در حال بارگذاری ...
 • عملیاتی شدن باند فرودگاه مهرآباد کمتر از ۲ ساعت بعد از حادثه


  شب گذشته هواپیمای شرکت هواپیمایی اترک به شماره پرواز ۱۹۴۳ در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد هنگام برخاستن از زمین از مسیر خارج و دچار سانحه شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به حادثه شب گذشته خروج هواپیمای ایرلاین اترک از باند فرودگاه مهرآباد اعلام کرد: کمتر از ۲ ساعت پس از حادثه باند فرودگاه مهرآباد عملیاتی شد.

  رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به محض وقوع اتفاق شب گذشته برای هواپیمای مسیر تهران - مشهد هواپیمای ایرباس ۳۲۰ اترک به شماره پرواز ۱۹۴۳ و خروج آن از باند تیم کارشناسی استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری به اتفاق معاون استاندارد پرواز و مدیرکل بررسی سوانح سازمان در محل حاضر شدند

  جعفرزاده گفت: از آنجایی که وقوع این اتفاق موجب توقف کوتاه پروازهای فرودگاه مهرآباد شد چندی بعد هواپیمای مذکور به تلاش نیروهای ایمنی زمینی فرودگاه مهرآباد و عوامل مستقر در فرودگاه و همکاری جدی عوامل فرودگاهی اعم از امنیتی و انتظامی کمتر از ۲ ساعت با انتقال باند فرودگاه مهرآباد عملیاتی شد.

  وی، با انتقاد از بعضی اظهارنظرها در همان لحظات اولیه نسبت به اعلام نتیجه خروج هواپیما گفت: چرایی خروج این هواپیما منوط به کار کارشناسی کارشناسان استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری است که پس از بررسی پارامترهای دخیل اعلام خواهد شد.

  شب گذشته هواپیمای شرکت هواپیمایی اترک به شماره پرواز ۱۹۴۳ در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد هنگام برخاستن از زمین از مسیر خارج و دچار سانحه شد.این هواپیما ساعت ۲۱:۴۵ از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد مشهد در حال پرواز بود که در حال برخاستن از زمین از مسیر باند خارج و دچار سانحه شد.

   
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران