در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • مذاکره بدون محدودیت با بوئینگ برای خرید هواپیما


  درباره تمام جزئیات و مشخصات هواپیما، حتی رنگ هواپیماها باید مذاکره شود که به طور قطع مذاکره برای تمام این جزییات، پروسه زمان بری خواهد داشت.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سفر اخیر نمایندگان بویینگ به ایران تیم‌های تخصصی دو طرف با هم وارد مذاکره شدند، گفت: طبق آخرین اظهارات ایرباس، مجوز اوفک به زودی صادر می‌شود و اولین سری ایرباس‌های جدید در پاییز وارد ناوگان هوایی می‌شوند.

  اصغر فخریه کاشان با اشاره به مذاکره با سه گروه فنی ، قراردادی و مالی بویینگ در تهران گفت : چند روز پیش نمایندگان بخش‌های مختلف ایرباس در ایران حضور داشتند و تیم‌های تخصصی دو طرف وارد مذاکره شدند که به شرط صدور مجوزهای اوفک، می‌توان انتظار داشت که اولین سری ایرباس‌های جدید در پاییز وارد ناوگان هوایی کشورمان شوند.

  وی با بیان اینکه تواقفی در پروسه مذاکره با بویینگ ایجاد نشده است، ادامه داد : مذاکره با بویینگ بدون هیچ محدودیتی برای خرید هواپیما ادامه دارد و در سفر نمایندگان بویینگ به ایران درباره مسائل فنی و مشخصات هواپیماها، متن قرارداد و شرایط مالی برای انجام این معامله مذاکره شد.

  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه این قرارداد مباحث فنی بسیار پیچیده ای دارد گفت : درباره تمام جزئیات و مشخصات هواپیما، حتی رنگ هواپیماها باید مذاکره شود که به طور قطع مذاکره برای تمام این جزییات، پروسه زمان بری خواهد داشت.

  فخریه کاشان درباره سفر اخیر نمایندگان بویینگ به ایران گفت: در سفر اخیر نمایندگان بویینگ به ایران، هر کدام از سه گروه قراردادی، مالی و فنی بویینگ در بخش‌های تخصصی خود با تیم‌های ایرانی وارد مذاکره شدند و نتایجی هم در بر داشت.  

  این مقام مسئول با بیان اینکه نمایندگان ایرباس گفته‌اند که  مجوز اوفک برای فروش هواپیما به ایران به زودی صادر می‌شود، گفت: ایرباس تا کنون چندین بار تاریخی را برای صدور مجوز اوفک اعلام کرده است. بنابراین این بار هم به گفته نمایندگان ایرباس نمی‌توانیم اتکا کنیم. اما به طور قطع پس از چندین بار مذاکره باید شاهد ورود هواپیماهای جدید باشیم.

  فخریه کاشان همچنین درباره وضعیت مذاکرات با میتسوبیشی گفت: پس از آخرین مذاکرات با نمایندگان میتسوبیشی منتظر ارائه پیشنهاد از سوی آنها برای فروش هواپیما هستیم.

   
  مطالب مرتبط

  آشنایی با هواپیمای ایرباس A۳۳۰-۲۰۰

  آشنایی با هواپیمای ایرباس A۳۳۰-۲۰۰

  ایرباس A۳۳۰-۲۰۰ در حداکثر چینش صندلی خود توانایی حمل ۴۰۶ نفر را دارد ، اما ایرلاین‌ها معمولا از این ظرفیت استفاده نمی‌کنند . استفاده از صندلی‌های راحت‌تر و چینش صندلی در دو کلاس تجاری و اقتصادی باعث می‌شود تعداد صندلی‌ها در این هواپیما معمولا کمتر از حداکثر ظرفیت آن باشد .

  |

  متحمل شدن خسارات جدی با عدم تحویل هواپیما به ایران

  متحمل شدن خسارات جدی با عدم تحویل هواپیما به ایران

  پس از امضای برجام ، ایران ایر دویست فروند هواپیما سفارش داد که قرار شد ۲۰ فروند آن توسط ای.تی.آر تحویل داده شود . این شرکت که تحت مالکیت مشترک ایرباس و «لئوناردو» ایتالیا قرار دارد ، تاکنون هشت فروند از این هواپیماها را به ایران تحویل داده است .

  |

  رصد دقیق شرایط صنعت هوایی ایران از سوی دولت آمریکا

  رصد دقیق شرایط صنعت هوایی ایران از سوی دولت آمریکا

  آمریکا تهدیدهایی را در رابطه با تحریم فرودگاه‌های خارجی که به شرکت‌های ایرانی سرویس می‌دهند ، مطرح کرده که در صورت اجرایی شدن کار را پیچیده می‌کند زیرا هیچ یک از این فرودگاه‌ها ریسک آن را نمی‌پذیرند که برای چند پرواز معدود ایرانی، رابطه خود با آمریکا و پروازهای گسترده این ...

  |

  نظرات کاربران