در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ایمن سازی ۷۰۰کیلومتر از شانه های جاده ها در ایلام


  نصب تابلوهای ایمنی در تمام جاده‌های استان، بهبود وضعیت پیچ ها و ایمن سازی بیش از ۷۰۰ کیلومتر از شانه‌های جاده‌ها از دیگر عملیاتی است که در این زمینه انجام شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با اشاره به اینکه از سال ۹۴ یک تحول انقلابی در خصوص ایمن‌سازی راه‌های استان در تمام محور های مواصلاتی صورت گرفته گفت: حدود ۳۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان در این فاصله آسفالت شده است.

  سیدکمال الدین میرجعفریان با تاکید بر اقدامات انجام شده برای ایمن سازی سفرهای تابستانی در استان ایلام گفت: روکش آسفالت از مهمترین معیارها برای ایمن‌سازی راه‌ها است چون اگر مشکلی در سطح آسفالت باشد می‌تواند به تصادف و ناامنی منجر شود.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام به دیگر اقدامات انجام شده برای ایمن سازی راه‌های استان اشاره کرد و گفت: نصب تابلوهای ایمنی در تمام جاده‌های استان، بهبود وضعیت پیچ ها و ایمن سازی بیش از ۷۰۰ کیلومتر از شانه‌های جاده‌ها از دیگر عملیاتی است که در این زمینه انجام شده است. از دیگر کارهایی که ما در طول سال باتوجه به اینکه مشکلات مالی هم داشتیم چیزی حدود ۲۴۰ کیلومتر از محور های مواصلاتی را خط کشی کردیم و بالای ۴ کیلومتر نصب گارد ریل انجام دادیم. بیش از ۱۲۰۰ متر از تونل های موجود در استان را استاندارد کردیم یعنی اگر مشکل خاصی درون تونل ها وجود داشت را بهبود بخشیدیم و حدود ۱۰۰ متر مربع هم تابلو های اطلاعاتی نصب شد.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام اشاره به بحث آرام سازی راههای استان کرد و گفت: در جاده ایلام - مهران آرام سازی خوبی را انجام دادیم تاثیر زیادی در روند تردد مسافرین در آن منطقه داشته است.

  میرجعفریان بیان اشاره به وضعیت تلفات جاده ای در استان کرد و گفت: همانطور که می دانید محور های سطح استان که به مهران ختم می شود حجم زیادی از زائرین در طول سال تردد می کنند که حدودی بخواهیم بگویم ۱۰ هزار نفر در روز ما تردد داریم در مرز مهران، همینطور بحث ترانزیت بار وجود دارد با تمام این گفته ها ما تلفات خاصی ندشتیم که موجب به مرگ شود.

  وی ادامه داد:  از ابتدای امسال تاکنون با استفاده از قیر یارانه‌ای و اعتبارات اسناد خزانه اسلامی تاکنون ۵۶ کیلومتر از راه‌های اصلی استان روکش آسفالت شده و عملیات اجرایی روکش آسفالت در راه‌های اصلی استان همچنان ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال در صورت تامین اعتبار و مساعد بودن شرایط جوی ۲۰۰ کیلومتر دیگر از راه‌های اصلی استان مورد روکش آسفالت قرار گیرد. در این مدت ۱۲ کیلومتر از راه‌های روستایی استان نیز روکش آسفالت شده و عملیات روکش آسفالت راه‌های روستایی هم ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود در صورت تامین اعتبار لازم ۲۵ کیلومتر دیگر از راه‌های روستایی استان روکش آسفالت شود.

  میر جعفریان اشاره به چهاربانده کردن محور ایلام به مهران کرد و گفت: در مجموع چهار بانده کردن محور ایلام به مهران نیاز به اختصاص اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد ریال دارد و در صورتی که این اعتبار لازم نیز به موقع تخصیص یابد عملیات اجرایی این طرح با وجود شرایط توپوگرافی منطقه در خوشبینانه‌ترین حالت ۳ سال به طول می‌کشد.

   
  مطالب مرتبط

  تشریح عملکرد راهداری خراسان شمالی در بخش ایمن‌سازی راه‌ها طی سال ۹۶

  تشریح عملکرد راهداری خراسان شمالی در بخش ایمن‌سازی راه‌ها طی سال ۹۶

  طی سال گذشته روشنایی یک دستگاه تونل تکمیل شد . ۲۰ کیلومتر ایمن‌سازی شیب حاشیه راه‌ها (مدیریت و اجرا) و ۳۳۷ نقطه مطالعه تشخیصی و ارائه طرح ارتقاء ایمنی نقاط پرتصادف و دارای تصادف راه‌های استان طی سال ۹۶ انجام شد .

  |

  تاکید بر تسریع در اجرای پروژه‌های چهارخطه محور ایلام به مهران

  تاکید بر تسریع در اجرای پروژه‌های چهارخطه محور ایلام به مهران

  برای رفع موانعی هم چون فیبر نوری ، لوله‌های گاز ، معارضین اجتماعی و ... با پی گیری و مسئولین مربوطه و مردم تعامل خواهد شد تا انشااله بتوانیم در زمان مقرر شاهد بهره‌برداری از بزرگراه ایلام – مهران باشیم .

  |

  انجام روکش آسفالت ۳۹ کیلومتر از راه‌های شهرستان بهار در سال ۹۶

  انجام روکش آسفالت ۳۹ کیلومتر از راه‌های شهرستان بهار در سال ۹۶

  در سال گذشته لکه‌گیری راه‌های آسفالته به میزان ۳۳ هزار و ۵۸۰ مترمربع ، تنظیم قنوها با گریدر به میزان ۱۱۰۰ کیلومتر ، ۷۹۷ کیلومتر رگلاژ و تسطیح شانه راه‌های آسفالته ، ۳۵ کیلومتر رگلاژ راه‌های شنی و ۲۵ کیلومتر آسفالت رگلاژی انجام شده است .

  |

  نظرات کاربران