در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات وارسی پروازی فرودگاه های شمال کشور


  بر اساس درخواست ادارات کل و نیاز فرودگاه‌های شمال، شمالغرب و غرب کشور وارسی پروازی دستگاه‌های کمک ناوبری، ‌ طرح‌های ورودی و خروجی و سیستم لایتینگ و پاپی هر فرودگاه‌ انجام می‌شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، سرپرست مرکز آموزش فنون و خدمات هوایی از آغاز دور جدید وارسی پروازی فرودگاه‌های کشور در یک روز مانده به پایان هفته دولت( هفتم شهریورماه) خبر داد.

  عبدالرحیم کاشف علیپور گفته است هواپیمای فلایت‌چک شرکت فرودگاه‌ها در سفرهای اخیر خود طرح‌های ورودی و خروجی، دستگاه‌های کمک ناوبری و تجهیزات روشنایی و چراغ‌های PAPI  فرودگاه‌های شرق، جنوب شرق و جنوب کشور را وارسی کرد. این هواپیما با پایان یافتن آخرین سفر خود در شیراز به تهران بازگشت تا سرویس‌های فنی و کنترل‌های لازم بر روی آن انجام شود، همزمان نیز خلبانان و تیم وارسی پرواز آمادگی لازم برای پروازهای بعدی را کسب کنند. در حقیقت سفر و پرواز با هواپیمای فلایت‌چک کاری بسیار طاقت‌فرساست.

  سرپرست مرکز آموزش فنون و خدمات هوایی با بیان اینکه البته در این مدت مهندسان فنی هواپیمای فلایت‌چک این مرکز با هدف تکمیل دوره‌های عملی فلایت‌چک به مدت دو هفته به کشور آفریقای جنوبی اعزام شدند، تصریح کرد: پیش از این دوره‌های آموزشی تئوری در زمینه تعمیر و نگهداری هواپیمای فلایت چک در تهران برگزار شده بود. به این ترتیب با تکمیل شدن این دوره‌های آموزشی و اخذ اجازه نامه‌های لازم از سازمان هواپیمایی کشوری، مهندسان این مرکز می‌توانند دفاتر هواپیما را برای پرواز تایید کرده و بخش اعظمی از امور تعمیر و نگهداری هواپیما را انجام دهند.

  به گفته وی مراحل صدور اجازه نامه‌ها برای پرسنل فنی این مرکز طی یک ماه آینده انجام می‌شود و در پی آن نیاز مرکز آموزش فنون و خدمات هوایی در این زمینه به کارشناسان خارجی کاهش خواهد یافت.

  کاشف علیپور همچنین درباره برنامه‌های زمان‌بندی شده برای سفر هواپیمای فلایت‌چک به فرودگاه‌های ایران گفت: پس از جلسه هماهنگی  میان این مرکز و ادارات کل ارتباطات و ناوبری، مراقبت پرواز و تجهیزات و تسهیلات فرودگاهی دوره جدید عملیات وارسی پروازهای این هواپیما از هفتم شهریور ماه امسال با سفر به فرودگاه‌های شمالی ایران آغاز می‌شود. در نخستین سفر دستگاه‌ کمک ناوبری ایستگاه ده‌نمک وارسی شده و سپس این هواپیما به فرودگاه‌های گرگان، ساری، نوشهر و رشت سفر می‌کند. همچنین هواپیمای فلایت‌چک در ادامه این سفر به فرودگاه‌های ماکو، اردبیل، تبریز، ارومیه، سنندج، کرمانشاه، ایلام و همدان هم خواهد رفت.

  سرپرست مرکز آموزش فنون و خدمات هوایی بیان کرد: بر اساس درخواست ادارات کل و نیاز فرودگاه‌های شمال، شمالغرب و غرب کشور وارسی پروازی دستگاه‌های کمک ناوبری، ‌ طرح‌های ورودی و خروجی و سیستم لایتینگ و پاپی هر فرودگاه‌ انجام می‌شود.

   
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران