در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • سریع تر بودن خودروی جدید استون مارتین از بوگاتی کایرون !


  کایرون قادر است به‌ حداکثر سرعت ۴۴۲.۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. با این‌ وجود، ما با ادعای جسورانه‌ی سرعتی بیش از 455 کیلومتر بر ساعت را عنوان می‌کنیم.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، استون مارتین ، یک سوپر لوکس ساز از دیار بریتانیاست که دست راست سری فیلم‌های جیمز باند به‌حساب می‌آید. حالا ظاهراً خالق اثر هنری DB10، قصد دارد از محدوده آرامش خود بیرون آید و سوپر اسپرتی برای در هم کوبیدن بوگاتی کایرون فرانسوی بسازد. با گجت نیوز همراه شوید.

  بوگاتی مدت‌هاست که با تولید بوگاتی ویرون افسانه‌ای توانسته افتخار داشتن لقب سریع‌ترین خودرو جهان را کسب کند. موفقیت‌های این خودروساز فرانسوی همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، در خودروی بعدی ادامه پیدا کرد اما این بار سوپر اسپرت آن‌ها، کایرون نام داشت. اکنون بنا بر گزارش‌ها، بریتانیایی‌ها دست به کار شده‌اند تا کایرون را از مقامش عزل کنند و با خودرو جدید و سوپر لوکس خود، بر صدر گران‌قیمت‌ترین‌ها و سریع‌ترین‌ها قرار گیرند.

  ظاهرا استون مارتین می‌خواهد برای پیش برد این پروژه با رد بول همکاری داشته باشد. در حال حاضر چیز زیادی از این مشارکت موجود نیست اما یقینا بر تولید خودرویی مشترک متمرکز خواهد بود. ابر اتومبیل در دست تولید بانام AM-RB 001 شناخته‌شده و در طول پروژه‌ی “Nebula” توسعه خواهد یافت. همچنین طراح فرمول وان معروف، آدریان نووی (Adrian Newey ) در تولید این خودرو نقش خواهد داشت.

   

   

  استون مارتین با توجه به گزارش‌های مجله‌ی شناخته‌شده‌ی Autocar، خودرو AM-RB 001 بسیار نادر خواهد بود و تنها 99 دستگاه از آن تولید خواهد شد. از سوی دیگر، حتما باخبر هستید که بوگاتی 500 واحد از کایرون تولید کرده. بنابراین انتظار می‌رود این خودرو در بسیاری از مناطق عرضه نشده تنها به اروپا و خاورمیانه فرستاده شود.

   

  اعتقادات بر آن است که این ابر خودرو از پیشرانه‌ی هیبریدی به جهت تولید نیرو استفاده خواهد کرد ( همانند پورشه 918 ) و بدیهی است که برای افزایش عملکرد، کم‌ترین وزن ممکن را داشته باشد. هدف این خودرو سریع‌ رفتن است. بنابراین می‌توان انتظار داشت که با طراحی نظیر خودروهای فرمول وان طرف باشیم.

   

   

  ابر خودرو استون مارتین ؛ نبوغ یا نزول ؟

  استون مارتین نهایتا به این بحث می‌رسیم که ابر خودرو استون مارتین و ردبول چقدر سرعت خواهد داشت ؟ در جواب باید ابتدا نگاهی به رکورد بوگاتی کایرون بی اندازیم. بر اساس آمار و ارقام، کایرون قادر است به‌ حداکثر سرعت ۴۴۲.۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. با انتظاری که ما از استون مارتین و ردبول داریم، ابر خودرو جدید آمده تا انقلاب کند. با این‌ وجود، ما با ادعای جسورانه‌ی سرعتی بیش از 455 کیلومتر بر ساعت را عنوان می‌کنیم.

  هنوز قیمت نهایی هر دستگاه از این خودرو توسط استون مارتین تائید نشده اما پیش‌بینی می‌شود برای مدل استاندارد، حدود 5 میلیون دلار برچسب قیمت بخورد.
  مطالب مرتبط

  غرش بوگاتی کایرون در فستیوال سرعت Goodwood

  غرش بوگاتی کایرون در فستیوال سرعت Goodwood

  در حال حاضر رکورد جهانی سرعت با 268 مایل بر ساعت (431 کیلومتر بر ساعت) در دستان بوگاتی ویرون است؛ اما اعتقاد بر این است که ماشین بوگاتی کایرون در موقعیت بهتر و قوی‌تری نسبت به آن قرار دارد.

  |

  نظرات کاربران