در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ترانزیت روغن پایه صنعتی در بندر امیرآباد


  این کشتی از ترکمنستان به بندر امیرآباد و پس از تخلیه در این بندر با کانتیرهای مخصوص حمل مایع - فلکسی تانک- به بندر عباس ارسال و از آنجا به مقصد ویتنام بارگیری می‌شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد، از ترانزیت روغن پایه صنعتی با استفاده از کانتینر برای اولین بار در بندرامیرآباد خبر داد.

  با بیان اینکه بندر امیرآباد با قرار گرفتن در کریدور بین‌المللی شمال – جنوب، نقش مهمی را در ترانزیت کالاها ایفا می‌کند، گفت: کشتی اترک حامل 3043  تن روغن پایه صنعتی برای ترانزیت، وارد این بندر شد.

  وی افزود: این کشتی از ترکمنستان به بندر امیرآباد و پس از تخلیه در این بندر با کانتیرهای مخصوص حمل مایع - فلکسی تانک-  به بندر عباس ارسال و از آنجا به مقصد ویتنام بارگیری می‌شود.

  وی در ادامه یکی از اهداف اصلی بندرامیرآباد را استفاده ازظرفیت  ترانزیت کالا و رونق بخشیدن به حمل و نقل کالا در کریدور بین‌المللی شمال - جنوب عنوان و بر آمادگی کامل بندر امیرآباد در این حوزه تاکید کرد.

  منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با قابلیت‌هایی از قبیل اتصال به شبکه ریلی سراسری، حمل و نقل چندوجهی، دارا بودن اراضی پشتیبانی ١٠٦٠ هکتاری و برخورداری از مزایای منطقه ویژه اقتصادی، به طور مستمر مورد توجه سرمایه‌گذران داخلی و خارجی قرار گرفته است.
  مطالب مرتبط

  سهم ۶۱ درصدی بندر امیرآباد در صادرات میان بنادر شمال کشور

  سهم ۶۱ درصدی بندر امیرآباد در صادرات میان بنادر شمال کشور

  در کنار افزایش حجم تخلیه و بارگیری کالا ، بندر امیرآباد فعالیت خود را برای ارتقا گردشگری دریایی آغاز کرد . بر این اساس اولین جلسه هماهنگی ارگان های دریایی و سازمان های مرتبط در اجرای طرح گردشگری دریایی تابستان ۹۷ در سواحل تحت پوشش بندر امیرآباد برگزار شد .

  |

  برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار - اینچه برون با فاینانس ۱.۲ میلیارد یورویی روسیه

  برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار - اینچه برون با فاینانس ۱.۲ میلیارد یورویی روسیه

  محور ریلی گرمسار - اینچه برون در واقع مسیر ترانزیتی ایران از سمت قزاقستان ، ترکمنستان و بندر امیرآباد است و بهره برداری از این محور ریلی ضمن ارتقا ظرفیت ترانزیتی ، تاثیر قابل ملاحظه‌ای در حمل‌ونقل مسافر خواهد داشت .

  |

  نظرات کاربران