در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی محور سمنان - فیروزکوه تا یک ماه دیگر


  به زودی عملیات اجرایی قطعه پایانی محور چهارخطه سمنان - فیروزکوه با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال آغاز می‌شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راه و ترابری استان سمنان از آغاز عملیات اجرایی محور سمنان - فیروزکوه تا یک ماه دیگر خبر داد و ضمن معرفی طرح‌های این اداره کل در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی به افتتاح ۱۲ کیلومتر از راه روستایی بیارجمند به خانخودی طی هفته دولت خبر داد.

  عبدالمجید نژادصفوی، مدیر کل راه و ترابری استان سمنان به معرفی مهمترین طرح‌های حوزه راهسازی استان پرداخت و عنوان کرد: به زودی عملیات اجرایی قطعه پایانی محور چهارخطه سمنان - فیروزکوه با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال آغاز می‌شود. فاز آخر این طرح حد فاصل پاسگاه افتر شهرستان سرخه تا سمنان، با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال به بخش خصوصی واگذار شد و عملیات اجرایی آن تا یک ماه دیگر آغاز می شود. این محور از مهمترین پروژه‌های راه و ترابری استان است که ۱۰ کیلومتر پایانی آن از مرز مشترک با استان تهران در حال انجام است و ۲۲ کیلومتر دیگر آن حد فاصل پلیس راه افتر-سمنان با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال با انجام مناقصه به بخش خصوصی واگذار شده که به زودی با ابلاغ مجوزهای لازم مراحل اجرایی آن نیز آغاز خواهد شد.

  نژادصفوی افزود: هفته دولت شاهد بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح درجزین و ۱۲ کیلومتر از راه روستایی بیارجمند-خانخودی خواهیم بود. همچنین بهسازی پنج کیلومتر از مسیر سمنان به پیغمبران به پایان می‌رسد. ضمن اینکه هفته دولت بهسازی تقاطع غیر همسطح میامی به پایان می‌رسد. از دیگر پروژه‌های حوزه راه استان می‌توان به ساماندهی تقاطع شهری محور گرمسار و ساخت تقاطع غیرهم‌سطح آرادان اشاره کرد.

   

   

  نژادصفوی با اشاره به اینکه ۶۰۰ کیلومتر از بزرگراه تهران - مشهد در سمنان واقع است، عنوان کرد: دراین محور فعالیت‌هایی را در راستای ایجاد مبلمان جاده‌ای انجام داده‌ایم که ازجمله آنها می‌توان به نورپردازی هشت تقاطع غیرهم‌سطح، تامین روشنایی درشش کیلومتری ورودی سمنان و ۱.۷ کیلومتری خروجی شاهرود و کاشت ۲۳ هزار نهال دراین محور اشاره کرد. در صورت تامین اعتبار لازم تقاطع غیرهم‌سطح درجزین به سمنان، محور و روکش آسفالت شاهرود به میامی، احداث تقاطع هم سطح میامی، بخشی از قطعه یک محور عباس آباد به کاهک در مسیر  میامی به سبزوار، بهسازی و روکش آسفالت محور میامی به جاجرم و راه روستایی حسین‌آباد به کالپوش و جاده دسترسی جنگل ابر شاهرود تا پایان امسال تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

  اجرای پروژه‌های راهسازی سمنان با محوریت اقتصاد مقاومتی

  مدیر کل راه و ترابری سمنان با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اصلی این اداره کل اجرای طرح‌های جاده‌ای و راهسازی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری درحوزه اقتصاد مقاومتی است، گفت: در این راستا پروژه‌هایی را به انجام رسانده‌ایم که ازجمله آنها می‌توان به آسفالت محور سمنان - پیغمبران ، آسفالت مسیر ارتباطی مجتمع گلخانه‌ای درجزین ، بهسازی ۱۷ کیلومتر مسیر شاهرود به طرود و احداث ۱۲ کیلومتر راه روستایی بیارجمند - خانخودی اشاره کرد که این اقدامات با موفقیت به انجام رسیده و رضایت اهالی استان را درپی داشته است.

   
  مطالب مرتبط

  خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان دلیل ۷۰ درصد از حوادث جاده‌ای استان سمنان

  خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان دلیل ۷۰ درصد از حوادث جاده‌ای استان سمنان

  رفع این مشکل هم با ایجاد استراحت‌گاه‌های بین راهی و جاذبه‌های جاده‌ای که منجر به توقف رانندگان می شود ؛ چه بصورت موقت و چه ثابت در ایام سال و با ورود بخش خصوصی ، اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری که بانی این موضوع هستند ، میسر است .

  |

  بهره‌برداری و کلنگ‌زنی پروژه‌های مهم راهسازی استان سمنان در هفته دولت

  بهره‌برداری و کلنگ‌زنی پروژه‌های مهم راهسازی استان سمنان در هفته دولت

  بهره‌برداری از پروژه بزرگراهی مهم که نقش حیاتی در مسایل کلان حوزه راه و تردد کشور دارد ، در دست انجام است . این پروژه احداث ادامه آزادراه حرم تا حرم از شهر گرمسار تا سرخه است که پیشرفت خوبی داشته است .

  |

  نظرات کاربران