در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ورود هواپیمای فلایت چک به فرودگاه آبادان تا آخر مهرماه


  معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران قول داد که تا آخر مهرماه امسال هواپیمای فلایت‌چک وارد فرودگاه آبادان شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر فرودگاه آبادان از رشد ۳۰ درصدی پروازهای فرودگاه آبادان در مردادماه امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد: فرودگاه آبادان در مردادماه امسال میزبان ۸۴۲ پرواز داخلی و خارجی بود.

  غلامرضا دهقانی‌زاده گفت: فرودگاه آبادان علاوه بر اهالی این منطقه، همواره مورد توجه عراقی‌هاست زیرا آن‌ها از طریق مرز زمینی شلمچه خود را به آبادان رسانده سپس از طریق فرودگاه به مناطق مختلف ایران سفر می‌کنند . اغلب، عراقی‌ها به شهرهای مشهد، تهران، شیراز و اصفهان سفر می‌کنند. با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی تابستان قدری از میزان مسافران ایرانی و عراقی این فرودگاه کاسته می‌شود.

  به گفته وی بر اساس آمار و اطلاعات سال گذشته، عراقی‌ها تا اواسط مهرماه فرودگاه آبادان را برای سفر به شهرهای ایران مختلف انتخاب می‌کنند اما به تدریج اعزام و پذیرش مسافر در این فرودگاه کاهش یافته و افت پیدا می‌کند. دستگاه کمک ناوبری‌ ILS فرودگاه آبادان حدود یک سال است که خریداری و نصب شده و بهره‌برداری از آن‌ منوط به سفر هواپیمای فلایت‌چک به آبادان و کامیشنینگ این دستگاه است. همچنین طرح‌های جدید ورودی و خروجی پروازی این فرودگاه باید وارسی پروازی شوند.

  وی افزود: در این راستا معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران قول داد که تا آخر مهرماه امسال هواپیمای فلایت‌چک وارد فرودگاه آبادان شود.
  مطالب مرتبط

  بازخوانی روند کار هواپیمای فلایت چک و تشریح ویژگی های منحصر به فرد آن

  بازخوانی روند کار هواپیمای فلایت چک و تشریح ویژگی های منحصر به فرد آن

  خلبانی کاری پرخطر با ریسک بالاست و در هواپیمای فلایت چک درجه ریسک و خطر پذیری بسیار بالاتر است و دشوارترین خلبانی غیرنظامی را شامل می شود. مسیرهای پروازی هواپیمای فلایت چک را خلبان دیگری نمی رود زیرا باید در پایین ترین ارتفاع ها مشخصات سیستم ها را دریافت کند.

  |

  جزئیات فعالیت‎های انجام شده در فرودگاه بندرعباس

  جزئیات فعالیت‎های انجام شده در فرودگاه بندرعباس

  به منظور رفاه مسافران در سوار شدن به هواپیماها و پیاده شدن از آنها ، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در بهمن سال ۹۶ یک دستگاه ایربریج را به ما تحویل داد که با سرعت کار اجرای شبکه برق آن توسط همکارانم در فرودگاه انجام شد . اکنون این دستگاه نصب شده است و امیدواریم بزودی مورد ...

  |

  تشریح نوسازی های صورت گرفته در صنعت ناوبری و فرودگاهی کشور

  تشریح نوسازی های صورت گرفته در صنعت ناوبری و فرودگاهی کشور

  در دولت‌ یازدهم بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه فرودگاهی در کشور احداث و افتتاح شده است . این پروژه‌ها در حوزه های ایجاد ترمینال و بهسازی باندها بوده است . همچنین تا یک سال و نیم دیگرر تمام باندهای فرودگاه های کشور بهسازی می‌شوند .

  |

  خرید هواپیمای فلایت چک با تایید سازمان هواپیمایی کشوری

  خرید هواپیمای فلایت چک با تایید سازمان هواپیمایی کشوری

  در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ مسافرت های هوایی در داخل کشور ۱۹ درصد افزایش یافت . آمارها نشان می دهد که تعداد مسافران هوایی در مسیرهای داخلی در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد افزایش یافته است .

  |

  اختلال در نظام پروازهای هوایی با عدم استفاده از هواپیمای فلایت چک

  اختلال در نظام پروازهای هوایی با عدم استفاده از هواپیمای فلایت چک

  نخستین هواپیمای فلایت چک A۳۵۰ king air در شرایطی که صنعت هوایی ایران تحت تحریم های ظالمانه قرار داشت به قیمت ۹ میلیون و ۹۹۵ هزار یورو با طی مراحل قانونی خریداری شده و از سال گذشته کار خود را در کشور آغاز کرده است .

  |

  نظرات کاربران