در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • مذاکره با شرکت های آلمانی با هدف گسترش حمل و نقل ریلی


  سالانه حجم قابل‌ توجهی از بار بین کشورهای CIS و ترکیه جابجا می‌شود، که بیشتر آن از طریق جاده و دریا است و سهم راه‌آهن در این بخش کم است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، عضو هیأت مدیره شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از مذاکرات گسترده با شرکت‌های آلمانی با هدف گسترش حمل و نقل ریلی خبر داد و گفت: در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی قطار آلمان به ایران هستیم و قصد داریم ظرف چند ماه آینده اولین قطار آزمایشی در این مسیر به حرکت درآید.

  حسین عاشوری عضو هیأت مدیره شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در نشست ۱۳۳شورای عالی فنی امور زیربنائی گفت: فردا و پس فردا جلسه ۵ جانبه‌ای به مدت دو روز بین ایران، ترکیه، قزاقستان، ترکمنستان و تاجیکستان در سطح معاونان راه‌آهن‌ها برگزار می‌شود که هدف از برگزاری این نشست هماهنگی برای اجازه تردد واگن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایCIS از مسیر ایران به ترکیه است. تا پیش از این طرف ترک از تقاضای ایران برای برگزاری جلسه و  توسعه همکاری‌ها استقبال نمی‌کرد و برگزاری جلسه را به تأخیر می‌انداخت تا اینکه حدود سه ماه پیش جلسه‌ای بین راه‌آهن ایران و ترکیه برگزار و مقدمات برگزاری یک جلسه با حضور معاون راه‌آهن ترکیه و کشورهایCISهماهنگ شد که به دلیل مصادف شدن با بحث کودتا به تاخیر افتاد.

  عاشوری با اشاره به برگزاری جلسات فردا و پس فردا با معاونین راه‌آهن ۵ کشور، ادامه داد: سالانه حجم قابل‌ توجهی از بار بین کشورهای CIS و ترکیه جابجا می‌شود، که بیشتر آن از طریق جاده و دریا است و سهم راه‌آهن در این بخش کم است و یکی از دلایل مشخص آن هم این است که مقرراتی که کشور ترکیه از آن تبعیت می‌کند با مقررات CIS متفاوت است. این در حالی است که خوشبختانه ایران هر دو مقررات را در زمینه ریلی می‌داند، هم به عضویت نهادهای بین المللی درآمده است و هم امکانات سخت‌افزاری و نرم افزاری را دارد و با هر دو سیستم کار می‌کند.برهمین اساس امیدواریم درجلسه فردا و پس‌فردا بتوانیم مقدمات این تفاهم را فراهم کنیم.

  عضوهیأت مدیره شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران هم چنین از مذاکرات جدید با اروپایی‌ها خبر داد و گفت: خوشبختانه جلسات ما با شرکت‌های اروپایی در چند ماه اخیر برای تبادل کالا خیلی زیاد شده است.

  وی با توضیح اینکه در سال‌های گذشته و به دلیل تحریم‌ها از مسیر ترکیه برای تبادل کالای ریلی کمتر استفاده کرده‌ایم، گفت: پس از رفع تحریم‌ها و درحال حاضر با شرکت دی‌پی‌کارگوی آلمان و همچنین شرکت DHL و هم خود راه‌آهن آلمان جلسات مختلفی داشتیم و درحال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی قطار آلمان به ایران هستیم تا بتوانیم ظرف چند ماه آینده اولین قطار آزمایشی را در این مسیر راه‌اندازی کنیم.
  مطالب مرتبط

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  حضور ۲۹ شرکت در این نمایشگاه حاکی از زنده و پویا بودن آن است و ما به آینده صنعت ریلی خوشبین هستیم . البته در پایان این نمایشگاه یک گزارش کامل از قراردادهای منعقد شده در طول دوره برگزاری ارائه خواهد شد .

  |

  تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای

  تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای

  با توجه به اینکه سالانه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون سفر در حومه شهرها روی می‌دهد ، این رقم باید به بازار اصلی حمل‌ونقل حومه‌ای ریلی ایران تبدیل شود و تحقق این راه نیازمند سرمایه‌گذاری بزرگ در رویکرد شبکه‌ای است .

  |

  نظرات کاربران