در حال بارگذاری ...
 • افزایش پرواز در مسیر شیراز ـ رشت و بالعکس


  پرواز این مسیر به منظور رفع مشکل مسافران شمال و جنوب کشور با توجه به بعد مسافت و پس از بررسی‌های انجام شده راه‌اندازی شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، پرواز مسیر شیراز ـ رشت و بالعکس به پروازهای فرودگاه سردار جنگل رشت برقرار شد و با احتساب این دو پرواز، تعداد پروازهای این فرودگاه به ۹۰ سورتی در هفته رسید.

  مدیرکل فرودگاه گیلان از افزایش مسیر پرواز شیراز ـ رشت و بالعکس به منظور پاسخگویی به تقاضای مسافران هوایی این مسیر خبر داد. قبلاً مسیر مذکور تنها در روزهای شنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه هر هفته از فرودگاه سردار جنگل انجام می‌گرفت ولی از ۱۹ شهریورماه سال جاری این مسیر به پروازهای روزهای جمعه هر هفته نیز اضافه شده است.

  به گفته وی پروازهای هفتگی فرودگاه رشت به مقاصد تهران، مشهد، بندرعباس، شیراز، اصفهان، کیش، اهواز، عسلویه و آدانای ترکیه به تعداد ۹۰ سورتی در هفته برقرار است.

  مدیر کل فرودگاه گیلان اظهار داشت: پرواز این مسیر به منظور رفع مشکل مسافران شمال و جنوب کشور با توجه به بعد مسافت و پس از بررسی‌های انجام شده راه‌اندازی شده است.

  مدیر کل فرودگاه گیلان همچنین به وارسی پروازی دستگاه‌های کمک ناوبری فرودگاه رشت اشاره کرد و افزود: با تلاش متخصصان اداره مهندسی الکترونیک و ارتباطات ناوبری این فرودگاه و گروه بازرسی پروازی سازمان هواپیمایی کشوری، فلایت‌چک (Flight chek) دستگاه‌های ناوبری این فرودگاه از ساعتی پیش آغاز شد.

  فلایت‌چک پروازی براساس استانداردهای بین‌المللی ایکائو و سند شماره ۸۰۷۱ و زمان‌بندی مشخص شده برای کنترل سیستم‌های کمک‌ناوبری به‌صورت دوره‌یی انجام می‌گیرد.

  این بررسی و کنترل با هدف اطمینان از عملکرد صحیح سیستم‌های ILS و VOR/DME که مورد استفاده ناوگان حمل‌ونقل هوایی قرار می‌گیرد، انجام می‌شود.

  تمامی پروازهای ورودی و عبوری فرودگاه سردار جنگل رشت به‌ وسیله اطلاعات ارسالی از این سیستم انجام خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران