در حال بارگذاری ...
 • اضافه شدن ۴۰۰ تا ۵۰۰ هواپیما به ناوگان هوایی ایران طی ۸ سال


  قرار است تفاهم‌نامه‌ای با بانک مرکزی امضا شود که بر اساس آن اعتبارات کوتاه مدت برای تجارت فنلاند با ایران، در اختیار ایران قرار داده شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، اصغرفخریه کاشان قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و تأمین مالی ، در جریان مذاکره با هیات فنلاندی از ادامه مذاکرات با ایرباس و بوئینگ و سایر شرکت‌های هواپیمایی برای خرید هواپیما خبر داد و گفت تا ۸ سال آینده ۴۰۰ تا ۵۰۰ هواپیما به ناوگان هوایی ایران اضافه می‌شود .

  اصغر فخریه کاشان قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و تأمین مالی، صبح دیروز در ملاقات با کای مویکاینن وزیر توسعه و تجارت خارجی فنلاند و هیئت تجاری همراه، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران را به هیئت فنلاندی یادآوری کرد.

  فخریه کاشان با توضیح وضعیت صنعت هوانوردی ایران به هیئت فنلاندی، خبر داد که مذاکرات ایران با ایرباس و بوئینگ برای خرید هواپیما ادامه دارد و توضیح داد که با نهایی شدن خریدهای ایران از ای‌تی‌آر، برزیل و کانادا تا ۸ سال آینده ۴۰۰ تا ۵۰۰ هواپیما به ناوگان هوایی ایران اضافه می‌شود و گفت: این فرصت برای شما و سایر کشورهای اروپایی وجود دارد که وارد معاملات هوایی ایران شوید.

  وی هم‌چنین در خصوص حضور هیات تجاری از فنلاند به ریاست وزیر توسعه و تجارت خارجی فنلاند گفت: فنلاندی‌ها در ایران به دنبال پیدا کردن زمینه‌های همکاری مشترک هستند.

  قائم‌مقام وزیر در امور بین الملل و تامین مالی ، با اعلام اینکه ایران زمینه‌های همکاری در دریا ، زمین هوا و مسکن را به طرف مقابل معرفی کرد ، گفت: فنلاندی‌ها برای توسعه روابط با ایران اعلام آمادگی کردند و قرار شد نتایج مذاکرات را اعلام کنند.

  به گفته وی قرار است امروز (چهارشنبه) تفاهم‌نامه‌ای با بانک مرکزی امضا شود که بر اساس آن اعتبارات کوتاه مدت برای تجارت فنلاند با ایران، در اختیار ایران قرار داده شود.

  قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و تأمین مالی هم چنین خبر داد فنلاندی‌ها علاقه مند هستند که ایران شبکه ریلی خود را به روسیه و از روسیه به فنلاند ادامه دهند.
  مطالب مرتبط

  اهتمام ویژه دستگاه‌ها برای کاهش موجودی کالا در بنادر

  اهتمام ویژه دستگاه‌ها برای کاهش موجودی کالا در بنادر

  کالاهایی که در مناطق ویژه و آزاد دپو شده‌اند اگر به منظور ورود به کشور (سرزمین اصلی) به این مناطق وارد شده اند باید تحت رویۀ واردات قطعی به گمرکات اجرائی کشور اظهار و تشریفات گمرکی در مورد آنها انجام شود . اما در هر دو صورت مسئولیت گمرک درخصوص انجام تشریفات گمرکی این اقلام با ...

  |

  تفاوت قیمت ارز در سامانه نیما با نرخ ارز واگذار شده به ایرلاین‌ها

  تفاوت قیمت ارز در سامانه نیما با نرخ ارز واگذار شده به ایرلاین‌ها

  با توجه به شرایط کشور ، شرکت‌های هواپیمایی به بانک مرکزی یا بانک‌های عامل فشاری وارد نمی‌کنند و سعی می‌کنند خود را با این شرایط منطبق کنند تا پروازها انجام شود و نیاز ارزی خود را از طریق بازار پاسخ بدهند .

  |

  کشف نرخ واقعی ارز هدف اصلی بازار متشکل ارزی

  کشف نرخ واقعی ارز هدف اصلی بازار متشکل ارزی

  هدف اصلی کشف نرخ واقعی ارز است . قیمت ارز در این بازار ، بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود ؛ این بازار ، امنیتی به بازیگران می‌دهد که بر اساس آن ، وجوه بین خریدار و فروشنده به صورت ضمانت یافته ردوبدل می‌شود . صرافی‌های عمده‌فروش در بازار متشکل ارزی می‌توانند ارز خود را عرضه ...

  |

  نظرات کاربران