در حال بارگذاری ...
 • رفع مشکل بیکاری کهگیلویه و بویراحمد با فراهم کردن زیرساخت‌ بزرگراه


  شاخص راه روستایی در کشور ۷۶ درصد بوده که کهگیلویه و بویراحمد در این حوزه هم فاصله فاحشی با شاخص کشوری دارد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد اساسی‎ترین عامل رفع مشکلات بیکاری این استان را فراهم کردن زیرساخت‌های بزرگراه عنوان کرد و گفت: این استان تنها استان فاقد بزرگراه است.

  حسن فدایی با اشاره به برنامه‌های خود در بدو ورود به کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: با ورود به استان بحث بزرگراه را در دستور کار قرار دادیم.

  مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شاخص بزرگراه در استان بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد تنها استان فاقد بزرگراه بوده که باید شاخص بزرگراه را ارتقاء دهیم.

  این مسؤول در ادامه شاخص راه روستایی در کهگیلویه و بویراحمد را ۴۲/۸ درصد عنوان کرد و گفت: شاخص راه روستایی در کشور ۷۶ درصد بوده که کهگیلویه و بویراحمد در این حوزه هم فاصله فاحشی با شاخص کشوری دارد.

  فدایی در ادامه سخنان خود با اشاره به مشکل عمده کهگیلویه و بویراحمد و رنج بیکاری که بر مردم این استان وارد شده، گفت : تا زمانی که استان در شاخص بزرگراه، راه روستایی و برون شهری چنین وضعیتی داشته باشد در بحث بیکاری حرف اول را می‌زند.

  مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد اساسی‎ترین عامل در رفع مشکلات بیکاری استان را فراهم کردن زیرساخت‌های بزرگراه عنوان کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید گام‌های خوبی در راستای توسعه و شاخص بزرگراه‌ در استان کهگیلویه و بویراحمد برداشته شده است. تا زمانی که زیرساخت‌های حمل و نقل و شاخص‌های راه را افزایش ندهیم سرمایه‌گذار و گردشگر به استان ورود پیدا نمی‌کند.

  وی با تاکید بر اینکه از اول انقلاب تا قبل از دولت یازدهم ۵۶ کیلومتر بزرگراه در استان وجود داشت، گفت: در دولت تدبیر و امید بالغ بر ۳۶ کیلومتر بزرگراه در استان اضافه شد که در حال حاضر تنها ۹۲ کیلومتر بزرگراه در استان وجود دارد.

  فدایی در بخش پایانی سخنان خود محور ارتباطی پاتاوه به دهدشت را از پروژه‌های مهم راهسازی عنوان کرد و گفت: این محور تاکنون پیشرفت ۴۲ درصدی داشته است.
  مطالب مرتبط

  معافیت پیمانکاران در پرداخت جریمه یا عوارض برداشت مصالح خاکریزی

  معافیت پیمانکاران در پرداخت جریمه یا عوارض برداشت مصالح خاکریزی

  سازمان صنعت ، معدن و تجارت با استناد به تبصره ۴ ماده ۱۲ قانون معادن با درخواست شرکت ساخت و توسعه موافقت کرد و مقرر شد مصالح حاصل از خاکبرداری‌ها ، شامل قرضه‌های موضعی و جانبی که در بستر و یا در حریم جاده‌ها برای همان جاده مصرف می‌‌شود از پرداخت حقوق دولتی معاف شوند .

  |

  ​ بازدید وزیر راه و شهرسازی از زیرساخت های حمل و نقل و پروژه های در دست ساخت کردستان

  ​ بازدید وزیر راه و شهرسازی از زیرساخت های حمل و نقل و پروژه های در دست ساخت کردستان

  ۵۵۰ تردد ورودی اعم از ترانزیت و صادرات و ۹۵۰ تردد خروجی در این مرز انجام می‌شود . در این حجم از ورودی و خروجی ۷۵۸ هزار تن کالا به ارزش ۸۸۰ میلیون دلار صادرات که عمدتا مواد نفتی و مصالح ساختمانی است انجام می‌شود . مرز باشماق مریوان از حیث ورودی رتبه چهارم کشور و از حیث خروجی ...

  |

  حمل و نقل سریع ، روان و کارا از الزامات پیشرفت اقتصادی کشورها

  حمل و نقل سریع ، روان و کارا از الزامات پیشرفت اقتصادی کشورها

  اجرای اقتصادی طرح‌های بهسازی و مقاوم سازی ، تهیه دستورالعمل‌ها ، استانداردها و راهنماهای فنی با در نظر گرفتن مسایل اقتصادی ، فنی و اجرایی ، امکان ایجاد بستر ورود تکنولوژی‌های جدید و صرفه جویی‌های اقتصادی ناشی از به‌کارگیری آنها و ‌ایجاد زمینه ورود شرکت‌های جدید داخلی و ...

  |

  نظرات کاربران