در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • مازراتی آلفیری EV ؛ ایتالیایی تمام برقی


  مازراتی آلفیری EV ، نماینده‌ای از خودروهای دوستدار طبیعت شرکت فیات خواهد بود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، خودروهای الکتریکی منسوب به EV، محصولاتی هستند که کم‌وبیش تمامی تولیدکنندگان اقدام به تولید آن می‌کنند. پیش‌ازاین راجع به خودرو برقی پورشه گزارشی مفصل ارائه دادیم و حال وقت آن است که به دیار ایتالیا برویم. جایی که مازراتی آلفیری EV در آن تولد خواهد شد. با گجت نیوز همراه شوید.

  همان‌طور که می‌دانید مازراتی، شرکت لوکس ساز مجموعه خودروسازی فیات است. از همین رو، به‌تازگی سرجیو مارکیونه مدیرعامل شرکت فیات کرایسلر اعلام کرد که قرار است نسخه‌ای الکتریکی از خودرو مازراتی آلفیری در سال 2019 به بازار بیاید.

  مازراتی آلفیری EV ، نماینده‌ای از خودروهای دوستدار طبیعت شرکت فیات خواهد بود. سرجیو مارکیونه طی گفتگویی با بلومبرگ اعلام کرد که این کوپه تمام الکتریکی پیش از برنامه‌ی پنج‌ساله‌ی تولید آن‌که در سال 2018 به پایان می‌رسد عرضه نخواهد شد و برنامه‌ی رونمایی و ارائه آن برای سال 2019 تنظیم‌شده. وی همچنین افزود که این خودرو بیش‌تر به‌عنوان وسیله‌ی نقلیه‌ی شهری به کار خواهد آمد و در درجه اول خریداران ساکن اروپا را هدف قرار داده است.

  در حال حاضر تنها وسیله‌ی نقلیه‌ی تمام الکتریکی که در لیست محصولات این شرکت ایتلایی-آمرکایی به چشم می‌خورد، فیات 500e نام دارد. البته این خودرو به‌صورت جهانی عرضه نشده و تنها در بازارهای خاصی نظیر ایالات متحده فروخته می‌شود که باقیمت 32 هزار دلاری خود، سوا اینکه سودی را در برندارد، بلکه 14 دلار نیز به فیات ضرر می‌زند.

  متضرر شدن فیات از فروش خودرو یادشده، حتی ماریکونه را در سال 2014 به حرف وا‌داشت و گفت که هرچه 500e کم‌تر به فروش رود، ما بیش‌تر خوش‌حال خواهیم شد.

  صحبت‌هایی که اخیرا از سرجیو مارکیونه در خصوص خودرو‌های الکتریکی به گوش می‌رسد کامل در تضاد با اظهارات قبلی اوست. او در آخرین گفته‌های خودش در مورد خودرو‌های برقی و کمپانی تسلا می‌گوید: من همیشه اعتقاد داشتم موفقیت‌های فروش خودرو‌های اقتصادی تسلا، چیزی است که ما می‌توانیم آن را در فیات کرایسلر هم تکرار کنیم. به نظر من، ما از توانایی‌ها و برند موردنیاز برای چنین کاری بهره‌مند هستیم. ما پتانسیل حضور در بازار خودروهای برقی را در خود می‌بینم و این می‌تواند محک جالبی برای ما باشد.

  ازنظر آقای مرکیونه، برقی سازی خودرو‌ها با این‌که باری از مشکلات تردد انسان برطرف می‌کند، اما راه‌حل نهایی و اصلی برای آن نیست. بااین‌وجود، تولیدکنندگان ملزم هستند در کنار استفاده از انرژی‌های جدید مانند الکتریسیته، موارد دیگری را نیز مورد آزمایش قرارداد. به بیانی دیگر، خودرو‎‌های الکتریکی تنها یک مورد از راه‌‌حل‌ها هستند.
  مطالب مرتبط

  انقلاب صنعت خودروسازی در سال‌های پیش‌رو

  انقلاب صنعت خودروسازی در سال‌های پیش‌رو

  گیگافکتوری تسلا قادر است در هر ساعت به اندازه‌ی ظرفیت ۳۵ گیگاوات باتری تولید کند . گفته شده این شرکت در بهترین حالت می‌تواند به میزان تولید ۱۵۰ گیگاوات ساعت ظرفیت باتری دست پیدا کند که به باور بلومبرگ ، این میزان ۳ برابر مصرف انرژی یک سال نیویورک است .

  |

  نظرات کاربران