در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تقسیم‌بندی استانی برای ورود و خروج زائران اربعین حسینی


  طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده ۴۲ درصد زائران از مرز مهران و ۵۸ درصد از مرزهای شلمچه و چزابه از کشور خارج و وارد خواهند شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی از تقسیم‌بندی استانی برای ورود و خروج زائران اربعین حسینی از سه مرز مهران ، چزابه و شلمچه خبر داد و گفت : طبق مصوبه ستاد اربعین تمام زائران فقط می‌توانند از مرزهای ثبت شده در ویزای خود خارج و وارد شوند.

  محمدجواد عطرچیان از مصوبه اخیر ستاد اربعین مبنی بر ورود و خروج زائران اربعین حسینی به کشور طبق نام مرز مندرج در روادید (ویزا) خبر داد و گفت: در راستای برقراری نظم در تردد و رفاه حال زائران اربعین حسینی طبق مصوبه ستاد اربعین تمام زائران استان‌های شمال و شمال غرب از مرز مهران ، استان‌های مرکزی و شمال شرقی از مرز شلمچه و چزابه و استان‌های جنوبی و جنوب شرق  از مرز شلمچه عبور کنند. طبق مصوبه ابلاغی ستاد اربعین به تمام استان‌ها، زائران در زمان برگشت نیز باید از مرزهای زمان رفت خود به کشور بازگردند و هیچ‌کس از آن مستثنا نیست.

  مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی تأکید کرد: این تقسیم‌بندی باید از جانب تمام زائران رعایت شود و طبق مهر مندرج در روادید، زائر نمی‌تواند از مرز دیگری وارد یا خارج شود؛ زیرا هیچ‌گونه سرویسی برای دسترسی به سایر مرزها در استان‌های سراسر کشور پیش‌بینی نشده است.

  عطرچیان با اشاره به شلوغی مرز مهران در سال گذشته خاطرنشان کرد: ۶۰ درصد جمعیت  از مهران و ۴۰ درصد از دو مرز دیگر به کشور عراق رفتند و ۷۰ درصد زائران از مرز مهران و ۳۰ درصد از شلمچه و چزابه به کشور بازگشتند.

  وی با اشاره به هدف اصلی اجرای این طرح گفت: تقسیم‌بندی تردد از سه مرز مهران، چزابه و شلمچه برای جلوگیری از طولانی شدن مدت انتظار و تشکیل صف‌های طولانی انجام شد که طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده ۴۲ درصد زائران از مرز مهران و ۵۸ درصد از مرزهای شلمچه و چزابه از کشور خارج و وارد خواهند شد. با این تقسیم‌بندی بار ترافیکی عبوری زائران از جاده‌های منتهی به مهران نیز کاهش پیدا می‌کند.

   
  مطالب مرتبط

  فعالیت ۱۲ هزار دستگاه اتوبوس برون‌شهری برای جابجایی زائران اربعین

  فعالیت ۱۲ هزار دستگاه اتوبوس برون‌شهری برای جابجایی زائران اربعین

  تردد زائران به دو صورت استفاده از خودروشخصی و ناوگان حمل‌ونقل عمومی انجام می‌شود که حدود ۵۰ درصد تردد‌ها با استفاده از خودرو شخصی و الباقی توسط ناوگان عمومی و سایر شقوق حمل‌ونقل انجام می‌شود .

  |

  اعزام زائران اربعین استان اردبیل از مرز خسروی

  اعزام زائران اربعین استان اردبیل از مرز خسروی

  طبق سنوات گذشته و هماهنگی‌های انجام یافته با اداره مسافر زائران در پایانه مرزی خسروی مستقر می‌شوند تا هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های لازم در ارتباط با زائران به طور کامل انجام شود و مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد و بتوانیم خدمات‌دهی مطلوبی را به زائران حسینی ارائه کنیم .

  |

  لزوم تهیه بلیت رفت و برگشت توسط زائرین اربعین حسینی

  لزوم تهیه بلیت رفت و برگشت توسط زائرین اربعین حسینی

  افزایش ایمنی در سفر و همچنین ارائه خدمات مطلوب حمل‌ونقل و تکریم زائران از جمله مهم‌ترین اولویت ما برای سفرهای اربعین است و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای فراهم کردن زمینه سفری ایمن و قانونمند برای زائران اربعین ، تمام توان خود را به کار خواهد گرفت .

  |

  نظرات کاربران