در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش ۱۵ درصدی صادرات از بندر بوشهر در سال گذشته


  میزان تخلیه و بارگیری کالا با تکمیل طرح و توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین، به ۱۵ میلیون تن در سال افزایش می‌یابد که نقش مهمی در رونق منطقه و توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی دارد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفته است در اجرای طرح توسعه بنادر ۱۱ گانه استان بوشهر اعتبارات ملی متمرکز اجرای طرح‌های بندری از ۶۳۰ میلیارد ریال در سال گذشته به ۸۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۵ افزایش یافت.

  محمدمهدی بنچاری با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه تجارت دریایی نقش مهم و تاثیرگذاری دارد گفته است: استان بوشهر به سبب هم‌جواری با خلیج فارس و کشورهای این حوزه نقش تاثیرگذاری در حوزه تجارت دریایی و ارتباط بازرگانان و ساحل نشینان با این مناطق دارد.

  وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر ۱۱ بندر تجاری و ملوانی فعال است، خاطر‌نشان کرد: با توسعه زیرساخت‌های بندری  و ارائه خدمات مطلوب به تجار بوشهری صادرات از بندر بوشهر در سال گذشته درمقایسه با سال ماقبل آن، ۱۵ درصد افزایش یافت.

  بنچاری حجم کل صادرات غیرنفتی بندر بوشهر در سال گذشته را ۱.۲ میلیون تن اعلام کرده و گفته است: بیشترین حجم صادرات با سهم ۵۷ درصدی شامل کالاهای ساختمانی است که عمدتاً به کشورهای کویت، قطر، عراق، امارات و هند صادر شده است.

  به گزارش روابط عمومی سازمان کل بنادر و دریانوردی کشورمان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه بندر بوشهر دارای ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه ۷ میلیون تن کالا است، افزود: میزان تخلیه و بارگیری کالا با تکمیل طرح و توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین، به ۱۵ میلیون تن در سال افزایش می‌یابد که نقش مهمی در رونق منطقه و توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی دارد.

  بنچاری با اشاره به افزایش سرمایه‌گذاری در بنادر استان بوشهر افزود: برای اجرای طرح‌های بندری استان بوشهر اعتبارات ملی متمرکز از ۲۳۰ میلیارد ریال به ۶۳۰ میلیارد ریال در سال گذشته افزایش یافت.

  وی با اشاره به افزایش اعتبارات طرح‌های بندری در استان بوشهر، تاکید کرد: در اجرای طرح توسعه بنادر ۱۱ گانه استان بوشهر اعتبارات اجرای طرح‌های بندری از ۶۳۰ میلیارد ریال در سال ۹۴ به ۸۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۵ افزایش یافت.

   
  مطالب مرتبط

  ۴۶درصد پیشرفت در فاز نخست طرح پایانه کانتینری جزیره نگین

  ۴۶درصد پیشرفت در فاز نخست طرح پایانه کانتینری جزیره نگین

  توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین دارای فازها و اولویت‌های برنامه‌ریزی‌شده‌ای است که نخستین گام آن اجرای طرح پایانه کانتینری به طول ۳۰۰ متر و ۱۵ هکتار اراضی پسکرانه است که البته خوشبختانه از طریق جذب سرمایه بخش خصوصی صورت پذیرفته است .

  |

  اعلام عملکرد بنادر غرب هرمزگان

  اعلام عملکرد بنادر غرب هرمزگان

  بندرلنگه دومین بندر مهم استان هرمزگان و مرکز بنادر غرب این استان در 185 کیلومتری بندرشهید رجایی واقع است که علاوه بر ترانزیت کالا، فعالیت های صادراتی، وارداتی و کاپوتاژ را نیز پشتیبانی می کند.

  |

  ارتقاء ناوگان کشتیرانی K Line ژاپن

  ارتقاء ناوگان کشتیرانی K Line ژاپن

  طرح مذکوراجرای اصلاحات ساختاری بخش فله خشک وهم چنین توسعه فعالیت هایی که تولید کننده درآمد ثابت هستند مانند:شناورهای خودروبر،فله بر گاز طبیعی مایع، نفتکش و فله برخشک را در برمی گیرد.

  |

  افزایش جابه جایی کانتینر در بندر شانگهای

  افزایش جابه جایی کانتینر در بندر شانگهای

  حجم جابه جایی کانتینرها در ماه گذشتۀ سال جاری میلادی نیز روندی صعودی داشت که در مقایسه با ماه می با جابه جایی سه میلیون و 9 هزار TEU افزایش 1.8 درصدی را نشان می دهد.

  |

  نظرات کاربران