در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • سفر کمیته ایمنی اروپا و EASA به ایران


  آموزشگاه‌های خلبانی برای تربیت نیروهای حرفه‌ای و متخصص فعال هستند از شرکت‌های هواپیمایی خواست تا در عرض توسعه ناوگان سعی در جذب و استفاده از نیروی‌های داخلی داشته باشند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، محمد جواد تقوایی معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی‌کشوری ، در هشتمین‌گردهمایی مدیران استاندارد پرواز و معاونان فنی - عملیاتی شرکت‌های هواپیمایی از سفر کمیته ایمنی اروپا و EASA جهت پیگیری و عملیاتی شدن ممیزی‌های قبلی‌خبر داد.

  در این جلسه که معاون استاندارد پرواز و مدیران کل استاندارد پرواز اعم از صلاحیت پرواز ، سوانح، ایمنی ، گواهینامه‌ها ، امتحانات و امور پزشکی نیز حضور داشتند ، محمد جواد تقوایی معاون استاندارد پرواز گزارش کوتاهی از سی و نهمین اجلاس عمومی ایکائو بیان کردند.

  وی یکی از محورهای سازمان هواپیمایی کشوری جهانی (ایکائو) را مدیریت و کنترل گازهای خروجی ناشی از فعالیت‌های هوانوردی بین المللی ذکر کرد و گفت که ایکائو رژیم حقوقی مشخصی را تحت عنوان GMBM تعیین نموده و بالطبع صنعت هوانوردی کشور ما نیز نسبت به تشکیل کمیته‌ای برای بررسی موضوع اقداماتی را در دستور کار دارد.

  تقوایی با اشاره به اینکه آموزشگاه‌های خلبانی برای تربیت نیروهای حرفه‌ای و متخصص فعال هستند از شرکت‌های هواپیمایی خواست تا در عرض توسعه ناوگان سعی در جذب و استفاده از نیروی‌های داخلی داشته باشند.

  وی همچنین با بیان اینکه رعایت دقیق الزامات و مقررات CAO.IRI.OPS در حوزه عملیات پرواز در تمامی ممیزی ها سربلند خواهیم بود از سفر کمیته ایمنی اروپا و EASA جهت پیگیری و عملیاتی شدن ممیزی های قبلی خبر داد.

  گفتنی است ؛ دراین جلسه ضمن استماع نقطه نظرات معاونان فنی - عملیاتی شرکت‌های هواپیمایی به سؤالات مطرح‌شده نیز پاسخ داده شد.

   
  مطالب مرتبط

  تشریح گزارش عملکرد فرودگاه بین المللی لارستان در دو سال گذشته

  تشریح گزارش عملکرد فرودگاه بین المللی لارستان در دو سال گذشته

  در حال حاضر در فرودگاه بین المللی آیت‌الله آیت‌اللهی لارستان به صورت هفتگی ۳ پرواز در مسیر تهران – لار – تهران ۵ پرواز در مسیر شارجه – لار – شارجه ، ۳ پرواز در مسیر دبی – لار – دبی ،۲ پرواز در مسیر کویت – لار – کویت و یک پرواز در مسیر قطر – لار – قطر و یک پرواز در مسیر اهواز ...

  |

  اثبات عدم وقوع تخلف در خرید هواپیمای فلایت چک

  اثبات عدم وقوع تخلف در خرید هواپیمای فلایت چک

  موردکاوی و تحلیل این اتهام زنی و لوازم جانبی آن، از جمله انتشار اسناد کاملاً محرمانه حساس‌ترین و استراتژیک‌ترین خرید صنعت هوانوردی کشور در رسانه‌ها ، با تکیه بر دعاوی نماینده یک شرکت انگلیسی رقیب، که در جای خود محترم است ، باید در فرصتی مناسب توسط متولیان امور امنیتی کشور ...

  |

  کاربرد زیربنایی و مهم شبکه مخابرات هوانوردی در شرکت فرودگاه ها

  کاربرد زیربنایی و مهم شبکه مخابرات هوانوردی در شرکت فرودگاه ها

  یکی از مهمترین اقداماتی که اخیرا انجام شده ، ارسال زیرساخت های شبکه مخابرات بر اینترانت کشور بوده که دارای سرعت بالا و قطعی کمتری است . همچنین سیستم اعلان و اطفای حریق در دیتاسنتر مرکز مخابرات کشور و نیز اصلاح و استانداردسازی سامانه ­های تغذیه نیرو(Power Supply) را انجام داده ایم .

  |

  نظرات کاربران