در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۷۶ درصدی تلفات تصادفات جاده‌ای در استان بوشهر


  تمامی کمبودها و نواقص حوزه ایمنی حمل و نقل به‌ صورت مستمر در کمیته مدیریت ایمنی حمل و نقل استان شناسایی و تحلیل و ساماندهی می‌شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، عبدالکریم اخترشناس در بررسی طرح‌های راهسازی در محورهای استان بوشهر از  اصلاح مسیر ورودی بنه‌گز در محور بزرگراهی چغادک به کنگان با اعتباری ۱.۸ میلیارد ریال خبرداد.

  وی با اشاره به اهداف اجرای طرح یاد شده اظهار داشت : اصلاح مسیر ورودی  بنه گز شامل عملیات خاکبرداری و خاکریزی و آسفالت و اجرای رمپ ورودی سه راهی بنه گز برای حذف ارتباط آنتنی خطرناک و پرحادثه آن مسیر بوده که علاوه بر تسهیل در تردد و روان سازی عبور و مرور ، ‌نقش مهمی در کاهش سوانح رانندگی و آرام‌سازی ترافیک دارد.

  اخترشناس با بیان اینکه ۳۷ نقطه پرحادثه استان بوشهر طبق ضوابط و شاخصه‌های وقوع سوانح شدید شناسایی شده است ، گفت : تاکنون ۱۲ نقطه حادثه خیز  شناسایی شده استان بوشهر ساماندهی و رفع حادثه شده و انشااله تا پایان امسال مابقی مقاطع شناسایی شده نیز رفع می‌شود .

  مدیر راهداری استان بوشهر تاکید کرد : برای افزایش سطح ایمنی حمل ونقل جاده‌ای،کاهش آمارتلفات جانی و سوانح جاده‌ای و نگهداری محورهای مواصلاتی حوزه استحفاظی استان اقدامات گسترده‌ای اجرا شده که سبب کاهش محسوس تلفات جانی در محورهای استان بوشهر شده است.

  وی با بیان اینکه عملیات بهسازی و تعریض محور گناوه به دیلم  انجام شده است، تصریح کرد: با اجرای این طرح و  شناسایی و حذف نقاط حادثه خیز محور مذکور منجر به کاهش ۷۶ درصدی تلفات جانی در ۵ ماهه نخست امسال در آن مسیر شده است.

  مدیر راهداری استان بوشهر مهمترین اولویت حوزه راهداری را حفظ سلامتی و جان همه کاربران جاده‌ای دانست و تصریح کرد: در این راستا تمامی کمبودها و نواقص حوزه ایمنی حمل و نقل به‌ صورت مستمر در کمیته مدیریت ایمنی حمل و نقل استان شناسایی و تحلیل و ساماندهی می‌شود.
  مطالب مرتبط

  تحقق ۳۰ درصدی اعتبارات برای نگهداری راه‌های استان آذربایجان شرقی

  تحقق ۳۰ درصدی اعتبارات برای نگهداری راه‌های استان آذربایجان شرقی

  امسال ۲۷۰ هزار تن آسفالت برای راه‌های استان مصرف ، همچنین علاوه بر وجود ۵۸ دوربین ثبت تخلفات ،امسال نیز ۳۱ مورد به آنها اضافه کردیم و تا پایان اسفند ماه هم ۱۱ مورد دیگر اضافه خواهد شد تا بخشی از هدف هوشمندسازی جاده‌ها تحقق یابد .

  |

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  متاسفانه خودروهای ما از ایمنی لازم برخوردار نیستند و اگر قانون بیمه‌ها را مکلف به همکاری کند تا برخی از هشدار دهنده ‌ها روی خودروها نصب کنند ، حوادث ترافیکی ما بیش از این کاهش خواهد یافت لذا اصلاح قانون در این زمینه نیاز است .

  |

  نصب ۱۶ کیلومتر حفاظ بتنی در محورهای مواصلاتی منتهی به مهران

  نصب ۱۶ کیلومتر حفاظ بتنی در محورهای مواصلاتی منتهی به مهران

  راه های ارتباطی این استان به دلیل تردد زائران عتبات عالیات و کنگره عظیم اربعین از اهمیت خاصی برخوردار است و در برخی از ایام سال از راه های پرترافیک محسوب می شود که این امر اهمیت راه های درون استانی را افزایش داده و موقعیت خاصی را از وضعیت حمل و نقل جاده ای پدید آورده است .

  |

  نظرات کاربران