در حال بارگذاری ...
 • ۱۰۰میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل جاده یزد ـ بافق


  این پروژه در دو مرحله به طول نزدیک به 60 کیلومتر اجرا شده و تردد آن در جریان دارد و فاز سوم و نهایی آن نیز در دست اجرا است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، فرماندار بافق در حاشیه بازدید از این محور با بیان این‌که ۳۰۰میلیارد ریال اعتبار برای پایان کار این پروژه نیاز است، افزود: بیش از ۳۳ درصد این مبلغ تخصیص داده شده است و امیدواریم این بزرگراه تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

   

  سید مهدی طلایی مقدم گفت:‌ پروژه دوبانده شدن محور یزد ـ بافق یکی از مهمترین پروژه‌های استان یزد است و مردم شهرستان انتظاراتی در زمینه توجه به شهرستان خود و این جاده دارند.

  طلائی مقدم به اقدام‌های دو سال اخیر دولت برای اجرای ۴۲ کیلومتر باقی مانده از این پروژه اشاره کرد و افزود: به‌رغم مشکلات مالی و اعتباری که برای دولت وجود داشت این پروژه آغاز و بدون وقفه شروع به فعالیت کرد. خوشبختانه این بزرگراه مصوبه سفر مقام معظم رهبری است و در سفر اخیر رئیس‌جمهوری به استان یزد با حمایت استانداری مورد تصویب هیات دولت قرار گرفت که اخیراً اعتبار و ردیف اعتبار ملی آن نیز توسط دولت ابلاغ شده است.

  طلایی‌مقدم با اشاره به این‌که ۱۴۳ دهنه پل و ابنیه فنی این قطعه بجز پل رودخانه شور آماده است، گفت: عملیات زیرسازی ۵ کیلومتر ابتدایی این پروژه به پایان رسیده و با اعلام آمادگی پیمانکار، عملیات آسفالت آن در هفته جاری شروع می‌شود. ادامه مسیر به روش جدید (تثبیت لایه‌های خاکریز و روسازی راه) توسط دو پیمانکار در حال انجام است که روند عملیات اجرایی را تسریع می‌کند تا برای روکش آسفالت آماده شود . پروژه دوبانده سازی جاده یزد ـ بافق به مسافت ۱۱۰ کیلومتر یکی از مصوبات دولت پیشین است که در سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به یزد مورد تاکید قرار گرفت و اجرایی شد.

  این پروژه در دو مرحله به طول نزدیک به 60 کیلومتر اجرا شده و تردد آن در جریان دارد و فاز سوم و نهایی آن نیز در دست اجرا است.

  علاوه بر این، قطعه پنج کیلومتر انتهای جاده واقع در ابتدای شهر بافق توسط شرکت مذکور زیرسازی و آماده آسفالت‌شده که پیمانکار مربوطه قرار است به زودی آسفالت این قطعه را آغاز کند.
  مطالب مرتبط

  کتاب روسازی راه از طراحی تا اجرا

  کتاب روسازی راه از طراحی تا اجرا

      نام لاتین : Pavement Design & Construction     پبیشگفتار   کتاب (روسازی راه از طراحی تا اجرا) با هدف آشنایی علاقه مندان به مباحث روسازی آسفالتی با روش های جدید طراحی ، اجرا و تعمیر ...

  |

  نظرات کاربران