در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • دولت آلمان خواستار توقف تولید خودروهای با موتور درون سوز


  به نظر می‌رسد رسوایی اخیر فولکس واگن در رابطه با اعلام نرخ تولید گازهای گلخانه‌ای خودروهای این شرکت، سرعت فروش اتومبیل‌های دیزلی را کاهش داده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، به نظر می‌رسد که دولت آلمان توجهی به درآمدهای حاصله از عرضه خودروهای بنزینی و با موتور درون سوز نداشته و برای جلوگیری از آلودگی بیشتر هوا ، با ارائه طرحی به کمیسیون اروپا، خواستار توقف تولید خودروهای با موتور درون سوز شده است. اگر این طرح تصویب شود، بسیاری از محصولاتی که خودروسازان بزرگ در اختیار خریداران قرار خواهند داد، به موتورهای هیدروژنی یا الکتریکی مجهز می‌شوند.

  شورای فدرال آلمان، طرح توقف تولید خودروهای با موتور درون سوز را به کمیسیون اروپا ارائه کرد.

  علاوه بر این، شورای فدرال از اتحادیه اروپا درخواست کرده تا طرح سیاست‌های مالیاتی آنها و تأثیر آن بر روی سیستم حمل و نقل بدون گاز گلخانه‌ای را مورد بررسی قرار دهند. البته اینکه چنین طرحی، چه معنایی می‌تواند داشته باشد مشخص نیست. اما شاید چیزی که شورای فدرال از آن سخن می‌گوید، باعث اضافه شدن مالیات بر خرید خودروهای الکتریکی یا خودروهایی که گاز گلخانه‌ای تولید نمی‌کنند، گردد. حتی این امکان نیز وجود دارد که آنها بخواهند با ارائه طرحی، مالیاتی که خودروهای بنزینی در ایالت‌های اروپایی از آن معاف هستند را از بین ببرد. در این صورت تمایل بسیاری از افراد به خودروهای با موتور درون سوز نیز کمتر ‌می‌شود.

  بدون شک با تصویب چنین طرحی عموم مردم نگران خواهند شد چرا که خودروهای بنزینی یا دیزلی، بخش عمده بازار خودرو اروپا را به خود اختصاص داده و بسیاری از مردم برای خرید این خودروها نام‌نویسی کرده‌اند. به نظر می‌رسد رسوایی اخیر فولکس واگن در رابطه با اعلام نرخ تولید گازهای گلخانه‌ای خودروهای این شرکت، سرعت فروش اتومبیل‌های دیزلی را کاهش داده است. حال این موضوع را در کنار درخواست بسیاری از مجامع برای توقف تولید خودروهای با موتور درون سوز در نظر بگیرید ، در این صورت طرح شروای فدرال آلمان می‌تواند با سرعت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

  اما آیا واقعا از چند سال دیگر تمامی شهروندان اروپایی که برای خرید خودرو به بازار می‌روند، تنها با اتومبیل‌های هیدروژنی یا الکتریکی رو به رو می‌شوند؟
  مطالب مرتبط

  توقف تولید خودروهای DS4 و DS5 به دلیل فروش ضعیف

  توقف تولید خودروهای DS4 و DS5 به دلیل فروش ضعیف

  طبق آخرین آمار ، فروش خودروهای دی اس در سال جاری ۳۸.۵ درصد نسبت به سال گذشته افت داشته و در این بین ، بدترین آمار به خودروی DS5 اختصاص دارد . این خودرو در سال اخیر فقط ۵ هزار و ۷۳۸ دستگاه فروش داشت که آمار خیلی بدی محسوب می‌شود .

  |

  تولید بیش از ۶ میلیون خودرو در سال ۲۰۱۷ توسط فولکس واگن

  تولید بیش از ۶ میلیون خودرو در سال ۲۰۱۷ توسط فولکس واگن

  کارخانه‌ها و کارمندان فولکس واگن به صورت مستمر در حال ارتقا توانایی‌های خودشان هستند و اینک باید خود را با توجه به موفقیت در رشد چشمگیر مشتریانمان ،‌ در رده بهترین تولیدکنندگان خودرو در دنیا قرار دهیم .

  |

  نظرات کاربران