در حال بارگذاری ...
 • پیگیری حملات تروریستی به ناوگان ترانزیتی جاده ای


  در طول یک سال اخیر شاهد حملات متعدد به ناوگان ایرانی در خاک ترکیه بودیم و طبق قانون ترکیه برای دریافت غرامت باید از طریق مراجع قضایی آن کشور اقدام شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، وزیر راه و شهرسازی از پیگیری مسائل مربوط به حملات تروریستی علیه ناوگان ترانزیتی ایران در خاک ترکیه خبرداد و گفت: اعلام کردیه‌ایم خطوط هوایی طبق گزارش نمایندگان آنها در استانبول تصمیم‌گیری کنند.

  عباس آخوندی با اشاره به سیاست‌های اتخاذ شده از سوی وزارتخانه یا دولت در قبال وقوع حوادث تروریستی بر سر ناوگان ترانزیتی جاده‌ای ایران در خاک ترکیه و حملات تروریستی در فرودگاه استانبول اظهار داشت: مسائل مربوط به حملات تروریستی به ناوگان ترانزیتی جاده‌ای از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در حال پیگیری است. در بخش هوایی نیز اعلام شد، خطوط هوایی بر اساس گزارشی که نمایندگان آنها در استانبول به آنها ارائه می‌دهند تصمیم‌گیری کنند.

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «دولت برداشت جدیدی از این مسایل اعلام نکرده است» تاکید کرد: باید متکی به گزارش‌های رسمی که از سوی دولت ترکیه اعلام می‌شود باشیم.

  هرگونه اتفاق برای ناوگان ایرانی به طور مستقیم از طریق وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امورخارجه به طرف ترکیه اعلام می‌شود بر همین اساس چندی پیش داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: در طول یک سال اخیر شاهد حملات متعدد به ناوگان ایرانی در خاک ترکیه بودیم و طبق قانون ترکیه برای دریافت غرامت باید از طریق مراجع قضایی آن کشور اقدام شود. در ایران وزارت امور خارجه مسئول پیگیری این‌گونه مسائل است که امیدواریم شکایت شرکت‌ها و آسیب دیدگان حوادث تروریستی به نتیجه برسد.  ما انتظار داریم دولت ترکیه که مسئولیت تامین امنیت اتباع و ناوگان ایرانی را بر عهده دارد، احساس تعهد بیشتری کند و اگر بنا بر رای دهی مراجع قضایی ترکیه است، باید از تسریع صدور آرا مراجع و دریافت خسارت آسیب‌دیدگان حمایت کند.

  این در حالی است که ۸ تیرماه سال جاری، بر اثر انفجار و تیراندازی در فرودگاه آتاترک استانبول ۴۷ نفر کشته و ۲۳۹ نفر زخمی شدند. تیراندازی در پارکینگ فرودگاه و انفجار بمب در پایانه ورودی پروازهای بین‌المللی رخ داد. سه مهاجم در این حمله دست داشتند که از اعضای گروه تکفیری داعش بوده‌اند. مهاجمان قصد عبور از دروازه ورودی فرودگاه را داشتند که با مقاومت و تیراندازی نیروهای امنیتی روبه‌رو شده‌اند. متعاقب این درگیری آن‌ها جلیقه انفجاری بر تن خود را منفجر کردند.

   
  مطالب مرتبط

  بهره گیری ایران ، روسیه و آذربایجان از نظام حمل‌ونقل یکپارچه تا پایان سال ۲۰۲۰

  بهره گیری ایران ، روسیه و آذربایجان از نظام حمل‌ونقل یکپارچه تا پایان سال ۲۰۲۰

  مقرر شد کشتی‌های مسافری گردشگری و تفریحی بین بنادر دریای خزر راه اندازی شوند که ما نیز با پیش‌بینی این اتفاق ، برنامه‌ از قبل تهیه شده خد را ارائه کردیم. همچنین طرف روسیه آمادگی خود را برای راه ‌اندازی اولین کشتی بزرگ گردشگری خود به نام «پتر کبیر» در آب‌های دریای خزر اعلام ...

  |

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  با تکمیل خط‌‌آهن ‌بین شلمچه تا بصره و ساخت یک پل بازشونده بر روی اروندرود (پل ریلی بازشو به طول ۸۰۰ متر)، اتصال ریلی کشور ایران از طریق خرمشهر به عراق و کشورهای شرق مدیترانه بدون انقطاع برقرار می‌شود و تحولی بزرگ در زمینه ترانزیت و تبادل کالا و مسافر رخ خواهد داد .

  |

  ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در پروژه خط آهن چابهار - زاهدان

  ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در پروژه خط آهن چابهار - زاهدان

  عمده بارهای ترانزیتی ، وارداتی و صادراتی کشورهای افغانستان ، هند ، آسیای میانه و کشورهای تازه استقلال یافته مشترک المنافع CIS به دلیل تناژ بالا و مسافت طولانی ریل‌پسند است و به همین دلیل از نظر اقتصادی حمل با ریل صرفه بیشتری دارد ، بنابراین تکمیل خط آهن چابهار - زاهدان موجب ...

  |

  نظرات کاربران