در حال بارگذاری ...
 • ادامه مذاکرات قراردادی و فنی ایران با ایرباس و ATR


  درحال حاضر تیمی از ATR برای انجام مذاکرات فنی این نوع هواپیما در تهران هستند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، فرهاد پرورش، مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر از آخرین جزییات مذاکره با شرکت‌های هواپیمایی برای خرید هواپیماهای نو، خبر داده و گفته است: مذاکره برای تامین فاینانس، پیگیری موضوع قرارداد و انتخاب بخش‌های فنی هواپیما بین متخصصان ایران‌ایر، ایرباس و ATR با دقت و سرعت زیاد درحال انجام است و هیچ پروژه‌ای متوقف نشده است.

  فرهاد پرورش درباره آخرین جزییات مذاکره با شرکت‌های هواپیمایی برای خرید هواپیماهای نو، گفت: مذاکرات قراردادی و فنی ایران  ایر با ایرباس و ATR ادامه دارد و درحال طی مسیرعادی خود است و از آنجا که این قرارداد در حجمی وسیع و سنگین و حائز نکات پر اهمیت و زیادی است، باید با  دقت نظر به آن پرداخته شود.

  مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر، با اعلام اینکه هفته گذشته یک تیم از ایرباس در تهران بودند، توضیح داد: این هفته هم یک تیم دیگر از ایرباس در تهران هستند و درعین حال مذاکرات ما با یک تیم از ATR که این هفته در تهران حضور دارند، ادامه دارد.

  وی با اعلام اینکه به غیراز بویینگ درحال حاضر مشغول پیگیری دو قرارداد ایرباس و ATR هستیم، درباره جزییات گفت و گو با ATR  گفت: همانگونه که قبلا هم اعلام شد تفاهم نامه  با ATR برای خرید 20 فروند هواپیمای کوچک  و مناسب برای شهرهایی که دارای فرودگاه‌های کوچکتر هستند و تعداد مسافر کمتری دارند می باشد و قرار است در این مناطق مورد بهره برداری قرار گیرد. درحال حاضر تیمی از ATR برای انجام مذاکرات فنی این نوع هواپیما در تهران هستند .

   

  پیشرفت مذاکرات فنی با دو کمپانی ایرباس و  ATR

   

  پرورش با تاکید بر اینکه مذاکره با این دو کمپانی ادامه دارد، به چگونگی مذاکرات فنی با این دو کمپانی اشاره و گفت: بخشی از مذاکرات شامل هواپیماها است که با خود کمپانی سازنده هواپیما در حال پیشرفت است و باید با تولیدکنندگان آن ارتباط برقرار کرد. بخش دیگری مثل نوع و تعداد صندلی و یا انتخاب سیستم های داخل هواپیما  از جمله مواردی است که خریدار حق انتخاب دارد. و لذا در زمینه تمام این موارد متخصصین ایران ایر در قسمت مهندسی تعمیرات و عملیات و هم چنین در قسمت بازرگانی ‌روی چیدمان هواپیما، با کارشناسان ایرباس و ATR درحال مذاکره هستند.

  پرورش با توضیح اینکه بطور همزمان ‌مذاکرات برای تامین ‌مالی پروژه ها ( فاینانس ) و هم چنین اخذ مجوز های لازم توسط طرف مقابل درحال پیگیری است. گفت: هیچ کاری متوقف نشده است و با سرعت و دقت ادامه دارد. در واقع پروژه تامین مالی  و پیگیری موضوع قرارداد و بحث انتخاب بخش‌های فنی هواپیما بین متخصصین ایران‌ایر، ایرباس و ATR با دقت و با سرعت انجام می‌شود .
  مطالب مرتبط

  برقراری مسیر پروازی ساری - تبریز از ۱۱ فروردین ماه ۹۸

  برقراری مسیر پروازی ساری - تبریز از ۱۱ فروردین ماه ۹۸

  پروژه‎های عمرانی و بهسازی حداکثر تا ۲۸ اسفند ماه ۹۷ به اتمام می‎رسد و کارهای باقی مانده را به بعد از عید نوروز موکول می‎کنیم . همچنین عناصری با چشم‎اندازهای بهار و نوروز در محاوط نصب و ورودی ترمینال‎ها گل‎آرایی می‎شوند .

  |

  افزایش پروازهای هفتگی در فرودگاه بین‌المللی بیرجند

  افزایش پروازهای هفتگی در فرودگاه بین‌المللی بیرجند

  مکاتبات فراوانی با شرکت های هواپیمایی فعال سطح کشور انجام شد و در نهایت چند شرکت هواپیمایی برای برقراری پروازها قول مساعد دادند که مذاکره حضوری شخص استاندار منجر به آمادگی شرکت هواپیمایی آتا برای پرواز در فرودگاه بیرجند شد .

  |

  کاهش مصرف سوخت و آلایندگی از مزایای استفاده از حمل‌ونقل ریلی

  کاهش مصرف سوخت و آلایندگی از مزایای استفاده از حمل‌ونقل ریلی

  اقدامات وزارت راه و شهرسازی در خصوص مبارزه با تحریم‌ها مورد حمایت مجلس و کمیسیون عمران قرار دارد و تاکنون چندین جلسه با حضور مسئولان این وزارتخانه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه برگزار شده است

  |

  نظرات کاربران