در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تقویت حمل و نقل چند وجهی با اتصال راه آهن به بندر انزلی


  اتصال بندر به شبکه ریلی کشور و افزایش قابلیت های بندر انزلی، موجب افزایش پتانسیل های تجاری در منطقه و ایجاد فرصت های شغلی از طریق بنادر استان بخصوص بندر انزلی خواهد شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اتصال بندر انزلی به راه آهن سراسری مطرح کرد: اتصال بندر به شبکه ریلی کشور و افزایش قابلیت‌های بندر انزلی، موجب افزایش پتانسیل‌های تجاری در منطقه و ایجاد فرصت های شغلی از طریق بنادر استان بخصوص بندر انزلی خواهد شد.

  حسین چراغی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: بررسی وضعیت تبادلات تجاری بین ایران و کشورهای حوزه خزر (CIS) حاکی از سهم بسیار ناچیز ایران از این بازار بزرگ است. نظر به هیات‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان یک سند بالا دستی و با توجه به طرح‌های توسعه بنادر در منطقه خزر و حجم سرمایه گذاری‌های جذب شده در بنادر شمال کشور و به منظور تحرک تجاری در منطقه خزر، اقدامات زیر الزامی است:

  ۱. تغییر رویکرد حاکم بر تجارت در منطقه خزر از تجارت منطقه ای به تجارت بین المللی با محور ترانزیت و صادرات مجدد.

  ۲. تغییر در استانداردهای حمل و نقل و استفاده از سایر روش های حمل و نقل کالا که دارای انعطاف پذیری و سرعت بیشتری هستند.

  ۳. کاهش قیمت تمام شده کالا در حمل و نقل دریایی در مقایسه با سایر روش های حمل و نقل در مسیرهای مشابه به خصوص در کالاهای ترانزیتی.

  ۴. مدیریت و بازنگری در زیر ساخت های تجاری در بنادر برای تقویت صادرات و افزایش ارزش صادرات تا ١٠ برابر.

  ۵.اتصال راه آهن به مجتمع بندری انزلی به منظور تقویت حمل و نقل چند وجهی.

  مهندس چراغی تاکید کرد: اتصال بندر به شبکه ریلی کشور و افزایش قابلیت های بندر انزلی، موجب افزایش پتانسیل های تجاری در منطقه و ایجاد فرصت های شغلی از طریق بنادر استان بخصوص بندر انزلی خواهد شد و منجر به کاهش زمان حمل کالا به میزان ٤٠ درصد و هزینه های مترتّب بر کالا تا ٣٠ درصد در کریدور شمال – جنوب می شود.

  شایان ذکر است بندر انزلی به عنوان قدیمی و مجهزترین بندر شمال، بیشترین ظرفیت رقابتی را برای فعال کردن این کریدور دارد.
  مطالب مرتبط

  عدم تاثیر تحریم بر فعالیت های سازمان بنادر و دریانوردی

  عدم تاثیر تحریم بر فعالیت های سازمان بنادر و دریانوردی

  توصیه من به سازمان بنادر و دریانوردی این است که نسبت به خرید تجهیزات جدید و مدرن اقدام کنند . تمام بنادر کشور امکان توسعه و رشد را دارند . با حمایت این سازمان می توان بخش خصوصی داخلی را برای خرید تجهیزات هدایت کرد .

  |

  چند گام تا نهایی شدن اتصال استان گیلان به شبکه ریلی کشور

  چند گام تا نهایی شدن اتصال استان گیلان به شبکه ریلی کشور

  این پروژه ریلی که با توجه به قرار گرفتن در یکی از سخت‌ترین مناطق جغرافیایی و آب و هوایی کشور پیچیدگی‌های خاص خود را داشت ، در حال حاضر به مرحله‌ی پایانی کارهای پیچیده خود رسیده و تنها چند گام تا نهایی شدن این اتصال فاصله وجود دارد .

  |

  اتصال ۵۳ مرکز بار کشور به شبکه ریلی ظرف دو سال آینده

  اتصال ۵۳ مرکز بار کشور به شبکه ریلی ظرف دو سال آینده

  ۵۳ مرکز بار در سراسر کشور پراکنده شده‌اند و بلندترین حجم عملیات اجرایی برای اتصال به شبکه ریلی کشور ، ساخت خط آنتنی گل گهر (کرمان) به طول ۳۰ کیلومتر و کوچک‌ترین پروژه نیز به طول ۱ کیلومتر است .

  |

  نظرات کاربران