در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش سرعت قطار اهواز - بندرامام خمینی به ۱۶۰ کیلومتر


  با دو خطه شدن این مسیر اکنون دست ما برای افزایش تعداد قطارها باز شده است و متناسب با میزان تقاضا می توانیم تعداد قطارها را افزایش دهیم.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل شرکت راه‌آهن از افزایش سرعت حمل و نقل ریلی مسیر اهواز - بندرامام خمینی به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت خبر داد.

  محسن پورسیدآقایی پیش از ظهر امروز پنج شنبه در مراسم افتتاح پروژه دو خطه کردن راه آهن اهواز - بندرامام خمینی با حضور وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: برای ساخت این پروژه ۱۰۵ میلیارد تومان هزینه شده است و با افتتاح آن سرعت مسافرت مردم از اهواز به شهرهای بندرامام خمینی و ماهشهر و بالعکس افزایش پیدا می کند.

  معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: با افتتاح آزادراه اهواز - بندر امام خمینی حجم بالایی از مسافرت ها به علت سهولت تردد به این آزادراه منتقل شد ولی اکنون با افتتاح خط دوم ریلی این مسیر به نظر می رسد مجددا راه آهن سهم بیشتری از مسافرت ها را به خود اختصاص دهد. اکنون سرعت مسافرت در مسیر ریلی اهواز - بندرامام خمینی به ۱۶۰ کیلومتر افزایش یافته است. ضمن اینکه هم اکنون روزانه چهار قطار رفت و چهار قطار برای برگشت در این مسیر تردد می کنند.

  وی بیان کرد: با دو خطه شدن این مسیر اکنون دست ما برای افزایش تعداد قطارها باز شده است و متناسب با میزان تقاضا می توانیم تعداد قطارها را افزایش دهیم. قطعا تردد با قطار از هر نظر به سود مسافران است.
  مطالب مرتبط

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  حضور ۲۹ شرکت در این نمایشگاه حاکی از زنده و پویا بودن آن است و ما به آینده صنعت ریلی خوشبین هستیم . البته در پایان این نمایشگاه یک گزارش کامل از قراردادهای منعقد شده در طول دوره برگزاری ارائه خواهد شد .

  |

  تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای

  تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای

  با توجه به اینکه سالانه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون سفر در حومه شهرها روی می‌دهد ، این رقم باید به بازار اصلی حمل‌ونقل حومه‌ای ریلی ایران تبدیل شود و تحقق این راه نیازمند سرمایه‌گذاری بزرگ در رویکرد شبکه‌ای است .

  |

  نظرات کاربران