایی، بر لزوم تعامل و همکاری این دو مجموعه برای رفع مشکلات صاحبان کالا، تسهیل تجارت و افزایش کارایی در بزرگ‌ترین بندر کانتینری کشور تأکید شد.

  ابراهیم ایدنی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در دیدار با علیرضا دشتانی که به‌تازگی تصدی مدیریت گمرک شهید رجایی و ناظر گمرکات استان را عهده‌دار شده است، انتصاب شایسته وی در این مسئولیت مهم را تبریک گفت و اظهار کرد: مجموعه مدیریتی بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور در راستای تحقق اهداف دولت و نظام همچون گذشته یاریگر گمرک در انجام رسالت‌های قانونی خواهد بود. از این پس نیز همچون گذشته همکاری خوبی را بین دو مجموعه شاهد خواهیم بود و جلسات تعاملی مشترکی را در رفع مشکلات تجار و صاحبان کالا برگزار خواهیم کرد.

  ایدنی ابراز امیدواری کرد ، این تعامل و همکاری دوسویه منجر به تسهیل تجارت و افزایش کارایی شده و در روند فعالیت‌های تجاری کشور نیز تأثیرات مثبتی داشته باشد.

  در ابتدای این نشست ، علیرضا دشتانی ناظر گمرکات استان و مدیرکل جدید گمرک شهید رجایی نیز به تشریح سوابق کاری خودپرداخت و از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به‌منظور افزایش تعامل با مجموعه مدیریتی بندر، برگزاری دوره‌های آموزشی با حضور سازمان‌های همکار و رفع مشکلات نرم‌افزاری سخن گفت.

  وی در خصوص گسترش همکاری‌ها و تعاملات دوسویه با اداره کل بنادر هرمزگان جهت ایجاد تحول و تسهیل فرآیند صادرات و واردات کشور اعلام آمادگی کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد از طریق تعامل و همکاری، شرایط بهتری را در تسهیل امور تجاری فراهم کنیم.

  منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی مهم‌ترین بندر تجاری ایران به شمار می‌رود که با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه حدود ۱۰۰ میلیون تن کالا، به‌تنهایی بیش از ۵۵ درصد صادرات و واردات و ۷۰ درصد ترانزیت بنادر کشور را بر عهده ‌دارد. همچنین جابجایی بیش از ۸۵ درصد کالاهای کانتینری کشور در این بندر انجام می‌گیرد.

  حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان متشکل از پنج زیرمجموعه شامل اداره کل گمرک شهید رجایی، شهید باهنر، کیش، قشم و بندرلنگه است و از لحاظ وسعت، درآمد و تعداد کارکنان، گمرک شهید رجایی بزرگ‌ترین و با اهمیت‌ترین گمرک کشور به شمار می‌رود. سهم گمرک شهید رجایی بندرعباس از کل تجارت خارجی کشور به‌تنهایی بیش از ۳۵ درصد است.
  مطالب مرتبط

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  فراهم شدن زیرساخت‌‌های اقتصادی بنادر غرب هرمزگان برای سرمایه گذاران

  فراهم شدن زیرساخت‌‌های اقتصادی بنادر غرب هرمزگان برای سرمایه گذاران

  گسترش گردشگری دریایی ، حمل و نقل و راه اندازی خط مسافری لنگه به قطر نه تنها به عنوان فرصتی برای بهره‌وری اقتصادی سواحل و ایجاد شغل در این منطقه دارای اهمیت است بلکه با تقویت بخش خصوصی در بنادر غرب هرمزگان می توانیم به رشد و توسعه اقتصادی دست یابیم .

  |

  تشریح عملکرد دو ماهه مجموعه بنادر و دریانوردی قشم

  تشریح عملکرد دو ماهه مجموعه بنادر و دریانوردی قشم

  از مجموع عملیات جابجایی کالا ، یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۷۲۸ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۲۴ هزار و ۳۵۰ تن به فرآورده‌های نفتی اختصاص داشت که به ترتیب ۳.۲ و ۳.۷ درصد افزایش به ثبت رسیده است .

  |

  نظرات کاربران