در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ساخت سوزن‌های ریلی برای نخستین بار در کشور


  این شرکت با اتکاء بر نوآوری و توانایی‌های مهندسین کوشا، خلاق و متخصص، به اصلی‌ترین زمینه‌های مهندسی و تکنولوژی تولید سوزن در زمینه طراحی مهندسی دست یافته است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، برای نخستین بار در کشور، مهندسان شرکت گسترش صنایع ریلی ایران (ایرید) واقع در استان آذربایجان شرقی با استفاده از دانش فنی متخصصین ایرانی و با مشارکت کارشناسان شرکت وسلو کوجیفر فرانسه، موفق به طراحی سوزن ساده و سوزن کراس اور استاندارد و سوزن کراس اور روی قوس با تراورس‌های بتنی و با مشخصات UIC54-R190-TG1/9-SKL و همچنین سوزن ساده با تراورس بتنی و با مشخصات UIC54-R110-TG1/9-SKL شدند.

  مدیرعامل شرکت گسترش صنایع ریلی ایران (IRID Co) در رابطه با دستاورد اخیر شرکت، گفت: این شرکت با اتکاء بر نوآوری و توانایی‌های مهندسین کوشا، خلاق و متخصص، به اصلی‌ترین زمینه‌های مهندسی و تکنولوژی تولید سوزن در زمینه طراحی مهندسی دست یافته است.

   

   

  سیدکاظم طاهرزاده، ضمن بیان اینکه با طراحی و ساخت این سوزن‌ها، در سال‌های آتی شاهد صادر شدن این نوع سوزن به کشورهای همجوار خواهیم بود، افزود: شرکت گسترش صنایع ریلی ایران تایع موسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن ج.ا. ایران بوده در زمینه‌های طراحی و تولید ‌های دوراهه راه‌آهن، قطارشهری، مترو و سوزن‌های معدنی فعالیت می‌کند و توانسته بیش از ۲ هزار دستگاه سوزن در انواع مختلف تحویل مشتریان نماید.

  او در ادامه با اشاره به اینکه دستگاه سوزن به مجموعه‌ای از ریل‌های استاندارد و مخصوص، صفحات اتصال، قطعات ریخته‌گری و یا فورج و نورد شده و انواع تراورس و ... اطلاق می‌شود، بیان کرد: از این قطعات درخطوط و ایستگاه‌های راه‌آهن جهت تعویض مسیر قطارهای شهری و بین شهری استفاده می‌شود.

  طاهرزاده همچنین گفت: شرکت گسترش صنایع ریلی ایران با دو دهه تجربه موفق در زمینه تولید سوزن‌های مورد نیاز صنعت حمل‌و‌نقل ریلی کشور، رافع نیاز راه‌آهن و مترو‌ها بوده و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این نوع محصولات در خاورمیانه به شمار می‌رود.
  مطالب مرتبط

  بازسازی و تطویل خطوط راه آهن اراک

  بازسازی و تطویل خطوط راه آهن اراک

  تطویل خطوط ایستگاه‌ها منجر به اعزام قطارهای متراژی به طول ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ متر خواهد شد و مشکلی در سیر قطارهای طویل به وجود نخواهد آمد .

  |

  افزایش سرعت قطارهای مسافری به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت

  افزایش سرعت قطارهای مسافری به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت

  پروژه توسعه ایستگاه ریز در حوالی زرین‌شهر در حال انجام است که با بهره‌برداری از آن بجای اینکه یک‌میلیون تن حمل بار کارخانه فولاد صبا به حمل‌ونقل جاده‌ای افزوده شود این بار از جاده بر روی ریل قرار خواهد گرفت .

  |

  نظرات کاربران