در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • هوشمندسازی جاده های شریانی کشور با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی


  کشاورزیان نصب سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان سپهتن با مساعدت وزارت نفت برای کنترل مصرف سوخت و اختصاص سوخت بر حسب پیمایش را از دیگر اقدامات این سازمان ذکر کرد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون وزیر راه و شهرسازی از نصب و راه‌اندازی ۱۸۷۹ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور و هوشمندسازی جاده‌های شریانی کشورتا پایان مدت سه ساله قراردادی که سال گذشته منعقد شد خبر داد و گفت: این پروژه با اختصاص اعتباری حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به ایمنی سفرهای بین شهری می‌انجامد.

  داود کشاورزیان با اشاره اقدامات انجام شده در بخش حمل‌ونقل هوشمند (ITS) سازمان راهداری‌ و حمل‌ونقل جاده‌ای در دولت تدبیر و امید اظهار داشت: اطلاعات موجود در سامانه اطلاع رسانی ۱۴۱ هم اکنون در قالب سایت ، اپلیکیشن موبایلی، پیامک و تماس تلفنی به صورت دقیق و روشن در اختیار هموطنان قراردارد و اطلاعاتی که پیش از این تنها در انحصار تعدادی سازمان و نهاد بود در حال حاضر بدون محدودیت و سخاوتمندانه جهت بهره‌برداری در دسترس عموم مردم است.

   کشاورزیان در ادامه به راه‌اندازی نرم‌افزار موبایلی سالنامه آماری در راستای اطلاع‌رسانی به شهروندان اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت آمار در زندگی روزمره هموطنان و اجرای حقوق شهروندی مورد تاکید مسئولین امر از یک سو و حجم بالای خدمات ارائه شده در بخش راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور از سوی دیگر، اپلیکیشن موبایل به عنوان یکی از مناسب‌ترین و به روزترین ابزارهای ارتباطی و اطلاع‌رسانی خواهد توانست پربازده‌ترین گزینه برای انجام این امر باشد. این نرم‌افزار دارای قابلیت‌های دسته‌بندی اطلاعات و آمار، امکان آگاه ساختن کاربران از اخبار و اطلاعات به روز شده و جدید و همچنین ارسال نظرات، پیشنهادها و انتقادات از سوی مخاطبان است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به  قرارداد نصب سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور و هوشمندسازی جاده‌های شریانی کشور در سال گذشته خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان مدت سه ساله قرارداد ۱۸۷۹ دستگاه از این سامانه با اختصاص حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سراسر راه‌های شریانی کشور جهت ایمنی سفرهای بین شهری و آسایش هرچه بیشتر هموطنان نصب و راه‌اندازی شود.

  رئیس سازمان راهداری از راه‌اندازی دو باب پاسگاه پلیس راه پیش ساخته با معماری شایسته و متناسب در استان اصفهان و محور شریف‌آباد در استان تهران به عنوان نمونه و از افتتاح ۴۸ پاسگاه پلیس راه پیش ساخته جدید به صورت تیپ در آینده‌ای نزدیک در سراسر کشور خبر داد.

  کشاورزیان نصب سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان سپهتن با مساعدت وزارت نفت برای کنترل مصرف سوخت و اختصاص سوخت بر حسب پیمایش را از دیگر اقدامات این سازمان ذکر کرد. از سال گذشته آیین‌نامه تشکیل شرکت‌های حمل و نقل مسافر مورد بازنگری قرار گرفته و آیین‌نامه جدید تدوین و اخیراً به ادارات کل استانی ابلاغ گردید و هدف تعریف شده در بخش حمل و نقل مسافر حرکت به سمت برندسازی و ایجاد شرکت‌های صاحب نام در این عرصه است که بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته امکان ارزیابی برندهای بخش حمل و نقل مسافر میسر است.

   
  مطالب مرتبط

  انتصاب داریوش امانی به سمت معاون حمل و نقل سازمان راهداری

  انتصاب داریوش امانی به سمت معاون حمل و نقل سازمان راهداری

  پیش از انتصاب اخیر ، ایشان دارای سوابق درخشانی در مقام مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا و مرکز مدیریت راه های کشور ، مضافا تاریخچه های طولانی از مسئولیت های مدیرکلی در استان های مهمی همچون بوشهر ، هرمزگان و قم و همینطور مقطعی قبل تر در اصفهان ، طی دو دهه اخیر فعالیت ایشان در بخش حمل و ...

  |

  برخورد قانونی با رانندگان متخلف ناوگان عمومی مسافربری استان کرمانشاه

  برخورد قانونی با رانندگان متخلف ناوگان عمومی مسافربری استان کرمانشاه

  در صورت هرگونه تخلف از سوی شرکت یا رانندگان ناوگان عمومی مسافربری و عدم رساندن مسافرین به مقصد مقرر ، مسافران می توانند ضمن اطلاع و اعلام شکایت خود از راننده ناوگان مربوطه به مسئولین این اداره کل ، خواستار حقوق قانونی خود در این خصوص شوند .

  |

  نظرات کاربران