در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم طراحی شهرها مبتنی بر حمل ونقل ریلی


  باید برای اجرای بهتر پروژه های شهری در کشور از تجربیات سایر کشورهای موفق در حوزه شهرسازی ریل پایه بدون کپی برداری استفاده شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: شهرسازی باید مبتنی بر حمل ونقل ریلی باشد و شهرها طوری طراحی شوند که بستر این نوع حمل ونقل به لحاظ درون شهری و برون شهری در آن گنجانده شود.

  مهرداد تقی زاده بهجتی روز سه شنبه در همایش تخصصی شهرسازی ریل پایه در زنجان، افزود: وضعیت برخی شهرها مانند تهران به لحاظ حمل و نقل شهری تایید یا رد نمی شود، بر همین اساس نتیجه عملکرد شهرداری ها وضع موجود نباید باشد. باید برای اجرای بهتر پروژه های شهری در کشور از تجربیات سایر کشورهای موفق در حوزه شهرسازی ریل پایه بدون کپی برداری استفاده شود.

  معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه ایستگاه های راه آهن برون و درون شهری باید نزدیک مراکز شهر قرار داشته باشند، خاطرنشان کرد: این کار در تهران اجرا شده ولی کافی نیست و باید سرعت اقدامات در حمل و نقل عمومی ریلی افزایش پیدا کند. ایستگاه های ریلی باید چند وجهی ساخته شوند تا برای قطارهای حومه، عادی، سریع السیر و اتوبوسی نیز دسترسی وجود داشته باشد.

  وی به ضرورت ریل پایه بودن شهرسازی اشاره و اظهار کرد: درزمان حاضر تفکر غالب در حوزه حمل و نقل شهری در کشور خودرو محور است و بهتر است سبک حمل و نقل درون شهری به سیستم ریلی تغییر پیدا کند.
  مطالب مرتبط

  برگزاری دومین شورای راهبردی توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی TOD

  برگزاری دومین شورای راهبردی توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی TOD

  همراهی معاونت شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی ، تامین ناوگان ریلی مناسب و کافی ، توجه مشاوران راه آهن در طراحی ایستگاه ها به موضوع TOD و تقویت و همراهی بیشتر مدیریت شهری و شهرداری با مجموعه راه و شهرسازی از دغدغه هایی است که در این حوزه وجود دارد .

  |

  چه انتظاری از شهردار تهران داریم ؟

  چه انتظاری از شهردار تهران داریم ؟

  این تصور که همه چیز را می‌توان در مراکز تجاری مجلل و یا بنجل خلاصه کرد بدترین تصور است . نهایتا از این مراکز شادمانی و حس رضایت بر نمی‌آید . بلکه برعکس پرسه و بی‌هدفی حاصل آن است . شهر نیازمند فضاهای عمومی‌است که مردم به آنها حس تعلق داشته باشند و با آنها خود را معرفی کنند .

  |

  تدوین دستورالعمل مشخص برای فعالیت شرکت های حمل و نقل اینترنتی

  تدوین دستورالعمل مشخص برای فعالیت شرکت های حمل و نقل اینترنتی

  در تدوین این دستورالعمل باید رعایت حقوق شهروندی ، تکالیف و وظایف شرکت ها در قبال مردم ، نحوه ارائه خدمات و گزینش رانندگان ، تنظیم روابط دستگاه های مرتبط با موضوع و رفع نواقص و معایب احتمالی مورد توجه قرار گیرد .

  |

  لزوم رویکرد به مدهای حمل و نقل ریلی سبک در تهران

  لزوم رویکرد به مدهای حمل و نقل ریلی سبک در تهران

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه همایش مهندسی حمل و نقل و ترافیک طی مصاحبه ای اختصاصی به تشریح سیستم های ریلی مورد نیاز ترافیک تهران پرداخت ...

  |

  مقاومت‌ برای اجرای طرح جدید ترافیک در مقابل شهرداری تهران

  مقاومت‌ برای اجرای طرح جدید ترافیک در مقابل شهرداری تهران

  در شهر تهران برای اجرای هر برنامه‌ای برای تامین منابع مالی و عبور از مساله ترافیک و آلودگی هوا با بحران ها و چالش های جدی مواجهیم . انصاف این است که بپذیریم ، ترافیک ، روح و روان مردم را فرسوده می‌کند .

  |

  نظرات کاربران