در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آغاز سرویس‌دهی تاکسی بدون راننده در سنگاپور


  این همکاری نقطه عطفی است برای کامل کردن شبکه حمل و نقل شهری در سنگاپور که می‌تواند رفت و آمد را حتی در مناطق محروم این شهر آسان‌تر کند.”

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، سنگاپور شهری است که اکنون شما قادر خواهید بود تا با استفاده از گوشی هوشمند خود یک تاکسی بدون راننده را در اختیار بگیرید. شرکت اوبر تاکنون در آسیا شانسی برای عرض اندام نداشته است و اخیرا سعی کرده تا خود را به بازارهای چین نزدیک کند، اما به نظر می‌رسد که در این کشور رقابت سختی خواهد داشت.

  همکاری جدید شرکت گرب (Grab) که یک شبکه خدمات‌رسانی حمل و نقل آنلاین است با کمپانی نیوتونومی (NuTonomy) – یک استارتاپ در زمینه ماشین‌های خودران که در MIT ریشه دارد – کار را برای اوبر در این منطقه دشوار می‌کند. این دو کمپانی ناوگانی از تاکسی بدون راننده را راه‌اندازی کرده‌اند که می‌تواند از طریق گوشی هوشمند خدمات‌رسانی کند. با اپلیکیشن ارائه شده توسط این دو شرکت قادر خواهید بود تا به راحتی برای خود یک تاکسی خودران خبر کنید.

  گرب هفته خوبی را پشت سر گذاشت، رشد ۷۵۰ میلیون دلاری در اوایل هفته و اکنون همکاری با نیوتونومی می‌تواند آینده درخشانی را برای این کمپانی به همراه داشته باشد. این استارتاپ وابسته به MIT برای اولین بار آزمایش عمومی ماشین خودران خود را در ماه آگوست در سنگاپور آغاز کرد. اوبر نیز چنین حرکتی را انجام داد؛ اما این شرکت کالیفرنیایی آزمایشات خود را چندی بعد در پیتسبورگ به انجام رساند. به تبعه آن نیوتونومی نیز تست‌های اولیه خود را برای ماشین‌های بدون راننده آغاز کرده است.

  همه چیز بیانگر آن است که تاکسی بدون راننده اکنون در دسترس بوده و آماده برای خدمت‌رسانی است. شرکت گرب در اولین قدم برای اپلیکیشن برخی از مشتریان خود آیکون مخصوصی را طراحی کرده که به صورت اختصاصی به آنها اجازه می‌دهد تا این مرحله را تست کنند. البته تنها مناطق محدود و بخصوصی وجود دارد که نیوتونومی اجازه می‌دهد تا تاکسی خودران به معنای واقعی بدون راننده در آنجا خدمت رسانی کند (هر چند که همیشه یک ناظر انسانی در خودرو وجود دارد).

  جالب است برخلاف کمپانی اوبر، شرکت گرب در گذشته تاکید چندانی بر روی استراتژی تکنولوژی خودران نداشت، اما با این حال به نظر می‌رسد که در حال حاضر این را یک فرصت مغتنم برای خود می‌داند. آنتونی تان (Anthony Tan) مدیر اجرایی گرب می‌گوید: “ این همکاری نقطه عطفی است برای کامل کردن شبکه حمل و نقل شهری در سنگاپور که می‌تواند رفت و آمد را حتی در مناطق محروم این شهر آسان‌تر کند.”
  مطالب مرتبط

  لزوم انعقاد قرارداد میان تاکسی‌های اینترنتی و فرودگاه ها

  لزوم انعقاد قرارداد میان تاکسی‌های اینترنتی و فرودگاه ها

  فرودگاه‌ها حتماً سازوکاری برای عدم توقف تاکسی‌های اینترنتی در خط اصلی پیش‌بینی کنند به صورتی که هر خودرویی در لاین اصلی توقف نمود و نسبت به سوار کردن مسافر اقدام نمود حتماً جریمه شده و با جرثقیل به پارکینگ‌های توقیفی منتقل گردد .

  |

  تدوین دستورالعمل مشخص برای فعالیت شرکت های حمل و نقل اینترنتی

  تدوین دستورالعمل مشخص برای فعالیت شرکت های حمل و نقل اینترنتی

  در تدوین این دستورالعمل باید رعایت حقوق شهروندی ، تکالیف و وظایف شرکت ها در قبال مردم ، نحوه ارائه خدمات و گزینش رانندگان ، تنظیم روابط دستگاه های مرتبط با موضوع و رفع نواقص و معایب احتمالی مورد توجه قرار گیرد .

  |

  لزوم رویکرد به مدهای حمل و نقل ریلی سبک در تهران

  لزوم رویکرد به مدهای حمل و نقل ریلی سبک در تهران

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه همایش مهندسی حمل و نقل و ترافیک طی مصاحبه ای اختصاصی به تشریح سیستم های ریلی مورد نیاز ترافیک تهران پرداخت ...

  |

  مقاومت‌ برای اجرای طرح جدید ترافیک در مقابل شهرداری تهران

  مقاومت‌ برای اجرای طرح جدید ترافیک در مقابل شهرداری تهران

  در شهر تهران برای اجرای هر برنامه‌ای برای تامین منابع مالی و عبور از مساله ترافیک و آلودگی هوا با بحران ها و چالش های جدی مواجهیم . انصاف این است که بپذیریم ، ترافیک ، روح و روان مردم را فرسوده می‌کند .

  |

  ناراحتی شهروندان از تبلیغات اتوبوسی در تهران

  ناراحتی شهروندان از تبلیغات اتوبوسی در تهران

  اگر مدیران بر این نوع پوشش اتوبوس‌ها مصر هستند ، دست‌کم می‌توانستند مابه‌ازاهای صوتی یا تصویری در درون اتوبوس‌ها طراحی کنند تا هم مردم سردرگم نشوند و هم از زمانشان به نوعی بهره‌ی بهتری ببرند .

  |

  نظرات کاربران