در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تمرکز شرکت BMW روی خودران ها


  BMW به جای تلاش برای ایجاد تنوع در طراحی خودروهای الکتریکی تولیدی، تصمیم گرفته تمرکز خود را روی خودروهای الکتریکی مجهز به تکنولوژی‌های خودران بگذارد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدل «i» برای اولین‌بار در سال 2011 میلادی و با هدف طراحی و تولید خودروهای الکتریکی سبک‌وزن توسط BMW مورد استفاده قرار گرفت اما گزارش‌های جدید، از تغییر سیاست‌های این شرکت خودروسازی در پرتو پیاده‌سازی تکنولوژی ویژه خودروهای بدون راننده حکایت دارند.

  Klaus Froehlichasid از اعضای هیات مدیره BMW از به‌کارگیری برند «i» برای بخش توسعه و تولید خودروهای بدون راننده این شرکت خودروساز آلمانی خبر داده است. این تغییر دیدگاه را باید نتیجه عدم استقبال از تنها خودروی تمام الکتریکی این شرکت یعنی i3 دانست که فقط 25 هزار دستگاه از آن در سال گذشته میلادی به فروش رسید. در واقع BMW به جای تلاش برای ایجاد تنوع در طراحی خودروهای الکتریکی تولیدی، تصمیم گرفته تمرکز خود را روی خودروهای الکتریکی مجهز به تکنولوژی‌های خودران بگذارد.

  در این راستا، این شرکت خودروساز در حال استخدام افراد متخصص در حوزه یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی بوده تا بتواند قابلیت‌های مختلف مانند کنترل کروز، ترمز اضطراری و کمک به راننده در نگه داشتن خودرو بین دو خط خیابان را در محصولات جدید ادغام کند. البته به‌نظر نمی‌رسد تا پیش از سال 2021-2020 میلادی شاهد حضور محصول نهایی این شرکت در بازار باشیم. به گزارش وب‌سایت Carscoops، این شرکت تا سال 2018 میلادی همچنان به‌روزرسانی مدل تمام الکتریکی i3 را در دستور کار خواهد داشت.
  مطالب مرتبط

  معرفی خودروی الکتریکی آئودی Elaine

  معرفی خودروی الکتریکی آئودی Elaine

  نیروی مورد نیاز آئودی Elaine از طریق پیشرانه‌ای الکتریکی با قدرت ۴۲۹ اسب بخار (۳۲۰ کیلووات) تامین شده و خودرو را قادر می‌سازد تا ظرف تنها ۴.۵ ثانیه ، به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت (۶۳ مایل بر ساعت) برسد .

  |

  آشنایی با یکی از خاص‌ترین مدل‌های BMW

  آشنایی با یکی از خاص‌ترین مدل‌های BMW

  پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر خورجینی مجهز به سیستم پرخوران توربوشارژر این خودرو که ۶٫۶ لیتر حجم دارد ، می‌تواند توانی معادل ۶۰۱ اسب‌بخار و گشتاور ۸۰۰ نیوتون‌متر را تولید کند .

  |

  نظرات کاربران