در حال بارگذاری ...
 • نقش کریدور شمال به جنوب در کاهش تلفات جاده ای


  این پروژه نقش حیاتی در اقتصاد، کاهش آلودگی زیست محیطی، کاهش تلفات جاده‌ای و افزایش سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذاران در استان و به ویژه دامغان دارد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و ترابری استان سمنان کریدور شمال به جنوب را عاملی مهم در کاهش آلودگی‌های زیست محیطی اعلام کرد.

  نژاد صفوی ضمن اعلام این خبر افزود: از سال ۶۷ کریدور شمال به جنوب تصویب شد اما طی این سال‌ها این پروژه مظلوم واقع شد. کریدور شمال به جنوب از پروژه‌های مهم وزارت راه و شهرسازی در استان است که در جریان سفر رئیس جهمور به سمنان از نخستین مصوبات این سفر بود، افزود: این پروژه نقش حیاتی در اقتصاد، کاهش آلودگی زیست محیطی، کاهش تلفات جاده‌ای و افزایش سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذاران در استان و به ویژه دامغان دارد. کریدور شمال به جنوب از دامغان می‌گذرد و به هیچ وجه تعویض یا جابجا نخواهد شد ولی در مبحث اجرا و تسریع در اجرا ما هم خواهان هستیم ولی شرایط اقتصادی اجازه اینکار را نمی‌دهد امیدوار هستیم که با درایت رهبری در برجام و در هدایت برجام و نظام این مسایل  را پشت سر بگذاریم و به شرایط خوب اقتصادی برسیم.

  نژاد صفوی درباره انجام پروژه‌ای با عنوان جاده گرمسار – جندق – معلمان نیز گفت: بحث مطالعات گرمسار به جندق در سالیان قبل شروع شده و از پروژه‌های مصوب سازمان مدیریت بوده و هیچ اعمال نفوذی نبوده به هر جهت من اگر تصمیمی بخواهم بگیرم اولویت را به خانواده خود میدهم و بعد به دیگران این از طبیعت انسان‌هاست مگر انسان‌های وارسته، این پروژه مصوب شده و کار شده اما در سال ۹۰ یا ۹۱ فسخ  پیمان شده و اعتبارش حذف شده است.

  وی ضمن بیان اینکه برای اجرای پروژه ملی کریدور شمال به جنوب و دوبانده شدن محور دامغان – جندق – معلمان نیز ۱۳۷ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت، گفت: ۵۷ میلیارد تومان از این اعتبار در سال ۹۵ و ۸۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر در سال ۹۶ تخصیص خواهد یافت.

   
  مطالب مرتبط

  آغاز عملیات اجرایی ۵۴۳ کیلومتر راه روستایی در منطقه بشاگرد استان هرمزگان

  آغاز عملیات اجرایی ۵۴۳ کیلومتر راه روستایی در منطقه بشاگرد استان هرمزگان

  ۴۲۰ کیلومتر از راه‌های مواصلاتی شهرستان بشاگرد ظرف مدت سه سال در قالب کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق احداث می شود که این شهرستان را از شرق و شمال به دو استان سیستان و بلوچستان و کرمان متصل خواهد کرد .

  |

  تکمیل و بهره برداری از راه آهن یزد - اقلید تا پایان سال جاری

  تکمیل و بهره برداری از راه آهن یزد - اقلید تا پایان سال جاری

  با افتتاح این خط آهن اتفاق مهم دیگری در عرصه ریلی کشور نهایی خواهد شد و مرکز کشور نیز به شبکه ریلی متصل می شود که با توجه به قرار گرفتن تعداد زیادی از معادن مهم ایران در این منطقه پیش بینی می‌شود که با افتتاح این مسیر ترانزیت کالا و مسافر در این بخش از کشور توسعه فراوانی یابد .

  |

  نظرات کاربران