در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ایران خواستار ارتقای ایمنی حمل‌ونقل در مسیر ترکیه


  یکی از اقدامات مهم ترکیه این خواهد بود که در مسیر عبوری کامیون‌های ترانزیتی باید ایمنی با استاندارد بین‌المللی حاکم باشد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، وزیر راه و شهرسازی در دیدار با نیهات زیبکچی وزیر اقتصاد ترکیه ضمن تاکید بر تکمیل اتصالات ریلی بین ایران و ترکیه، مهم‌ترین ابزار برای توسعه تجارت را توسعه حمل‌ونقل دانست و گفت: ایران خواستار آن است که اقداماتی انجام شود که ایمنی حمل‌ونقل در مسیر ترکیه ارتقا پیدا کند.

  عباس آخوندی در این دیدار تأکید کرد که مهم‌ترین ابزار برای توسعه تجارت توسعه حمل‌ونقل است و گفت: باید بتوانیم به روان‌سازی حمل‌ونقل و ترانزیت بین دو کشور بپردازیم تا اینکه بتوانیم از این مسیر به توسعه تجارت برسیم.

  وی تسهیل عبور و مرور مرزی را مهم‌ترین راهکار دانست و با اشاره به مشکلاتی از قبیل صف‌های طولانی کامیون‌ها که ناشی از دیب زنی و توقف در مرز است، گفت: هم‌چنین تفاوت قابل‌توجه قیمت سوخت در ترکیه و ایران باعث توقف‌های طولانی کامیون‌ها در مرز شده است و از طرفی ناامنی‌های اخیر در ترکیه باعث توقف سیر قطارهای مسافری ما به ترکیه شده است.

  آخوندی با اعلام اینکه سیر قطارهای باری ما به ترکیه هم چنان ادامه دارد، به دو خبر تأسف‌بار به آتش کشیده شدن کامیون‌های ترانزیتی ایرانی و کشته شدن یک راننده اشاره کرد و گفت: ایران خواستار آن است که اقداماتی انجام شود که ایمنی حمل‌ونقل در مسیر ترکیه ارتقا پیدا کند.

  وزیر راه و شهرسازی هم‌چنین در خصوص اتصالات ریلی بین ایران و ترکیه بخصوص بر اتصال ریلی محور بازرگان به خط ریلی قارص در ترکیه و هم‌چنین تکمیل دور دریاچه وان تأکید داشتند.

  نیهات زیبکچی وزیر اقتصاد ترکیه نیز در این دیدار با اظهار تأسف از اتفاقات رخ‌داده گفت: یکی از اقدامات مهم ترکیه این خواهد بود که در مسیر عبوری کامیون‌های ترانزیتی باید ایمنی با استاندارد بین‌المللی حاکم باشد.

  در این دیدار هم‌چنین طرف ترک بر ورود و مشارکت بیشتر در پروژه‌های زیربنایی ایران تأکید کرد که مبنا و بستر آن نیازمند به برقراری روابط بانکی است.

  بر اساس اعلام وزیر اقتصاد این کشور، وزارت اقتصاد مسئول نهادهای بانکی و مالی دولتی ترکیه است و حتماً این تسهیلات و روان‌سازی را انجام خواهد داد که راه را برای ورود پیمانکاران ترک باهدف مشارکت در پروژه‌های زیربنایی ایران هموار کند.

  وزیر اقتصاد ترکیه هم چنین خواستار آن شد که ترکیه بتواند سهمی را در تکمیل زیربناهای حمل‌ونقل در ایران داشته باشند.
  مطالب مرتبط

  تشریح پیشرفت‌های بخش هوانوردی در فرودگاه گرگان

  تشریح پیشرفت‌های بخش هوانوردی در فرودگاه گرگان

  تجهیزات بسیار پیشرفته هوانوردی هم از منظر روشنایی و هم از منظر ناوبری و کمک ناوبری در فرودگاه نصب شده است . این تجهیزات می‌تواند امکان پذیرایی از پروازهای سنگین را در فرودگاه گرگان فراهم و پروازهای بین‌المللی را با استفاده از هواپیماهای مختلف دایر کند البته این بسته به آن ...

  |

  سوال نماینده مجلس از وزیر راه در خصوص عدم تضمین خرید ریل ملی ذوب‌آهن

  سوال نماینده مجلس از وزیر راه در خصوص عدم تضمین خرید ریل ملی ذوب‌آهن

  شرکت ذوب‌آهن توانسته است با تولید ریل به مراتب ارزان‌تر و باکیفیت‌تر از نمونه‌های خارجی ، وابستگی کشور را به واردات ریل بی‌نیاز کند ، عدم خرید محصول ذوب‌آهن که اتفاقا به سفارش شرکت ملی راه‌آهن بوده است باعث شده تا نماینده مردم میمه ، برخوار و شاهین‌شهر نسبت به این موضوع ...

  |

  تحلیل نقش ایران در روز قدس

  تحلیل نقش ایران در روز قدس

  همانطور که همواره گفته‌ایم توافق هسته‌ای یک توافق دوجانبه نیست و در دست هیچ کشوری نیست که بطور یکجانبه به آن پایان بدهد . این توافق به تائید شورای امنیت سازمان ملل رسیده و مولفه‌ای کلیدی از ساختار منع اشاعه هسته‌ای جهانی است و برای امنیت منطقه ، اروپا و کل جهان حیاتی است .

  |

  روز قدس اقدامی علیه افراط گرایی جهانی

  روز قدس اقدامی علیه افراط گرایی جهانی

  در این شرایط اتحاد میان جناح‌های سیاسی کشور نیز ضروری است ، چرا که در شرایط سختی قرار داریم و با اعمال زور مستقیم طرف هستیم . بنابراین باید اتحاد درونی در این شرایط حفظ شود و باید بتوانیم از تمام ظرفیت‌های قانونی خود استفاده کنیم . در این شرایط ، اتحاد می‌تواند ما را از ...

  |

  نظرات کاربران